Kaymak ve tereyagi ?

Başlatan susanna, 02 Eylül , 2012, 13:06:45

« önceki - sonraki »

laracroftt

gulum cıcegım cıcı bebeyı yogurduna koyuyorum 3-4 tane catalla ezıyorum mıdesı eksımesın rahat rahat tatlı tatlı yesın dıye :k06:  kahvaltısnı sutle yapıyor dedıgım; devam sutu mama yanı aptamıl2 kullanabılırsın bunun ıcın. Tek tek yıyemez zaten. Hepsını karıstırıp bulamac yapıyorum bı kasede catalla ezıp cırpıyorum puruzsuz oluyor. Labne peynır ıse krem peynır gıbı yumusak ama beyaz peynıre yakın tuzsuz bı peynır. Pınar labne var burda. Orda da baska markalarda vardır mutlaka. Tıramısu tatlısını bılırsın. Onun ıcıne falanda kullanılır tuzsuz oldugundan.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: laracroftt - 21 Eylül , 2012, 09:24:16
gulum cıcegım cıcı bebeyı yogurduna koyuyorum 3-4 tane catalla ezıyorum mıdesı eksımesın rahat rahat tatlı tatlı yesın dıye :k06:  kahvaltısnı sutle yapıyor dedıgım; devam sutu mama yanı aptamıl2 kullanabılırsın bunun ıcın. Tek tek yıyemez zaten. Hepsını karıstırıp bulamac yapıyorum bı kasede catalla ezıp cırpıyorum puruzsuz oluyor. Labne peynır ıse krem peynır gıbı yumusak ama beyaz peynıre yakın tuzsuz bı peynır. Pınar labne var burda. Orda da baska markalarda vardır mutlaka. Tıramısu tatlısını bılırsın. Onun ıcıne falanda kullanılır tuzsuz oldugundan.
saol cnm bende alim ozaman gecen türk bakkalinda gördüm cici bebe yi  :hungry: yogurtlan denerim ins yer bakalim  :dontknow: bu sabah biraz krem peynir yedirdim yedi hepsini  :nazar: :basardim: devam sütü ben baska marka kullaniyom onuda deniyim bakalim öglene pirasa corbasi yapiyom bakalim yicekmi  :dontknow:
:nazar: :nazar:

@Melek Yüzlüm@

bizde geçelimm ekk gıdalara burda okuduklarımı denicemm ama biz daha 4 aylıgızz  :binkybaby:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ahmetfatma - 21 Eylül , 2012, 13:20:32
bizde geçelimm ekk gıdalara burda okuduklarımı denicemm ama biz daha 4 aylıgızz  :binkybaby:
ben 3,5aylikkene baslamistim muhallebi meyve pürelerine sende yavastan baslayabilirsin ama kahvalti icin erken bence ben bile yeni basladim  :k06: :k06:

@Melek Yüzlüm@

anne sütü alıyorr daha canımm haftaya kontrolü varr sorarım doktoruna kilo alımı iyi ise daha bekleriz herhaldee bilmiyom kii  :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ahmetfatma - 21 Eylül , 2012, 13:25:43
anne sütü alıyorr daha canımm haftaya kontrolü varr sorarım doktoruna kilo alımı iyi ise daha bekleriz herhaldee bilmiyom kii  :dontknow:
emziriyosan sorcaksin mecbur ben emzirmedigim icin mecbur baslamistik

@Melek Yüzlüm@

bizde 6. ayından sonra başlarızzz  :flowers:

xxcansuxx

bugün ilk kez çay kaşığının ucuyla kaymk verdim verirken eşime acaba ağır gelir miki dedim oda bilmiyor tatsın diye verdim eğer zararı olmazsa versem artık kahvaltılarında ilk kezde tereyağı koydum bulamacına 8 aylık kızım

birde artık ben tam yumurta sarısı koyuyorum o kahvaltı bulamacına o gün peynir vermiyorum çok değil dimi  yumurta :dontknow: :dontknow:

burcum

benim bildiğim yumurta beyazına 1 yaşında geçiliyor :icon_thumright:

laracroftt

canan tam sarı cok. Bana saglık ocagındakı hemsıre anca 1yasında tam verebılırsın.ozamana kadar hep azae azar unutma dokunmasın dedı. Azalt tatlım bence. Bı gun peynır bı gun yumurta vermen gerek.kasıgın ucuyla tereyag dokunmuyor basta bende korktum baktım sıkıntı yok devam :k06:

Gulcum ben orda vardır dıye dedım aptamılı,baska markada olur tabı ben bebelac2 kullanıyorum mesela.

Ahmetfatma arkadasım adını bılmıyorum kusura bakma.suan asya herseyı ıtırazsız yıyorsa bunu 4aylıkken ek gıdaları tattırmama ve kasıkla tanıstırmama borcluyum. sutum olmadıgı ıcın basladık ama olsaydıda meyve,yogurt baslardım. Cunku 6aydan sonra katı gıdaya gecen bebeklerı olan arkadaslarım hep kabızlık problemlerıyle basetmek zorunda kaldılar ne yazıkkı. Uykusuz geceler,sureklı sancı cektı bebeklerı. Sımdıden alıstırırsan bı ıkı cay kasıgı kadar cok faydası olur sanada bebegınede. Doyumluk degıl tadımlık. Maksat damak tadı gelıssın  :)

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: laracroftt - 21 Eylül , 2012, 14:26:11
canan tam sarı cok. Bana saglık ocagındakı hemsıre anca 1yasında tam verebılırsın.ozamana kadar hep azae azar unutma dokunmasın dedı. Azalt tatlım bence. Bı gun peynır bı gun yumurta vermen gerek.kasıgın ucuyla tereyag dokunmuyor basta bende korktum baktım sıkıntı yok devam :k06:

Gulcum ben orda vardır dıye dedım aptamılı,baska markada olur tabı ben bebelac2 kullanıyorum mesela.

Ahmetfatma arkadasım adını bılmıyorum kusura bakma.suan asya herseyı ıtırazsız yıyorsa bunu 4aylıkken ek gıdaları tattırmama ve kasıkla tanıstırmama borcluyum. sutum olmadıgı ıcın basladık ama olsaydıda meyve,yogurt baslardım. Cunku 6aydan sonra katı gıdaya gecen bebeklerı olan arkadaslarım hep kabızlık problemlerıyle basetmek zorunda kaldılar ne yazıkkı. Uykusuz geceler,sureklı sancı cektı bebeklerı. Sımdıden alıstırırsan bı ıkı cay kasıgı kadar cok faydası olur sanada bebegınede. Doyumluk degıl tadımlık. Maksat damak tadı gelıssın  :)

öylemi bende dediğin gibi azar azar tattırırım kaşık derken bebeklere özel kaşıklar mı var ben hiç bişi bilmiyorum daha ama yoğurt mayalamayı biliyorum onu kendim yapıcamm meyveyi nasıl veriyoruz laracroftt bende adını bilmiyorum ismim fatma  :flowers: uykusuz mu ben hiç dayanamıyorum ona sağolsun kızım gece uyuyor

laracroftt

fatmacım gülçin bende memnun oldum  :flowers:

Kasık dedıgım cay kasıgı kadar yanı olcusu. Ama bebekler ıcın sılıkon kasıklar mevcut.bak boyle

Meyve olarak ılk elma ıle baslanır sonra armut,seftalı vs. cesıtlenır.Cam rendede rendeleyeceksın. Hem suyu hem puresı cıkar onda. Once suyu ıle baslayacaksın sadece pure daha sonra. Rende de bu

Benım kızım gece 2 kere mamaya kalkıyor. sabahta 8de kalkıyor.

Ek gıda zahmetlı ama bır okadarda keyıflıdır.
Sımdıden kolay gelsın sana :opucuk:

@Melek Yüzlüm@

çok sağol gülçincim zahmet edip resimde eklemişsin Allah razı olsunn hafta sonu sınav var dönüşte alışveriş yaparım bunları alırım hazırda bulunsunlar ay çok heyecanlandım bakalım bizim kız bunlara ne gibi tepki vericek önceden olsa yer derdimde bu aralar emmiyor bile nasıl olucak

xxcansuxx

tam yumurta sarısı çok mu oluyor demek azaltayım bari ben yumurtayı çok sevince  :suclu: :suclu: buğlem 1 yaşında 2 yumurta sarısı yerse şaşırmam böyle giderse  :ehi: :ehi: :ehi:

isimlerinizi biliyordum aslındada unutuyorum siz söyleyince hatırladım  :suclu: :suclu:

kızlar ben kavaltıda 25 cc falan sütümü sağıyorum bazen artıyor bu üzerini 75 ccye tamamlıyorum kaynatılmış ılıtılmış suyla içine 4-5 cici bebe, labne, 1yemek kaşığı ballı irmikli toz karışım, vs ekliyorum o toz karışımı eklemediğim zaman keçiboynuzu pekmezi koyuyorum 2 çay kaşığı yada reçel...

bir şey daha sorsam reçelde şekerden yapılıyor neden kahvaltıda reçel verilebilir deniyor  :dontknow: :dontknow:

laracroftt

aslında asıl amac kahvaltıyı tatlandırmak canancım. saf seker yasak, balda alerjen yasına kadar yasak.e ne kalıyor gerıye recel yada pekmez. Icınden bırını sen sececeksın. En dogalı bence pekmez. Ama uzum pekmezı kecıboynuzunun tadı buruktur bıraz,agır gelebılır. Uzum pekmezı ver bence 1cay kasıgı. Yumurtayıda yarıya ındır. Toz karısımlar hafıf zaten her kahvaltısına 1 olcek koyabılırsın.

Rıca ederım fatmacım, dene bakalım. Amac tattırmak unutma agzından atacaktır once yuzunu burusturucak belkı. Zorlama bı kac gun sonra tekrar dene. Yavas yavas kasık sayısı artacak. Herseyıde sevmıyorlar. Benım kız asla yemedı elmayı,sevmedı. Suyunu ıcırebıldım bazen. Onun dısında seftalı,armut,muz yıyoruz suaralar. buyudu dıye mınık bı sogan katayım dedım corbasına,aman allahım ortalıgı kaldırdı aglamaktan,koyamıyorum artık :honk:  alıstır dedıler ama yok anam yemıyo kıyamet kopuyo napıyım