28 Mart , 2024, 16:41:44

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kaymak ve tereyagi ?

Başlatan susanna, 02 Eylül , 2012, 13:06:45

« önceki - sonraki »

susanna

bebeginizin kahvaltisina tereyagi yada kaymak ekliyomusunuz ?

laracroftt

burcum

ben 1 yaşından itibaren kaymak ve tereyağı kullanmaya başladım yazın kaymak ve bal pekmez kullanmıyorum ağır gelmesin diye kışın kullanıyorum bulgur pilavını bile tereyağlı yapıyorum süper oluyor :icon_thumright:

βαlκιz

ek gıdaya geçtiklerinden beri tereyag veriyorum 5.ayda felan başladım pürelerine koyuyordum
ama kaymak ufakken vermedim
tereyagını yemeklere çorbalara pürelerine katmalısın bence  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

asya81

bende 5-6 aylıkken tereyağı vermeye başladım şimdi kahvaltı ve sebzesine ekliyorum.kaymakta deneyeyim az et ttsun benimki

susanna

zeynep asel e yediricegim zaman yemekleri zeytin yagiyla yapiyorum birtek pilavlari tereyagiyla yapiyorum kahvaltisina ilk defa dun koydum garipsemedi
sut urunlerini az aliyomus gibi geliyo  o yuzden tereyagi yerine kaymak mi versem acaba diye dusunmeden edemiyorum  :honk:

laracroftt

nıyekı suzancım?
kahvaltıda peynırını,bebek sutunu, oglenlerı yogurdunu yıyorsa bence yeterlı. Mamada yıyor zaten. Kaymak agır gelmesın bebıse?

susanna

Alıntı yapılan: laracroftt - 03 Eylül , 2012, 19:02:24
nıyekı suzancım?
kahvaltıda peynırını,bebek sutunu, oglenlerı yogurdunu yıyorsa bence yeterlı. Mamada yıyor zaten. Kaymak agır gelmesın bebıse?
kahvaltisini herzaman sutle karistirip yapmiyorum peynir zeytin v.s ayri ayri yedigi zamanlarda oluyor oyle oldugu zamanlarda2 tatli kasigi labneyi yiyor  oglenleri iki tepeleme yemek kasigi yogurt yiyor gun icinde (gece yatarkende ictigi dahi)l toplamda 240 ml mamayi anca icebiliyo uyurkende beni emiyo tabi baska ara ogunleride var ama sut urunleri olarak bunlar  :icon_scratch:

budonemde aldigi kalsiyum ileriki yaslar icin cok onemli diye biraz fazla uzerine dusuyorum sanirim  :dontknow:

seda87

bizde 7ayında başladık kahvaltılara nohut büyüklüğünde tereyağı ekliyorum.ama kaymak koymadım daha
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

kizlar kahvaltida bebislerinize ne veriyonuz mesela  :icon_scratch: ben daha baslamadim ecrin 7aylik oldu gecmi kaldim  :dontknow: :dontknow: hala muhallebi yada sise mamasi veriyom sabahlari
:nazar: :nazar:

laracroftt

tatlım basla artık. 2 olcek Devam sutu+bı tatlı kasıgı labne+1 cay kasıgı pekmez+bıraz etı bebek ekmegı+8 tahıllı mama yada cavdarlı kahvaltı mamasından katıyorum 1 olcek. Yenı yenı kasıgın ucuyla tereyagı koymaya basladım. ara sıra bırazcık muzda katıyorum.Aslında yumurtayı tekrar denemem gerek. Korktum alerjı yaptı dıye bı kere hala vermedım. Dur yarın bı deneyım yıne,ınsallah kabarmaz yıne vucudu.

susanna

su siralar midesini usuttugu icin hafif geciriyoruz ogunleri tahilli sutlu meyveli mamal yada peynirli tahilli mama karisimlarindan yapiyorum bunlarin icine tereyagi koymuyorum sadece arada bir kendime sahanda yumurta yaparsam tereyagiyla pisirip onada azicik tattiriyorum
gulcum sen kahvalti icin biraz gec kalmissin bence ufaktan yumurtaya peynire baslamalisiniz  :opucuk:

yasemin yetişener

Ben kahvaltısına değil ama yemeklerine z.yağının yanında kaşığın ucuyla tereyağı ekliyorum

laracroftt

Alıntı yapılan: susanna - 04 Eylül , 2012, 23:34:53
nıyekı suzancım?
kahvaltisini herzaman sutle karistirip yapmiyorum peynir zeytin v.s ayri ayri yedigi zamanlarda oluyor oyle oldugu zamanlarda2 tatli kasigi labneyi yiyor  oglenleri iki tepeleme yemek kasigi yogurt yiyor gun icinde (gece yatarkende ictigi dahi)l toplamda 240 ml mamayi anca icebiliyo uyurkende beni emiyo tabi baska ara ogunleride var ama sut urunleri olarak bunlar  :icon_scratch:

budonemde aldigi kalsiyum ileriki yaslar icin cok onemli diye biraz fazla uzerine dusuyorum sanirim  :dontknow:

Hımm ben hep sutle yaptırıyorum kahvaltısını, bıde nıye yogurt 2 kasık sevmıyor mu ???  Cıcı bebe koyuyorum bı kase yıyor. Corbasınada 2 tatlı kasıgı koyuyorum yogurt artık,hem reddetmıyor tadını sevıyor. Mılupanın uhallebısınıde yıyor ondada kalsıyum vardır herhalde mamada gece 2 kere 150 ml ıcıyor.  Bana yeterlı gelıyor yedıgı, yogurtta cok kalsıyum var mamadan az alsada yogurt bı kase yedırebılırsen ıcın rahat eder. Bı oturusta yemezse bolerek yedırırsın. B1, B2, C, A ve E vitaminlerini içeren muz, potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot açısından da çok
zengindir. Muzda yesın mutlaka.Kabız  olmasın  dıye 2-3 gunde bır bı kac dılım verıyorum.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: laracroftt - 20 Eylül , 2012, 23:06:43
Alıntı yapılan: susanna - 04 Eylül , 2012, 23:34:53
nıyekı suzancım?

Hımm ben hep sutle yaptırıyorum kahvaltısını, bıde nıye yogurt 2 kasık sevmıyor mu ???  Cıcı bebe koyuyorum bı kase yıyor. Corbasınada 2 tatlı kasıgı koyuyorum yogurt artık,hem reddetmıyor tadını sevıyor. Mılupanın uhallebısınıde yıyor ondada kalsıyum vardır herhalde mamada gece 2 kere 150 ml ıcıyor.  Bana yeterlı gelıyor yedıgı, yogurtta cok kalsıyum var mamadan az alsada yogurt bı kase yedırebılırsen ıcın rahat eder. Bı oturusta yemezse bolerek yedırırsın. B1, B2, C, A ve E vitaminlerini içeren muz, potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot açısından da çok
zengindir. Muzda yesın mutlaka.Kabız  olmasın  dıye 2-3 gunde bır bı kac dılım verıyorum.
cnm ya cici bebeyi neylen karistirip yediriyon  ??? süte basladinmi yoksam anlamadim  :dontknow: bide disi yokki nasil verim kahvalti püremi yapmam lazim  :dontknow: :dontknow: bide labne ne oluyo krem peynirmi pff almanyada yasadigim icin bilmiyom burda varmidir  :dontknow: