KIZIM BİBERON LA SÜT İÇMİYOR NASIL ALIŞTIRABİLİRİM YARDIM LÜTFEN !!

Başlatan **fatoş**, 01 Eylül , 2012, 15:15:32

« önceki - sonraki »

**fatoş**

kızım 19 aylık oldu ve hala anne sütü alıyor aslında kesicektim ama ramazanda günah dediler bilmem ne bayramdan sonra keserim dedim ama kızım geceleri uyanıp emiyo yani acıkıyo biberonla su meyve suyu vs içiyo ama süt içmiyo oğlumda böyle sorunlarım olmamıştı ne yaptıysam almıyo biberonu ve kesemiyorum artık sütüm iyice azaldı ve bende yoruldum emzirmekten ne yapabilirimmm tavsiyelerinizi bekliyorum...

susanna

Alıntı yapılan: **fatoş** - 01 Eylül , 2012, 15:15:32
kızım 19 aylık oldu ve hala anne sütü alıyor aslında kesicektim ama ramazanda günah dediler bilmem ne bayramdan sonra keserim dedim ama kızım geceleri uyanıp emiyo yani acıkıyo biberonla su meyve suyu vs içiyo ama süt içmiyo oğlumda böyle sorunlarım olmamıştı ne yaptıysam almıyo biberonu ve kesemiyorum artık sütüm iyice azaldı ve bende yoruldum emzirmekten ne yapabilirimmm tavsiyelerinizi bekliyorum...
10 ayliktan sonra kala biberonu reddediyoda bardaga alistirma yontemi denenmeye baslanmali diye okumustum istersen bide onu dene once uyanikken bardaga ve sutun tadina alissin sonrada alistira suluklarini falan denersin akitmayan suluklar var onlari kendisi tutupta icebiliyo belki kendi tutarsa daha cekici gelir  :icon_scratch: :dontknow:

laracroftt

valla alıskanlık olmus onda benCe. Memeden ayrılmak ıstemedıgı ıcın boyle yapıyor. susanna nın dedıgı olabılır. Ise alıstırma bardagı ıle baslayabılırsın. Yada bıberonun agzını degıstırmeyı dene, damaklı uc mesela emzık gıbı belkı sever onu. Bebeklerı anlamak cok zor bazen ???

burcum

gece uykusuna yatmadan önce muhallebi yedirirsen acıkmaz :icon_thumright:
yada yatmadan önce bardağa koy pipetle içir benim kızım da içmiyordu bardakta pipetle alıştırdım hala öyle içiyor :icon_thumright:

**fatoş**

tşkler yanıtlarınız için ama hepsini denesim sütün tadını sevmiyo biberonu yada suluğu ile meyva suları su vs herşeyi içiyo ama sütü ağzına almıyo bardaklada denedim kutu meyve sularını pipetiyle içiyo ama sütü içmiyo  :dontknow: ne yapacağımı şaşırdım muhallebi gibi şeyleri pek sevmiyo iştahlı bi çocuk değil aslınd ane yapacağımı şaşırdım  :'(

burcum

**fatoş**

Alıntı yapılan: burcum - 03 Eylül , 2012, 17:23:24
eti cicibebe koysan içine 1 tane tadı değişir :icon_thumright:

onu da denedim önceleri küçükken bisküviyi mama halinde yiyordu amasütle onuda yemiyo  :violent1: yani çaresiz kaldım  :(

susanna

bi yakinimizin kizi sadece balli sutu iciyodu ne yaptilarsa normal sut iciremediler hatta normal suye kendileri bal katip verdiler onu bile seciyodu illa kutuda pastorize olanlardan icicek
sende balli sutu denesen belki alir  :dontknow:

Emine

Benim kızım meyve suyu, süt vs hiç bir sıvı için biberonu kabul etmemişti. Ben çay kaşığıyla verdim sürekli kolumda derman kalmıyordu 75. 76 sayıyordum :) Biraz zahmetli ama beslenmesi için yaptım

ponçik

Biz de 1 hafta sonra  7 aylık olacağız, göğüs uçlarım yara olduğu için sütümü sağıp biberonla vermek istedim ama sadece damaklarını kaşımak için kullandı  :-\ pompaya da bi dünya para verdim, sonra biberona alışsın diye muhallebi koydum içine ve içti ama anne sütünü ille de memeden emmek istiyor.
Bu akşam kucağımda değilde iki yastığı üst üste koyarak kızımın arkasını yükseltip yatırarak bberonu eline verdik ve o şekilde içti
Yoksa kucaktayken genzine kaçırıyor yutamıyor
beli ve sırtı yüksekte olunca rahat emdi  :icon_thumright:

asya81

Bu bebeklerde hep farklı benim kızda emmedi :'( mumkun değil istemiyordu sağıp biberonla içiriyordum şutum üç ay içinde bitti malesef.biberonu uç ay sonra istememeye başladı kaşık kaşık içirirdim :cildir: gece beslenmesinde sekiz aylıktı kestik çünkü istemiyordu ağlıyordu.

ยรlคภ๓คz göภlüm

büyük oğluma babaannesi çorbayı biberonla veriyordu. ufaklık ise sadece su içiyor ben de nasıl alıştıracağım bilmiyorum