27 Nisan , 2024, 23:49:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

AYRINTILI ULTRASON

Başlatan _nilgun_, 10 Ağustos , 2012, 17:35:34

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Merhaba arkadaşlar. Ben 17 haftalık hamileyim. Ayrıntılı ultrason randevu aldım. Fakat hastaneler arasında çok fiyat farkı var ben de merak ettim. Sizler hangi hastanede ne kadara yaptırdınız. Bir de nasıl bir şey bu ayrıntılı ultrason bilgi verirmisiniz?

cute552

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 10 Ağustos , 2012, 17:35:34
Merhaba arkadaşlar. Ben 17 haftalık hamileyim. Ayrıntılı ultrason randevu aldım. Fakat hastaneler arasında çok fiyat farkı var ben de merak ettim. Sizler hangi hastanede ne kadara yaptırdınız. Bir de nasıl bir şey bu ayrıntılı ultrason bilgi verirmisiniz?
canım ben 130 tl ye yaptırdım normal siyah beyaz ultrason sadece doktor ayrıntılı bakıyor anneyle bebeğin kan giden damarlarına bebeğin iç organlarına ellerine ayaklarına azında yarıklık varmı diye beynine kalbine yani adı üstünde ayrıntılı ultrason inşallah güzel sonuçlar alırsın.

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

burcum

hamileyken 2-3 yerden fiyat almıştık sonra eşimin tanıdığı hastane sahibi radyoloji uzmanına yaptırmıştık
buarada ayrıntılı ultrasonu radyoloji uzmanının yapması gerekiyor :icon_thumright:

cute552

Alıntı yapılan: burcum - 10 Ağustos , 2012, 17:59:57
hamileyken 2-3 yerden fiyat almıştık sonra eşimin tanıdığı hastane sahibi radyoloji uzmanına yaptırmıştık
buarada ayrıntılı ultrasonu radyoloji uzmanının yapması gerekiyor :icon_thumright:
evet canım benimde radyoloji uzmanı baktı 2li testide o yapmıştı

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

Demet_dk

AYRINTILI ULTRASON DEDİĞİN 2.DÜZEY ULTRASONSA EĞER

YANİ ENSE KALINLIĞI KEMİK ÖLÇÜMÜ VS YAPILIYO BENİM DOKTORUM DEVLETTE YAPTIRABİLİRSİN DEMİŞTİ

GİTTİĞİM HASTANEDE 240 LİRAYDI GÖZTEPE SSK DA YAPTIRDIM KENDİ DOKTORUMA GÖSTERDİM

ÜCRETSİZ YAPTIRDIM YANİ

serserim

BEN ATIL YÜKSEL E 550TL YE YAPTIRDIM CANIM KAÇINCI HAFTANA ALDIN RANDEVUYU

°•.ℓανιηуα.•°

benim doktorum da celal bayar üniversitesinde doçentti. hep orda yapıldı kontrollerim. ayrıntılı ve renkli ultrasona da orda bakıldı. para vermedim.

doğumum da orda oldu,yine para vermedim.

meryemcce

bende yapayım mı yaptırmıyayım mı kararsız kaldım  :dontknow:
Ben bir daha dünya'ya gelirsem lütfen bazıları gelmesin

serserim

Alıntı yapılan: meryemcce - 10 Ağustos , 2012, 18:55:34
bende yapayım mı yaptırmıyayım mı kararsız kaldım  :dontknow:

canım yaptır bence benim bir tanıdığımın bebeğinin kalp damarları tersmiş ayrıntılı ultrasonda dr görmüş doğumdan sonra bebeği hemen ameliyata almışlar çok şükür sağlıklı şimdi eğer dr görmeseydik doğardı ve 1 hafta sonra ölürdü demiş bence herkesler muhakkak yaptırmalı :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

meryemcce

yaa bunu bilmiyordum bende yaptırayım o zaman.  ???

serserim

yaptır canım yani tamam herşeyi göremez dr lar ama belli şeyleri görebiliyolar kaç haftalıksın canım sen

meryemcce

15.5 oldum en kısa zamanda gideyim bakalım ne olacak.

laracroftt

valla benım doktor ıstemedı benden ben sordum yaptır ıstersen sen bılırsın ama gerek yok bence dedı. Tarama sonucları temızdı. Sonra ozel kolon hastanesıne gıttım 150tl ıdı sanırım ama meger onun bellı bır suresı varmıs ben 23. Haftamda gıtmıstım gec kalmısım yapamadılar. Cok sukur saglıklı dogdu kızım ama ıcınızde suphe kalmaz en azından. Yaptırmanızda fayda var.

_nilgun_

Dün konuyu açtım ama internet bağlantımda bi sorun yaşadığım için şimdi girebildim.
Ben geçen ay doktorumdan emin olamadığım için başka bir doktora göründüm. O doktor 23. haftama gün verdi. Ayrıntılı ultrason yapılacak dedi 15 liraymış ücreti.Burada radyoloji uzmanı yapacakmış.

Gebeliğin başından beri gittiğim doktorum beni başka bir hastaneye yönlendirdi. Ordaki doktorlar problemli gebeliklerde uzman. Bizlerden 3 yıl daha fazla eğitim alıyorlar. Ben her gebeyi gönderiyorum içimiz rahat etsin diye. Ayrıntılı tarama yapacaklar dedi. Onlarda 21. haftama gün verdi 155 lira ücretiymiş.

İkisi aynı şey mi farklı şeyler mi anlayamadım

melek100lü

canım 18 24 haftaları arasında oluyor  benide yönlendirdi doktorumuz  175 tl di 

ben gitmedim sorun yoktu çünkü testlerde

farkı 20 dk falan bakılıyormuş  bütün organlarına ölçüm oluyor

daha doğrusu doktor farklı bir gözdaha görsünki gözden kaçan bişey varsa vaktinde müdahale edilsin istiyor

ALLAH KORUSUN  :amin: :amin: :amin: