bebeğin gelişiminin geriden gelmesi? ne yapabilirim?

Başlatan nescafe, 08 Ağustos , 2012, 11:19:36

« önceki - sonraki »

melek100lü

:nazar: :love9: geçmiş olsun elif cim  :opucuk: benimde çok bilgim yok ense inceliği ila alakalı

inşallah bi sorun yoktur canım öyle olsa söylerdi  :icon_thumright:

benimde sürekli değişkendi gelişi kimi zaman 1 hafta önde gidiyor dediler kimi zamanda

5 gün deride nasıl oluyorsa geç döllenmeden oluyormuş banada öyle demişti çok sorun değil dedi  :dontknow:

ZéynéP.SimAy

cnm sen beslenmene çok dikkat et ve su içmeyi ihmal etme  :icon_thumright: bebeğinin gelişimi diğer kontrolüne çok değişmiş olacak emin ol  :amin: :amin:
bide nasıl yani acil bişey olunca gel falan diyoki doktor sdürekli kontrol altında olman gerekmiyomu senin  :dontknow: :dontknow:

melek100lü

ben çok su içiyordum ama yinede değişiyor gelişimi enson geçen evelki hafta

haftasıyla uyumlu dediler  :dontknow: çok iribir bebek değilmiş   :love9: :nazar:

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 17 Kasım , 2012, 12:49:48
2 hafta önce memleketteki doktorum da geriden gelmesi çok normal dedi. geç döllenir, geç yumurtlarsın onlarla alakalı durumlar dedi. 2 doktor da böyle deyince herhalde normaldir diyorum ama insan illaki kafaya takıyor. midem bulandığı için eskisi kadar bol su içemiyorum. kendimi zorlamam şart sanırım  :-\ yine günde 4-5 bardak içmeye çalışıyorum herhalde 8-10 bardak olmalı. dün balık yağı kapsülü verdi doktorum inş. bolca faydasını görürüm  :amin:

adet düzensizliği olan kişilerde  genelde bu tip durumlara rastlanıyo elifcim iki dr.aynı şeyi söylüyosa üzülme ALLAH'ın iziniyle zamanla bebişin kendini toparlar  :amin:
kesinlikle 10 bardaktan az içme canım suyu şu an yediklerinden değil içtiğin sudan herşeyi alıyo annesi  :opucuk:
balık yağınında faydasını göreceğine inanıyorum canım ALLAH'ın iziniyle  :amin:
yatarkende sol tarafına yatmaya dikkat et  :opucuk:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

ZéynéP.SimAy

haklısıın cnm mesela bi gidiyosun bacağı haftasıyla uyumlu oluyo bi gidiyosun başka yeri geri kalıyo bi yerleri geride kalıyo falan sonuç itibariyle genel sağlıklıarı iyi olduğu sürece şükrediyoruz banada iri bebek falan demedi ama iri beebk bekliyom senden dedi bana bakınca heralde içimde dev beslediğimi düşündüü doktorcum  :ehi: :ehi:

elfo

sağolun canlarım kendimi zorlayarak da olsa suyumu içecem inş.
zeynepcim 10. haftaya kadar sürekli takip altında tuttu. zaten ilk kanamam olmuştu o yüzden hep gün vererek çağırdı. dün illa şu vakitte gel demedi bi sonraki kontrolde ensesine bi daha bakarız dedi. ense inceliğiyle alakalı nette de bişey yok. hep kalınlığı konuşulmuş.
balık yiyemediğimi söyleyince hemen balık yağı kapsülü yazdı. bebeğinin zeka gelişimine inş. çok faydalı olacak bu dedi  :dontknow: daha 15 gün önce mersindeki doktorum çok güzel şeyler söylemişti. bu da dün kötü bişey söylemedi ama insan sanki bebeği büyüdükçe telaşlanıyor  :'(
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

melek100lü

bende çok yiyemedim balık ve ceviz çok tiksiniyordum  :igrenc: :igrenc:

gece rüyamda 1 kova balık gördüm çok canım istemiş heralde  :k06: bugün yiyeyim barii  :suclu: :aferin:

ZéynéP.SimAy

ah o telaşlar hiç bitmiyo cnm emin ol hergün bişeyin telaşı oluyo biz bu güne geldikte bittimi telaşımız bitmiyo valla  :-\ :-\ Hayırlısıyla bişeyiniz yoktur cnm sen telaş etme :amin: o zmn sen her hafta çık çık git niye geldin demez bu doktor ne enterasanmışş  :dontknow:

elfo

ay bi de öyle şeyler çıkıyor ha yok bacak boyu haftaya uygun mu kol boyu şöyle mi böyle mi  :-ooo
inan varya hergün giderim ama ultrason bebeğe zarar verir diye korkuyorum 2 haftada bir gitmeme rağmen
Allah'tan bi sıkıntı gelmezse 2 hafta sonra cuma gidecez inş. güzel haberlerle döneriz.
canınız çekmesin kendime bi meyve tabağı hazırladım yanına da 3 tane ceviz kırdım. melekcim sen de balıkları ye hepimize afiyet şifa olsun  :amin:
bu arada büyük bi ihtimal bebeğim erkekmiş  ;D

ZéynéP.SimAy

afiyet bal şeker olsun yarasın paşamızaaaaa  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :k06: :k06: :k06: :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: elfo - 17 Kasım , 2012, 12:32:05
selam arkadaşlar. dün doktora gittim en baştan beri bebeğim 1 hafta geriden geliyordu. geç döllenme diyor doktorum. 2 hafta önce memleketteyken gittiğimde 5 gün geriden geliyordu. dün 8 gün geriden geldiğini söyledi. doktorum normal bi durum sıkıntıya gerek yok dese de ben gitgide fark açılacak mı diye korkmaya başladım  :y25: ensesi de biraz inceymiş doktor bu durumu çok beğenmedi ama genetik yapıyla alakalı değil tam tersi kalın olsa genetik yapıyla alakalı dedi. bu gelişimiyle alakalı bi sonraki kontrolünde tekrar bakarız dedi. şu tarihte illa gel bile demedi. bana bıraktı. acil bu durum olsa şu zamanda gel derdi. yine de içim çok rahat değil.
Canım benim normal bunlar  :love9:

melek100lü

:-ooo ciddimisin elif  :love9: çok heycanlanmışsındır değilmi cinsiyetini azçok tahmin ediyorlar erkek olunca

biz çok heycanlanmıştık ilk söylediğinde  :love9: :love8: :love9: :nazar: hayırlısı olsun canım  :opucuk: :nazar:

elfo

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 17 Kasım , 2012, 13:40:46
Alıntı yapılan: elfo - 17 Kasım , 2012, 12:32:05
selam arkadaşlar. dün doktora gittim en baştan beri bebeğim 1 hafta geriden geliyordu. geç döllenme diyor doktorum. 2 hafta önce memleketteyken gittiğimde 5 gün geriden geliyordu. dün 8 gün geriden geldiğini söyledi. doktorum normal bi durum sıkıntıya gerek yok dese de ben gitgide fark açılacak mı diye korkmaya başladım  :y25: ensesi de biraz inceymiş doktor bu durumu çok beğenmedi ama genetik yapıyla alakalı değil tam tersi kalın olsa genetik yapıyla alakalı dedi. bu gelişimiyle alakalı bi sonraki kontrolünde tekrar bakarız dedi. şu tarihte illa gel bile demedi. bana bıraktı. acil bu durum olsa şu zamanda gel derdi. yine de içim çok rahat değil.
Canım benim normal bunlar  :love9:

inş. edacım  :amin:

elfo

Alıntı yapılan: melek100lü - 17 Kasım , 2012, 13:56:13
:-ooo ciddimisin elif  :love9: çok heycanlanmışsındır değilmi cinsiyetini azçok tahmin ediyorlar erkek olunca

biz çok heycanlanmıştık ilk söylediğinde  :love9: :love8: :love9: :nazar: hayırlısı olsun canım  :opucuk: :nazar:

biz daha 1 hafta doktora gitmeyecektik  :laughing7: ama ben son zamanlarda aşırı derecede merak etmeye başladım. dün dayanamadım randevu aldım. eşimin acil işleri çıktı onu bile bekleyemedim. ondan müsaade istedim tamam sen git ben sonra görürüm inş. dedi. cidden erkek kız hiç farketmiyor ama hani hep oğlum olacakmış gibi hissediyordum ya , hadi erkek de hadi erkek de dedim durdum kendi kendime. işte bakın şu çıkıntı penise benziyor dedi  ;D tabi bunu sadece çok yakınlarınızla paylaşın çünkü 2 hafta sonra gelirsiniz o yapının meğer bayanlardaki klitoris olduğunu da gözlemleyebilirz dedi  :laughing7: sizler benim en yakınlarımdan olduğunuz için paylaşmadan edemezdim  :love9: :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

elifçim içini ferah tutabilirsin canım  :icon_thumright:

bak ben bi doktora gitmiştim. o zaman 8 haftalık olması lazımdı doktor bana 6+ görünüyo demesin mi  :-ooo

panikten öldüm hemen başka doktora gittim. o 8+ diyince rahatladım.

gittiğim doktora sordum neden öyle olabiliyor diye?

doktor ultrason cihazları arasında farklılıklar olabiliyor. her doktorun ölçümü arasında da ince farklılıklar olabilir demişti.

kafandaki soru işaretlerine yanıt bulmak için hemen başka bi doktora daha görün derim  :icon_thumright: