oğlumun burnu tıkalı ne yapabilirim

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 07 Ağustos , 2012, 17:34:39

« önceki - sonraki »

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

arkadaşlar oğlum 4buçuk aylık ama sürekli burnu tıkalı okyanus deniz suyu sıktırmiyor onlar etkide göstermiyor ne yapabilirim rahat rahat nefes alması için
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

burcum

canım kolay kolay hiçbir bebek rahat sıktrmıyor zaten tutucaksın ve sıkıcaksın :icon_thumright: korkma damla şeklinde akıtma tanzikli sıkman lazım ki açsın burnunu 2 dk sonra da pompayla temizle ağlarsa daha iyi o zaman kendiliğinden burnu akmaya başlıyor silersin ve pompayla çekersin :icon_thumright:
buhar makinası da işe yarabilir :icon_thumright:

--elif--

cnm benmde oğlumun burnu tıkalıydı dr bize serum fizyolojik verdi bide otribebe nazal aspiratör
damlayı sıkıp aspiratörle temizliyoruz fayda ediyor ama bi süre sonra yeniliyor
bende tekrar götürecem
kızımdada okyanus suyu kullanmıştım fayda etmişti

burcum dediğini yapamıyorum az az sıkıyorun oda etki göstermiyor galiba nefes almada zorlamıyor yavrumu ama uyurken falan tıkalı olduğu belli oluyor elimde deniz suyunu görmesin kafayı bir o tarafa bi bu tarafa çeviriyor iyicene canım sıkıldı sürekli tıkalı ne güzel açmıştım burnunu kaynanam banyo yapmıştım geldi dışarı çıkardı hava sıcak diye yine tıkandı burnu yavrumun of ya

Balböceği

Ay benim girmenizi ne kadar cani dersiniz  :ehi:
Bu konuda çok acımasız Davranıyorum, sonuçta iyiliği için..
Ben serum sıkıyorum :)

laracroftt

07 Ağustos , 2012, 20:26:01 #5 Son düzenlenme: 07 Ağustos , 2012, 20:27:35 laracroftt
evet cnm elıf gıbı yapmıstım bende. Kısın grıp oldu burnu tıkandı fızyolojık serumun bı tanesını komple ıkı burun delıgıne boca edıp tum gucunle vıdanjor gıbı cekıyosun ıcıne nazal aspıratorle... :ehi:  Valla kızım oyle rahatladı hem gogsune de ınmedı akıntısı ıyı oldu. Bıde cezvede su kaynattım ıcıne bengay sıktım yattıgı besıgın yanına koydum. Odadakı fresh mentol kokusu genzını actı tavsıye ederım...

bugün serumun hepsini sıktım burnunu çektim ama birşey gelmedi ya yine tıkalı burun spreyi aldım o da fayda etmedi otribebenin deniz suyunu alacağım yarında delirecem ya öyle cok tıkalı değil nefes almasını zorlastirmiyor ama benim canımı cok sıkıyor bu durum nezle grip değil doktorlar gayet iyi diyor deniz suyu kullan diyor ama banamisin demiyor

Demet_dk

HÇ ONLARI BURNUNA SIKIP AĞLATMA ÇOCUĞU UYUDUKTAN SONRA BURNUNUN DELİĞİNE TEREYAĞI KOY

KENDİ BURNUNUN DELİĞİ KADAR KOYSAN YETER ONA NEFES ALDIKÇA AKAR GİDER AÇILIR BURNU

O SERUMLARDAN SPREYLERDEN BİN KAT İYİ VEDE ZARARSIZ HEMDE BEBEĞİNİ AĞLATMAMIŞ OLURSUN

Alıntı yapılan: Demet_dk - 08 Ağustos , 2012, 18:49:35
HÇ ONLARI BURNUNA SIKIP AĞLATMA ÇOCUĞU UYUDUKTAN SONRA BURNUNUN DELİĞİNE TEREYAĞI KOY

KENDİ BURNUNUN DELİĞİ KADAR KOYSAN YETER ONA NEFES ALDIKÇA AKAR GİDER AÇILIR BURNU

O SERUMLARDAN SPREYLERDEN BİN KAT İYİ VEDE ZARARSIZ HEMDE BEBEĞİNİ AĞLATMAMIŞ OLURSUN
onu margarin koy diye okudum enfeksiyon kapmazmi genzinden ağzına akmazmi bende sıkmak istemiyorum ama tıkalı hali beni cok üzüyor

Demet_dk

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 08 Ağustos , 2012, 22:02:46
Alıntı yapılan: Demet_dk - 08 Ağustos , 2012, 18:49:35

onu margarin koy diye okudum enfeksiyon kapmazmi genzinden ağzına akmazmi bende sıkmak istemiyorum ama tıkalı hali beni cok üzüyor

MARGARİNDE OLUR TABKİ AMA TEREYAĞI VARSA ONU TERCİH ET
BENİM OĞLUM 3 YAŞINDA HEP BU ŞEKİLDE HALLETTİM TIKANIK OLDUĞUNDA
VE HERKESEDE TAVSİYE ETTİM HİÇ AKSİ BİŞEY DUYMADIM

canım benim oğlum 4buçuk aylık ama sen ne kadarlıkken koyuyordun

Demet_dk

CANIM KOYABİLİRSİN SIKINTI OLMAZ BEN DAHA KÜÇÜKKEN BİLE KOYDUM

ANNEM BİZLEREDE YAPARMIŞ AMA İÇİN RAHAT ETMİYOSA SEN BİLİRSİN

Alıntı yapılan: Demet_dk - 09 Ağustos , 2012, 20:33:14
CANIM KOYABİLİRSİN SIKINTI OLMAZ BEN DAHA KÜÇÜKKEN BİLE KOYDUM

ANNEM BİZLEREDE YAPARMIŞ AMA İÇİN RAHAT ETMİYOSA SEN BİLİRSİN
sağol canım yarın bi deneyim cok canım sıkılıyor bu duruma banya yaptırırken geli ama yine içinde var galiba bir de ben ıstanbulda yapıyorum hava aşırı nemli ondan oluyor galiba sümkürme başlayana kadar of of