29 Nisan , 2024, 18:21:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

giysi temizliği

Başlatan rukiyeylmz, 07 Ağustos , 2012, 20:00:59

« önceki - sonraki »

rukiyeylmz

mrhaba arkadaşlar.benim 1 aylık kızım war.bebeklerinizin giysilerini nasıl yıkıyosunuz?sabun tozu kullan diyorlar.tecrubeli anneler beni bilgilendirebilir mi ?

laracroftt

evet cnm. Benım kızım 6 aylık ben hala sabuntozu kullanıyorum hacı sakırın var mesela ama pahalı ben dalan roxy sabun tozunu kullanıyorum fıyatı uygun malum cok sık yıkıyoruz :)

muhribe

Ben hacı sakir granul sabun ve dalın bebek yumuşatıcısı kullandım. Şimdi oğlum büyüdü normal deterjan kullanıyorum

rukiyeylmz

sağolun kızlar.bugüne kadar elimde yıkıyordum sabunla sadece zıbın giyiyor zaten.ama gitgide zorlaşacak.havlusu battaniyesi oluyor.benimde artık sabun tozu almam lazım..

susanna

Alıntı yapılan: rukiyeylmz - 08 Ağustos , 2012, 01:11:19
sağolun kızlar.bugüne kadar elimde yıkıyordum sabunla sadece zıbın giyiyor zaten.ama gitgide zorlaşacak.havlusu battaniyesi oluyor.benimde artık sabun tozu almam lazım..
kizim 10.5 aylik ben hala camasirlarini ayri makinede yikiyorum hacisakirin granul sabunu var makinede kullanilabiliyo
ayrica dalinin yumusaticisini kullaniyorum misler gibi oluyo kizimin kiyafetleri.

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: susanna - 08 Ağustos , 2012, 13:33:06
kizim 10.5 aylik ben hala camasirlarini ayri makinede yikiyorum hacisakirin granul sabunu var makinede kullanilabiliyo
ayrica dalinin yumusaticisini kullaniyorum misler gibi oluyo kizimin kiyafetleri.

ayrı makine derken onun çamaşırlarını mı ayrı yıkıyosun yoksa makine mi ayrı ?

susanna

Alıntı yapılan: rukiyeylmz - 08 Ağustos , 2012, 17:28:11
Alıntı yapılan: susanna - 08 Ağustos , 2012, 13:33:06

ayrı makine derken onun çamaşırlarını mı ayrı yıkıyosun yoksa makine mi ayrı ?
onun camasirlarini ayri yikiyorum
deterjanida yumusaticisida ayri

Shadowqueen

Alıntı yapılan: laracroftt - 07 Ağustos , 2012, 20:08:03
evet cnm. Benım kızım 6 aylık ben hala sabuntozu kullanıyorum hacı sakırın var mesela ama pahalı ben dalan roxy sabun tozunu kullanıyorum fıyatı uygun malum cok sık yıkıyoruz :)

Kesinlikle katılıyorum, bebek kıyafetlerini yüksek derecede yıkayamadığımız için granül deterjanlar çoğu zaman erimiyor ama dalanın roxy toz sabun tozu hem bu işte çok iyi hemde o kadar güzel kokuyor ve yumuşatıyor ki yumuşatıcı koyamasanız bile olur. Fiyatı uygun ben onun büyük boyundan kullandım hep. Zonguldakta bulamayınca amwaye dünya para bayılıp deterjan aldım  :icon_scratch:

Bluegirl

bende ilk 6 ay hacı şakir granül matik kullandım cok güzel yumusacık mis gibi kokuyordu bebişimin cicişleri
sonra normal deterjana gectim bi sorun olmadı 

laracroftt

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 08 Ağustos , 2012, 19:41:07
Alıntı yapılan: laracroftt - 07 Ağustos , 2012, 20:08:03

Kesinlikle katılıyorum, bebek kıyafetlerini yüksek derecede yıkayamadığımız için granül deterjanlar çoğu zaman erimiyor ama dalanın roxy toz sabun tozu hem bu işte çok iyi hemde o kadar güzel kokuyor ve yumuşatıyor ki yumuşatıcı koyamasanız bile olur. Fiyatı uygun ben onun büyük boyundan kullandım hep. Zonguldakta bulamayınca amwaye dünya para bayılıp deterjan aldım  :icon_scratch:

Ben daha yenı basladım yumusatıcı kullanmaya,bebek ıcın olanını aldım.dalan da hıc kalıntı gormedım camasırlarda bende buyuk boyunu kullanıyorum ;)

Mine'l Aşk

Benim oğlum 21 aylık hala kıyafetlerini ayrı yıkıyorum onun için bir markanın bitkisel deterjanını kullanıyorum çokta memnunum..

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah