kızlar bebek alısverisi yapıcaz annemle ilk neler almak gerek

Başlatan HASRET!M S@N@, 01 Ağustos , 2012, 12:08:33

« önceki - sonraki »

HASRET!M S@N@

bayramdan sonra alısverişe cıkıcaz annem alacakmıs torunlarına ne alıcaz ilk basta kızlar bir liste halinde yazarsanız sevinirim iki bebek için ne kadar ne gerekli

muhribe

canım bol bol alttan çıt çıtlı badi alın. ben Yiğit'e belki 10 tane almışımdır. size ikikatı lazım. pamuklu, ter çeken cinsten olsun. sade şeyler tercih et, baskılı falan olmasın. ciltlerine sürttükçe tahriş etmesin.

zıbın almanı tavsiye etmem çünkü belleri çok açılıyor. ben 5 takım falan almıştım öylece kaldılar. hiç kullanışlı değil. onun yerine tulum alabilirsin. hem çıt çıtlı oluyor kolay giydirip çıkarıyorsun hem de bebeğin hiçbir yeri açıkta kalmıyor üşütmüyor.

hastane çıkış takımları var, onlar da işe yarıyor.

bol bol mendil al pamuklu. kusuyorlar ya da ağızlarını falan temizlemek gerekiyor. acayip işe yarıyor  :icon_thumright: ben 15li paket almıştım. hala yıkayıp kullanıyorum.

aklıma geldikçe yazarım yine  :opucuk: şimdiden hayırlı olsun cicileriniz

melek100lü

canancım dükkanda yönlendiriyorlar  zaten eksiklerini soruyorlar almışmıydın şimdiye kadar bişey  :icon_scratch:

pazardanda alsan soruyorlar  ;D  ben çıtçıtlı badi aldı 10 kadar  alt açma aldım

2 tane battaniye 2 tulum 2 tane takım yazlık kışlık kıyafet aldım

7 tanede  60lık bez aldım  bitanede  hastane çıkışı
şimdilik bukadar

melek100lü

HASRET!M S@N@

cnm almanyadan akrabamız gönderid ikiser kutu cıtcıtlı atlet 1-7 ay arası 7 tane havku takımı iki ayakkabı bir sürü önlük falan göndermişte tulumları yok bebeklerin bir atlet daha alsam mı acaba diyorum batteniyeleri birtane büyük örgü var anneanneleri iki tane küçük puset içi örüyor iki tane hazı alınacak iki hastane cıkısıda baska gerek var mı diye
cok birsey almak istemiyorum ziyan olmasın diye
arkadasımda kızının kıyafetlerini hep secmiş bir kere anca giyidi dedi 

HASRET!M S@N@

betülcüm anneannesi onuda yaptı kenarları iğne oyalı ama alırım hazır olandanda bir kutu mendil

muhribe

canım penye battaniye al derim. 4-5 tane vardı bizim. çok işimi gördü. hem alt açarken kullanıyorsun hem sararken. arada kusuyor ya da kirletiyor. ha deyince yıkanmayabiliyor. battaniyenin fazlası zarar olmaz bence

melek100lü

bez çantası  :love9:  tulumlar   :love9:  bakım seti  :love9: ağız bezleri kendime picama takımı ve

emzirme sütyeni  göğüs pedi bebek arabasi  beşik anakucağı  emzik biberon badiler  :suclu:

ayyy neler neler çok alıncak var  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

melek100lü

battaniye bende çok almayı düşünüyorum kış günü kolay kurumaz  :icon_thumright:

gökçe58

canan iyiki açtın konuyu bende merak ediyordum bende sadece hastane çıkışı aldım başkadabişey almadım

RosE27

bız 16.haftada almaya basladık canım ılk hastane cıkısı zıbınları tulum yada alt ust patıklı pjama takımı pelus battanıye alttan cıtcıtlı badı  ılk bunlar alınıyo   :k06:

HASRET!M S@N@

simdi ben evde tam bakıyım nelerim varmıs ona göre bir liste yapayım betülcüm birde su alt değiştirirken özel birsey oluyorya kakayı falan tutmuyor ondanda almayı düşünüyorum birde ikia det kundak alıcam uyurken ikisinide sarmayı düşünüyorum baslarda sonra da yatak pijaması alıp hep uyurken giydiricem o zaman cocuk daha cabuk uyuyormus anlıyormus uyuyacagını

HASRET!M S@N@

takım falan cok almayı düşünmüyorum ya cabuk büyüyorlar bosa gidiyor zaten herkes hazılık yapıyor örgüler kıyafetler alıyorlar sükür annem daha neler gelir neler diyor cok alma diyorlar gerekli olanları al yeter dediler bende cok almıcam kızlar da ikiz olunca haliyle fazla oluyor

muhribe

canancım o alt açması çok işe yarıyor. yıkayıp yıkayıp kullandım ben. pamuklu oluyor içleri. altlarını alırken yatırırsın bebişleri üstüne sırtları acımaz üşümez  :amin:

bazen altlarını açınca çiş ya da kaka yapıyorlar. alt açması olursa sağa sola bulaşmadan kurtarırsın  :icon_thumright:

melek100lü

malesef bana çok bişey getiren olmuycak  :-\

çünkü burda kimsem yok  :crybaby2: :crybaby2:

kendim alabildiğim kadar alıcam inşallah

picama olayı doğru yani aynen öyle oluyor  :k06: :k06:

nasıl gezmöeye gitceni anlıyorsa uyucanıda anlıyor akıllı bıdıklar  :laughing7: :laughing7:

bazen huysuzluk  yapabiliyorlar  uyumamak için  ;D