19 Nisan , 2024, 07:52:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ne yapacağımı şaşırdım :((

Başlatan rusta, 30 Temmuz , 2012, 15:51:24

« önceki - sonraki »

rusta

kızlar oğlum nerdeyse 4 aylık oldu.3 ay boyunca ara arada olsa mama vermiştim ilk ay göğüslerim yara olmuştu ondan verdim sonrada devam ettim..geçen ay 700 gr almışız.sağlık ocağndaki hemşire sadece seni emse normal derdim ama mama da veriyosan az 4.ayda ekgıdaya geçelim dedi.. :dontknow: ayrıca sorunum bu ay hiç mama yemedi oğlum yani 5 temmuzda gittik kontrole ozamandan beri mamayı sevmiyor.geri itiyor bnde vermedm ama sürekli emzirmekten göğüslerim dolmuyor bile ne yapaym benm akıl verin nolur....

--elif--

cnm sürekli emzirmekten göğüslerin boşalmaz bence bebek emdikçe sütün gelir
madem mamada almıyor sen sürekli süt yapıcı şeyler ye faydasını görürsün
ayrıca bu ay mama almamıştı diyosun 700 gram çokta az değil bence bebeğin aşırı zayıf değilse dert etme

rusta

nerdeysesaat başı emziriyorum canm hiç böle dolu dolu olmuyo göğüslerim..neler önerirsin süt yapıcı duyduğumu yapmaya calısıyorum..bide ben yanlış anlattm galiba canm gecen ay mama yediği halde 700 gr almış.yani 3 aylık kontrolde..sonrasında bu ay hiç mama almadı haftaya kontrolümüz

--elif--

anladım cnm evet o zaman biraz az almış
ama sağlıklı olsunda kiloyu çok önemseme yinede
süt yapıcı olarak
benimde bi ara sıkıntım vardı
bulgur
mısır
yeşillik
boza
tatlı
helva(özellikle aşırı yapıyor)
tahin
daha aklıma geldikçe yazarım inş.

cirakmerve

canım benim oğlum da 2 buçuk aylık. ilk 1 ay mama ve anne sütü beraber verdim. benimki de 700 gr almıştı. 1. ay biter bitmez mamayı kestim. aynen dediğin gibi oğlum göğsümde süt birikmeden emiyor. süt bitince ağlamaya başlıyordu. sütümün yetmediğini düşünüp üzüldüm ben de ama inat ettim mama vermedim. 2. ay baktım 1800 gr almış korkun olmasın yani yetiyordur sütün

rusta

bilmiyorum canm ya aynı işte inş.bizimde öle olur bakalm haftaya kontrolümüz..nerdeyse 2 katı almış kilo biz mi  panik yapıyoruz bilemedimki :icon_scratch:

rusta

Alıntı yapılan: --€lif-- - 30 Temmuz , 2012, 22:12:53
anladım cnm evet o zaman biraz az almış
ama sağlıklı olsunda kiloyu çok önemseme yinede
süt yapıcı olarak
benimde bi ara sıkıntım vardı
bulgur
mısır
yeşillik
boza
tatlı
helva(özellikle aşırı yapıyor)
tahin
daha aklıma geldikçe yazarım inş.
bulgurun faydasını gördüm bnde canm ama mısırı deniyim bklm bide çok sağol

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

canım benim sütüm yetmiyor diye düşünme süt cok etkilenirmis doğruda olumlu düşün birde canım sağlık ocağındakilere aldırış etme onlar birşey bilmiyor bizim oradakiler öyle için rahat etsin istiyorsan çocuk doktoruna gidin onların demesiyle ek gıdaya başlama güzel bir doktora git derim ben süt yapıcı karpuz kavun semizotu bulgur pilavı şerbetli tatlı baklava bende sen gibiydim sütüm yetmiyor doymuyor sanırdım sürekli emerdi yiğit beni süt gelmese ağlar canım en güzeli emzir şimdi de emmek istemiyor 4buçuk aylık olacağız dis çıkarıyo iştahsız bol bol şu iç birde canım kurt incir ye kaynat suyunu iç
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis