18 Nisan , 2024, 07:26:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sarma Pişirmenin Püf Noktaları

Başlatan hüzünden_gelme, 28 Temmuz , 2012, 19:23:24

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Sarmaları dolmaları pişirirken iç malzemesinin dışına çıkmadan yarılmadan pişmesini sağlamak için ne yapmalı?

Tencereye dizdiğiniz sarmaların üstüne küçük bir porselen tabak yerleştirin.

İlk ocağa koyduğunuzda ağzı açık iken tabağı koyun ve üstüne de ağır birşey koyun bastırsın.

Kaynamaya başladığında da altını kısıp ağır şeyi alıp ağzını kapatın.

Tabak dursun.piştikten sonra tabağı çıkarın ve sarmalarınız dolmalarınız kalıp gibi çıksın.

ALINTIDIR..

muhribe

sarmaları tencereye dik yerleştirirseniz de yaşıp patlamalarını önlersiniz  :icon_thumright:

üstüne de mis gibi limon dilimleri  :hungry:

hüzünden_gelme

o zaman daha fazla yer kaplamaz mı tencerede  :icon_scratch:

muhribe

Yok canım aksine dik dizdiğinde daha çok sarma alıyor tencere

Selma27

Sarmayi cok seviyorum ama yapmasi bana cok zor geliyor...Gerci hepsini ayni boyda nasil sarabiliyorsunuz??? Annem hep yatik olarak pisirir ..Princ disina fazla cikmiyor fakat hepsi ayni boyutta olmayinca goruntu bozuklugu oluyor  :muzz: :muzz:

Bluegirl

aman beaa öyle bi anlatmıssınızki bu saatte canım sarma cekti   :-\  :hungry:  :hungry:

Dilara Ebrar

AAAAAAAAAAAH ANACIM AAAAAH.bize geldimi dolu dolu sarar atardı dolaba.en son 20 poşet falan sarmıştı  :crybaby2: :crybaby2:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

melek100lü

Offff canımı isteddiniz yaaa  :k06: :k06:

napcez şimdiiii  :suclu: :suclu:

FeHi

Annemden öyle gördüm bende öyle yapıorum sarma- dolmanın üzerine hep tabak koyuyordu sonrasında kalıp gibiiii :hungry:

_nilgun_

Benim annemde sosuna nar ekşisi ekler , zeytinyağlı yapıldığında nefis oluyor gerçekten.

FeHi

muhribe

valla ben kaç gündür sarmaya niyetleniyorum, işten çıkıp eve gidince halim kalmıyor  :-\

Balböceği

bende dik dik duzuyorum tencereye  :k06:  üstüne tabak bisicik olmuyor   

°•.ℓανιηуα.•°

ben de betül gibi dik yerleştiriyorum.

ama az yaptığımda üzerine sarma taşım var,onu koyuyorum tabak yerine.  :hungry:

muhribe

bi sarma sararım değil parmaklarınızı tencereyi yersiniz  :k06: :k06:
zeytinyağlı bol limonlu ımmhhh  :hungry: :hungry:
gelin bigün bana sarma partisi yapalım  :muzz: :muzz: