kizim emzik yerine parmagini emiyo

Başlatan °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°, 24 Temmuz , 2012, 12:25:41

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

slm annisler  :flowers: :flowers: :flowers:
biliyosunuzdur ecrin hic emzik almazdi dogdugundan beri sonrasinda zorlaya zorlaya basladi sevindim ama bi aydir parmagini emmiyo  :binkybaby: her agladiginda emzigi eliylen cikariyo parmaginda sanki bal varmis gibi tatli tatli emiyo  :ehi: :ehi: babasida 12yasina kadar emmis cenesinden sorun olmus  :-\ napim diyom simdilik birakim emsinmi yoksa napsam bilemedim  :dontknow: :dontknow:
:nazar: :nazar:

tn2012

bizim de parmak hep ağzımızda. bazen kıpkırmızı oluyor, üzülüyorum  :sad1: ama doktor normal dedi. bu ileriki dönemde devam ettireceği anlamına gelmezmiş. damaklarla ilgili sıkıntısını gidermeye çalışıyor dedi. mecburen tamam dedik biz de

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: tn2012 - 24 Temmuz , 2012, 12:53:20
bizim de parmak hep ağzımızda. bazen kıpkırmızı oluyor, üzülüyorum  :sad1: ama doktor normal dedi. bu ileriki dönemde devam ettireceği anlamına gelmezmiş. damaklarla ilgili sıkıntısını gidermeye çalışıyor dedi. mecburen tamam dedik biz de
ins devam ettirmez  :dontknow: uykuya dalma acisindan cok iyi agzina koydugu an bezinide veriyom hemencik uyuyo bi derdi yoksa ama devam ederse cene yapisi yamuk olur diye korkuyom  :-ooo

tn2012

sen içini ferah tut, birçok bebek emermiş bu dönemde. eğer devam ederse diş çıkarma evresinden sonra, doktora danışırsın

qonca

aynı sorn bizde de var nasıl iştahlı emio tek parmak yetmio bütün el hatta girse iki elini birden alcak ağzına.
yeni yenide emzirirken bile yandan parmağını alıyo ağzına
ilerde bırakırlar inş

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

benim oğlum da parmağını emiyo ACIKTIĞINDA VE UYKUSU GELDİĞİNDE... ISIRIYO BİRDE SANIRIM PARMAĞI KIPKIRMIZI  :sad1:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

canım sen yiğiti görsen parmaklarini yiyor doktor 3aylıken normal hep bebek parmaklarini emmer dedi şimdi dis çıkarıyor iki elini emiyor ısırıyor birde meme emmerkende alttan parmağını sokuyor veya memeyi bırakıyor parmağını emiyor korkma canım aklı erince kızarsin bıraktırırsin birde komşunun biri bana bebeklerin elinde e vitamini varmış o yüzden emerlermis doktor kızına öyle demiş
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

__nil__

canım bizimkide 2 aylıktan beri emiyor parmağını emziğe taktırıp çıkarıp elini sokuyor doktora sordum çok normal dedi.elini çıkarmaya çalışmayın dikkatini dağıtın dedi.eline başka oyuncak verin vs. şimdide kızım oyuncakları yakalyıp ağzına sokuo.bende pek umursamıyorum dişlik aldım onları veriyorum eline kemiriyor durmadan

Dilara Ebrar

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: oğlum 4.ayında emziği bıraktı parmağa bi başladı başlayış hala devam ediyor malesef.bu arada oğlum 10.ayın içinde. ;D ;D  ama çok tatlı görünüyor.bende çok üzülüyorum bazen parmak derisi kabarmış oluyor emmekten. :tongue3:ama uyku geldiğinde anında alıp ağzına uyuyor.bide şu ana kadar 8 tane diş çıkardı.herkes çok hızlı dedi sanırım bu deli gibi el emmenin nedeni bu  ??? ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

lilien

Benim kızım da iki aylıkken başladı parmak emmeye. Biz üzerinde durmadık, nasılsa zamanı gelince vazgeçer diye. Ama öyle olmuyor maalesef :( İlkokula başladığında hala emiyordu. Şimdi 9 yaşında, biraz azalttı, ama hala üzgün veya yorgun olduğunda eli hemen ağzına gidiyor.
Oğlumda da aynı şey oldu. Emzik almadı,ne yapsak beğenmedi,attı hep ağzından. Kızım gibi parmak emmemesi için çok uğraştık. Çünkü hem dişlerde deformasyon, hem de parmağında kocaman bir şişlik olmuştu.
Her tür emziği denedik,nafile. Sonra bir arkadaşım tamamen doğal kauçuk ağacından yapılmış, dümdüz,çok basit bir emzikle geldi eve. Sonuç inanılmazdı. Bizimki bayıldı bu emziğe :) Bu da ne dedim arkadaşıma... Hevea emzik dedi. Her zaman en basit ve en doğal olanı tercih etmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum bu yüzden.