29 Nisan , 2024, 17:40:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hamilelikte oruc tutma

Başlatan nazo-58, 19 Temmuz , 2012, 15:08:31

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

borçlar ödeniyor, oğlum Ramazan'dan bir hafta önce doğmuştu, oruç tutamadım... sonra parça parça tuttum... oğlum 1 yaşındayken oruç tuttuğumda bile çok kötü olmuştum...

muhribe

emzirirken oruç tutmak da zor
bu sene bikaç kez tuttum ama gerçekten zordu
inş ramazanı takiben borçlarımı ödeyeceğim  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ödersin özellikle kışın oruç tutmak rahat oluyor, hep kışın kaza oruçlarımı tuttum

Lă_Tăhzen!

Bende dusunmuyorum saglikli bir insan bile zorlanirken hamile bir bayan icin cok zor gecer gunler uzun kisa olsa neysede

asya81

:-ooo :-ooohamileyken oruçmu tutulur aman haaa amniyos sıvısı içilen suyla yenileniyor sürekli
geçtim yemek yemeyi su çok önemli şu yaz gününde hele hamile kadın susuz bırakmamalı çok günah
sevap kazanalım derken çocugun günahını kazanmak var
araştırın zaten hamile ve emzirenler oruçtan muhaftır borcunuzu ödersiniz doğunca bebecikler

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de tutmayı düşünmüyorum  hatta gelecek yıl da tutamam

iklima

ben sormayi unuttum ama zaten tutma diyeceginden eminim yine de içim rahat olsun diye pazartesi arıycam dr umu
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

sordum bugün dr a kesinlikle önermiyorum dedi. zaten kusmalarim bitmedi hala çekiyorum
böylede çok değişik geçecek ramazan ilk defa.bebikim sağlıklı olsun da..

Hepsi Bu..!

Balböceği

Aman yok ya, normal insan bile dayanamıyor ki  :icon_scratch:

xxcansuxx

bende tutamam kızımdada tutmamıştım onda başındaydım hamileliğin bulantım vardı bunda son aylar susuz kalır falan Allah korusun zaten çok sıcak dr önermiyor son ayda bebeğin tam gelişim zamanı

Lă_Tăhzen!

Allah emnat olrak veriyor bu yavrulari kolayliginida sagliyor cok sukur ramazan ibadet ayi oruc tutmayiz ama diger ibadetlerimize daha bir ehemmiyet veririz ve daha sonrada tutamadigimizi telafi ederiz bizler icin evlatlar 1.planda suanda ozellikle bu sicaklarda Allah saglikli bir insanin bile yardimcisi olsun cok zor

iklima

illaki tutucam diye bebeğini riske atanlari anlamiyorum.ben sevap olacagini düşünmuyorum bu şekilde bebişlerin günahina giriliyor.
sadece bebek değil anne içinde riskli.çevremde var inatla ben tutarim diyip tutmayanlari da kınayarak bakan

Hepsi Bu..!