27 Nisan , 2024, 17:50:38

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

mecburi kurtaj

Başlatan farouha, 04 Şubat , 2007, 04:16:17

« önceki - sonraki »

farouha

merhaba arkadaslar
bugun internette dolasirken bu sayfayi buldum ve cok etkilendim

Mecburi Kürtaj ve Doğum Kontrolu

1984 yılında Kızıl Çin' de yürürlüğe giren mevcut Kürtaj  yasası, daha ağır  yaptırımlar ile 1988 yılında Doğu Türkistan'da uygulanmaya başlanmıştır. Yasaya göre, Çinli'lere bir çocuk sahibi olma hakkı tanınırken,  azınlıklara iki  çocuk sahibi olabilme hakkı verilmiştir.1990 yılından sonra ise iki çocuk  hakkı bir ile sınırlandırılırken, ikinci çocuk sahibi olmak isteyenlere agır cezai müeyyideler uygulanmaya başlanmıstır.
İlgili birimler tarafından, ikinci çocuğa hamile olan kadınların tesbiti halinde, hamilelik safhası 8 yada 9.ncu ayında bile olsa bu durumdaki kadınlar, Polis marifetiyle evlerinden alınarak, sağlıksız ve teknik donanımdan yoksun mahalle aralarındaki köhne, sözde sağlık merkezlerinde kürtaj edilmektedirler.  Bunun neticesinde de birçok Uygur kadını hayatını  kaybetmektedir.
Doğu Türkistan'da uygulanmakta olan insanlık dışı bu uygulamalar neticesinde her gün, çocuk sahibi olmak dışında herhangi bir suçları bulunmayan yüzlerce Uygur kadını hayatını kaybetmektedir. Kürtaj bahanesiyle yapılan soykırıma bir kaç örnek. 6 Mayıs 1986 Tarihinde,Turahan Ayşem isimli Uygur Türkü 29 yaşındaki bir kadın kendisine yapılan Kürtaj sonrası kan kaybından ölmüştür.
Agustos 1997 tarihinde, Doğu Türkistan'nın Toksu ilçesinde yaşayan Çolpanhan isimli bir hanım hamile olduğu için Kürtaj olmaya zorlanmış, ayrıca  kocasıda 3000 yuven para cezasına çarptırılmıştır. Parayı ödemeye maddi  gücü olmayan hanımın kocası evden kaçarak bölgeyi terketmiş ve kadını tek başına bırakmıştır. Bilahare, zorla evinden alınan kadın Kürtaja zorlanmıştır. Bir fırsatını bularak sağlık merkezinden kaçan kadın bir mezarlığa sığınarak kendi başına doğum yapmış ve bebeğinin göbeğini dişleriyle kesmiştir. Daha sonra başka bir şahıs tarafından mezarlıktan alınarak evine götürülen  Çolpanhan isimli bayan bir ihbar üzerine yeniden yakalanmış ve götürüldüğü  polis merkezinde bebeği sıcak suya batırılmak suretiyle katledilmiş, bu acıya dayanamayan anne de ölmüştür.
Yukarıda verilen örnekler, Doğu Türkistan'da katledilen binlerce anne ve bebekten sadece birkaçına örnek teşkil etmektedir.

resimleri gormek icin buraya tiklayin
www.uygur.org/doguturkistan/ih/kurtaj.html.

Emine

Çok kötü oldum ya Allah cezalarını versin inşallah  :cussing:

Fatma-Ezgi Anna

Allahim böyle bir canilik olabilir mi  :cussing: ee nerde insan haklari savunuculari,islerine gelen yerdemi bitiyolar  bunlar  :violent1: :violent1: :violent1:

mumkule

minekavlak

çok kötü oldum yaaa.nasıl yaparlar böyle vicdansızlığı...nasıl atarlar bebeği sıcak suyun içine..varmı böyle bişey ya...allah cezalarını versin  böylelerinin..

ÇİTLENBİK

LANET OLSUN YA BU NASIL İNSANLIKTIR BÖYLE.
ÖZELLİKLE ASYA ÜLKELERİNDE BÖYLE CANLİKLER DAHA FAZLA GİBİ.
İŞ SADECE KÜRTAJLA KALMIYOR YANİ.
GEÇEN YİNE JAPONMUYDU ÇİNLİMİYDİ BİLMEM CENİNLERİ KIZARTIP YİYORLARDI NASIL BİR MANTIK NASILBİR İNSANLIK.
İNSAN HAKLARI NERDE ACABA..
PARDON ONLAR DÜNYANIN SADECE BATISIYLA UĞRAŞTIKLARI İÇİN DOĞUYU TAKİP ETME HIZINA YETİŞEMİYORLAR SANIRIM.

sude

ınanamıyoırum ya bu nasıl bır ınsanlık kımlerın ıcınde yasamaya calısıyoruz boyle.bırde ınsanız dıye dolasıyorlar ha.bu vicdansızlık canilik bu ya.hele cenın ı kızartıp yemek de ne oluyor.soktayım valla.tuylerım dıken dıken valla.bu vahsetı kınıyorum allahım versın boylelerının cezalarını
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

ilknur

ay çok kötü bir şey bu insanlık dışı birşey hiç insafları yokmu bu kişilrın çok üzüldüm

ranişim

:caca: :caca: :caca: :caca: :caca:

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

ilkimsu

inanamıyorum bu kadar vahşet olamaz yaa
insanlık denen bişey kalmamış
kürtaj olayını tvden izledim ve soluğum kesildi inanın .
vakumlu bir makine ile çocuğun uzuvları parça parça koparılarak çocuk alınıyor.
ve her uzvu koptuğunda bağırıyor ağzı açılıyorr çok vahşiii bir olay kürtaj deyip geçmemek lazım  resmen  CİNAYET

mia

Almiş'inAnniş'i

bu kabus gibi birşey! bu konuda birşeyler yapmalıyız...  :caca:  :cussing:  :violent1:

Almiş'inAnniş'i

ben mail attım arkadaşlar! böyle tüüü kaka ile birşey düzeltemeyiz!

sitenizdeki kürtajla ilgili yazıyı okudum ve şok oldum. böyle bir vahşet kabul edilemez! bu konuda yaptığınız veya yapmayı planladığınız birşey varsa buna dahil olmak istiyorum. elimden ne gelirse!!!

[email protected] <[email protected]>

Canım yiğitim

ooofffff içim cok kotu oldu yaaaa

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

:cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:allah kahretsin böyle insanları
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code