28 Mart , 2024, 13:10:35

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

Sır_Çiçegi

artık diyet filan yok sana ne bulursan ye  :k06:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

elfo

bugün doktorumla görüştüm öyle değilmiş duygucum  :laughing7: :laughing7: bebeğim için dayanırım inş.  :amin: doğuma kadar glisemik indeksi yüksek yiyeceklerden uzak duracaksın dedi. bi de yelizcim belki sen bilirsin metaformin diye bi ilaç söyledi 12. haftaya kadar kullanacaksın dedi. o da şeker ilacıymış
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 25 Eylül , 2012, 21:48:55
bugün doktorumla görüştüm öyle değilmiş duygucum  :laughing7: :laughing7: bebeğim için dayanırım inş.  :amin: doğuma kadar glisemik indeksi yüksek yiyeceklerden uzak duracaksın dedi. bi de yelizcim belki sen bilirsin metaformin diye bi ilaç söyledi 12. haftaya kadar kullanacaksın dedi. o da şeker ilacıymış

canım bana hiç dr.öyle demedi yedimde şükürler olsun ALLAH'a  :amin: 19.haftayı bitirdik sorun yok dr.şeker ilacını kesinlikle içeceğimi söylemişti glucophage 850 kullandım  şimdiki gibi sıkmana gerek yok anlıyacağın abartmadan yiyebilirsin bence

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

ayy çok sevindim ya.ama böyle bi durum vardı da neden ben yeni görüyorum :((

allah tamamına erdirir inş. :amin: :amin: :amin:

elfo

Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 26 Eylül , 2012, 00:21:33
ayy çok sevindim ya.ama böyle bi durum vardı da neden ben yeni görüyorum :((

allah tamamına erdirir inş. :amin: :amin: :amin:

daha dün öğrenildi yaşasın hamileyim bölümüne bak canım

elfo

Alıntı yapılan: yyeeliz - 25 Eylül , 2012, 21:58:52

canım bana hiç dr.öyle demedi yedimde şükürler olsun ALLAH'a  :amin: 19.haftayı bitirdik sorun yok dr.şeker ilacını kesinlikle içeceğimi söylemişti glucophage 850 kullandım  şimdiki gibi sıkmana gerek yok anlıyacağın abartmadan yiyebilirsin bence

ben de öyle düşünüyorum yelizcim çok aşırı kasmam ama patates, beyaz ekmek ve tatlılardan uzak dururum

_inci_tanem_

26 Eylül , 2012, 13:28:02 #246 Son düzenlenme: 26 Eylül , 2012, 14:00:36 yyeeliz
Alıntı yapılan: elfo - 26 Eylül , 2012, 13:25:26
Alıntı yapılan: yyeeliz - 25 Eylül , 2012, 21:58:52

ben de öyle düşünüyorum yelizcim çok aşırı kasmam ama patates, beyaz ekmek ve tatlılardan uzak dururum

Canım dr.özellikle kepek ekmeği yeme seviyorsan beyaz ekmek ye ama her öğün 2 dilim dedi hamile kaldıktan sonrada
tatlılara gelince 3 ay ağzıma tatlı süremedim :igrenc:  daha yeni yiyorum ağzımda büyüyodu
Patates'de yeni yemeye başladım canım

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

elifcim doktor bana da hamur işlerini az ye demişti ama kemek ekmek tavsiye edilmiyo hamileyken diye biliyorum

elfo

ilk defa duyuyorum bunu. o zaman genelde tam buğday ekmeği mi yemem lazım?

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 26 Eylül , 2012, 16:07:09
ilk defa duyuyorum bunu. o zaman genelde tam buğday ekmeği mi yemem lazım?

beyaz ekmek yada tam buğday öneriyo benim dr.canım

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

ben olsam çok olmamak şartıyla beyaz ekmek yerdim, öyle de yaptım zaten.
şeker de çıkmadı çok şükür, biliyosun ben de pko liyim.

ZAHİR

metaformin şeker ilaçlarının esas maddesi değil mi... bnm doktorm şeker ilacını bıraktırdıı... :icon_scratch:
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: smyr.fk - 27 Eylül , 2012, 16:36:13
metaformin şeker ilaçlarının esas maddesi değil mi... bnm doktorm şeker ilacını bıraktırdıı... :icon_scratch:

Evet esas maddesi ama onunda diğer ilaçlar gibi piyasada çeşitleri var 850 mg kullandım ilk şeker ilacı kullanmamda canım PKO olanlarda genellikle 12.haftaya kadar içilmesini öneriyolar..

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

ZAHİR

Alıntı yapılan: yyeeliz - 27 Eylül , 2012, 16:38:52

Evet esas maddesi ama onunda diğer ilaçlar gibi piyasada çeşitleri var 850 mg kullandım ilk şeker ilacı kullanmamda canım PKO olanlarda genellikle 12.haftaya kadar içilmesini öneriyolar..
bende  mg lık glifor kullandım ama dr kestii ilacı gerek yok artık dedii :SS
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: smyr.fk - 27 Eylül , 2012, 16:43:57
Alıntı yapılan: yyeeliz - 27 Eylül , 2012, 16:38:52

bende  mg lık glifor kullandım ama dr kestii ilacı gerek yok artık dedii :SS

Dr.'dan dr.değişiyo işte canım inşallah sorunsuz bir gebelik olur kafana görede iç diyemem  :'( :'(

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına