27 Nisan , 2024, 20:10:37

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

elfo

14 Eylül , 2012, 08:56:25 #180 Son düzenlenme: 14 Eylül , 2012, 08:58:22 elfo
süpersin  :icon_thumright: bu arada meyvelerden kavun, karpuz, muzdan uzak dur. biz pko lular glisemik endeksi yüksek yiyeceklerden uzak durmalıyız. meyvelerin genelinde G.İ. düşük ama bu üçü pek tavsiye edilmiyor.
ben en iyisi başlığı değitireyim.  :laughing7:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

14 Eylül , 2012, 09:07:41 #181 Son düzenlenme: 14 Eylül , 2012, 10:05:36 elfo
benim de sabah kahvaltım 
çeyrek çavdarlı ekmek
haşlanmış yumurta
3 tane ceviz
işe gelince de 1 bardak süt

akşam platesimi yaptım  :muzz: önceki günlerdeki gibi zorlanmadım.. sanırım yavaş yavaş alışıyorum  :hieyt:

elfo

benim bu yemekhane görevlisi amcayla başım dertte. taktı kafayı bana. herşeyden bol bol koymaya çalışıyor. kendine koydurtmazsam yanındakilere diyor bu defa çorbayı bol koyun, pilavı bol koyun  :cildir:
bugün beni görünce en sevdiğin yemeklerden biri var diyor. hiç öyle bir muhabbetimiz olmamıştı ama  ??? yemek sebze kızartması doldurdu doldurabildiği kadar. tabağı geri verdim sen ayırmazsan ben geri koyacam birazını dedim. iyi tamam dedi patatesini geri koyduk yine de bi tabağa yakın kızartma vardı. Allah'tan biber patlıcan kabak kızartmasıydı. biraz da mercimek çorbası içtim. bi kase de yoğurt yedim bi de birazcık ekmek. kızartmayı yoğurtla yiyince hafif oldu. şu an bi ağırlık hissetmiyorum çok şükür.
bu akşam tayin olan bi arkadaşın veda yemeği var. acaba ne yiyecem onu düşünüyorum.  :icon_scratch:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

öğle yemeğini de mi yedin cnm?
biz bugün geç kalktık

sabah 10:30
1 adet domates
1 adet salatalık
2 dilim tam buğday ekmeği
kibrit kutusu kadar peynir
5 adet zeytin

ara öğün 12:30
20 adet üzüm

üzümde de şeker çoktu ama....

bir yerde yumurtanın kolestrolü düşürdüğünü yazmıştın cnm.ama ben diyetisyene gittiğimde kan tahlilleri ile birlikte tabi kolestrolüm biraz yüksek çıktı onun içinde yumurtayı haftada en fazla 2 adet tüketeceksin haşlanmış olarak dedi...

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

14 Eylül , 2012, 12:49:12 #184 Son düzenlenme: 14 Eylül , 2012, 12:51:28 *ℂ⋆ ece su ℂ⋆*
bu arada cnm sen ne zaman başladın yediklerine dikkat etmeye, ne kadar kg verdin???
kg nun %5 ini verirsen kendiliğinden hamile kalabilirsin diyordu doktorlar

ama en önemlisi kafan rahat olacak, sürekli bebek düşünmeyeceksin.bunu başardığın an bebek de yolda oluyor cnm.en kısa zamanda haberleriniduyarız inş. :amin: :amin: :amin:

elfo

canım evde olunca hiçbişey düzenli olmuyor ben işe gittiğim için sabah 7 de kalkıyorum. 7.40 gibi kahvaltı yapıyorum. haftasonumu sorma gitsin  :BangHead: uyumaktan başıma ağrılar giriyor. 11 de felan kalkıyorum. afedersin doğru düzgün büyük tuvaletimi bile yapamıyorum. ama hafta içi hamd olsun herşey düzenli oluyor

sana prof. dr. canan efendigil karatay isimli bi diyetisyenin yazısını aynen kopyalıyorum:

"Günde sekiz yumurta yiyebilirsiniz. Yumurtanın glisemik indeksi sıfırdır. Vücudun sağlıklı proteine ihtiyacı var. Her gün sağlıklı yağ, omega 3 yenmeli. Yumurtanın sarısında ortalama 250-300 miligram doğal omega 3 vardır"

tabi senin durumunu bilemem. bi de ben bi yerde okumuştum Peygamber Efendimiz s.a.v. e adamın biri gelip benim çocuğum olmuyor diyor efendimiz de ona her gün yumurta yemesini öneriyor. gerçi bu bi erkeğe tavsiye ediliyor ama ben haftanın belki 6 günü yumurta yiyorum.

ben aslında 2-3 aydır yediklerime dikkat ediyorum ama öncesinde az yesem de glisemik indeks tabirini bilmiyordum. 69 kiloydum bi ara diyete ara verdim kiloyu bi aldım bi verdim derken 2 hafta önce 67 kilo olduğumu gördüm. doktorun biri demişti sen 65 e düş kolayca hamile kalırsın inş. diye. ben 2 haftadır glisemik indekse dikkat ediyorum, spor yapıyorum ve hap kullanıyorum şu an tartı beni genelde 64,7 gösteriyor. doktorun dediği kilodan da aşağıdayım ama ne zaman nasip olur bilmem. bu kafayı boşaltma işi zor. 2 gün düşünmüyorsun 3. gün pat diye bi konu sinirlerini bozuyor. bilmem kimin kızı bilmem kimin gelini hamileymiş lafları, sen de düşün lafları, buna her zaman maruz kalabilirim hamile kalana kadar. hamd olsun sürekli düşünmüyorum daha doğrusu düşünsem de huzurla ümitle düşünüyorum tartıdaki değeri vücudumdaki değişiklikleri gördükçe  :amin: :amin: bu arad 1.73 boyundayım.

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

boyun da kg da maşallah çok güzel cnm.
söylediklerini ben de yaşadım.arkadaşların çocukları var, onları yanımda severler.onu bile yanlış anlardım bana nispet yapıyorlar diye.benim için iyi birşey söyleselerde ben her şeyi bebeğe yorar beni kıskandırmaya çalışırlar derdim.en azından çalıştığın için fazla düşünemiyorsundur sen.ben tüm gün evde tüm gün arkadaşlarla birlikte...ben gitmezdim kendiler gelirdi....ubu arada ne iş yapıyorsun??

esracım

Elifim maşallah çok iyi gidiyorsdun.Amca seni çok seviyormuş anlaşılan  o yüzden kızımız aç kalmasın die seni beslemeye çalışıyor.Kötü niyetli değil gibi ama bilmiyorki senin durmu.Yediğine içtiğine dikkat ettiğini.Çok güzel olacak her şey çok....

Sır_Çiçegi

elifcim azmine hayranım maşallah güzel sonuclanır inş. bu emeklerinin karşılıgını alırsın  :amin: :amin: :amin:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

elfo

Alıntı yapılan: esracım - 14 Eylül , 2012, 13:38:44
Elifim maşallah çok iyi gidiyorsdun.Amca seni çok seviyormuş anlaşılan  o yüzden kızımız aç kalmasın die seni beslemeye çalışıyor.Kötü niyetli değil gibi ama bilmiyorki senin durmu.Yediğine içtiğine dikkat ettiğini.Çok güzel olacak her şey çok....

sağolsun çok sever önceleri de fazladan meyve felan verirdi diyetle alakam yokken  :k06:

şimdi halime üzülüyor galiba  :laughing7:

inş. canım herşey çok güzel olur  :amin:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

elfo

Alıntı yapılan: Sır_Çiçegi - 14 Eylül , 2012, 14:13:38
elifcim azmine hayranım maşallah güzel sonuclanır inş. bu emeklerinin karşılıgını alırsın  :amin: :amin: :amin:

canım ben hiç sporla felan alakası olmayan amaaann ekmek buldun ye dayak buldun kaç mantığında bir insandım. bu bebek meselesi beni gerçekten üzüyor, evde otura otura her öğün yarım ekmek yiye yiye bişeylerin gittikçe yokuşa sürüldüğünü gördüm.
dün akşam kardeşimle konuşuyorum. abla bi çocuğunun olmasını ne kadar çok istediğini şu spora ve diyete düştüğünden beri daha iyi anladım. sen rahatına düşkün boğazından hiç kesmeyen bi insandın dedi.
Rabbime duam inş. başka sıkıntımız yoktur şu çabalarım beni daha fazla yormadan bıktırmadan tez zamanda nasip olur tez zamanda OL emri gelir inş.  :amin: :amin: :amin:

elfo

Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 14 Eylül , 2012, 13:21:17
boyun da kg da maşallah çok güzel cnm.
söylediklerini ben de yaşadım.arkadaşların çocukları var, onları yanımda severler.onu bile yanlış anlardım bana nispet yapıyorlar diye.benim için iyi birşey söyleselerde ben her şeyi bebeğe yorar beni kıskandırmaya çalışırlar derdim.en azından çalıştığın için fazla düşünemiyorsundur sen.ben tüm gün evde tüm gün arkadaşlarla birlikte...ben gitmezdim kendiler gelirdi....ubu arada ne iş yapıyorsun??

ben peyzaj mimarıyım. sabah 8 akşam 5 işe gidiyorum. erken kalkmak zor olsa da gerçekten hayatım daha düzenli oluyor.

bu arada adın ne bi türlü soramadım  ;D

Sır_Çiçegi

Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*