29 Mart , 2024, 16:06:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

muhribe

valla ben, eda ve ayşegül acayip gaza gelmiştik.

ben doğumdan sonra 69 kiloyla başladım diyete, ama sayfayı 66 kiloyken falan açtım. 63 kiloya düşünce bıraktım diyeti.

yani 6 kilo vermiş oldum 1.5 ayda falan  :occasion14:

darısı başına canım  :amin:

mavişim80

elifim hayırlı olsun günlüğüm
cok tatlısın okurken kendimden geciyorum yazılarını hahaha :toothy10: :toothy10:
sanki kendimi görüyorum orda
inş.günlüğünde ugur getirir canım :amin: :amin:

elfo

Alıntı yapılan: muhribe - 12 Temmuz , 2012, 10:51:01
valla ben, eda ve ayşegül acayip gaza gelmiştik.

ben doğumdan sonra 69 kiloyla başladım diyete, ama sayfayı 66 kiloyken falan açtım. 63 kiloya düşünce bıraktım diyeti.

yani 6 kilo vermiş oldum 1.5 ayda falan  :occasion14:

darısı başına canım  :amin:

oo süpermiş yürüyüşle ilgili yazılar okuyorum da ayda 2-3 kilo verilebiliyormuş bu süper bişey demek  :hieyt:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

Alıntı yapılan: mavişim80 - 12 Temmuz , 2012, 10:54:13
elifim hayırlı olsun günlüğüm
cok tatlısın okurken kendimden geciyorum yazılarını hahaha :toothy10: :toothy10:
sanki kendimi görüyorum orda
inş.günlüğünde ugur getirir canım :amin: :amin:

o senin tatlılığın canım benim  :opucuk: o zaman beni takip etmeye devam et anacım  :aferin:

seni daha çok geçirticem kendinden. hele bi de hamile kalayım inş. kusmuk anılarımı paylaşacam senin için  :ehi:

muhribe

yürümek çok işe yarıyor gerçekten

ama tempolu yürüyeceksin

vitrin gezer gibi değil de biraz ivedi adımlarla  :icon_thumright:

elfo

bırak vitrin gezer gibi yürüymeyi ben o tempoyu kaptırdım mı orda burda tanıdık görsem kusura bakmayın

durmamam lazım dediğimi ya da mecbur kalınca olduğum yerde sürekli hareket ederek konuştuğumu bilirim  :ehi:

elfo

Günlük! Sanan yürüyüşle alakalı şeyler yazıyorum ki okuyalım da sık sık gaza gelelim
Yürüyüşle zayıflama ve kilo vermenin faydaları

Yürümenin yürüyüş yapmanın veya Yürüyüşün faydaları ile hayatınıza birkaç yıl daha eklemek ister misiniz? Bunu düzenli olarak yapacağınız bir yürüyüş programı ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Basit ve güvenli olan ve sizi kolayca zayıflatacak yormayacak olan bu egzersizden öğreneceğiniz çok şey var!

Yürüyüş yapmak, yapabileceğiniz en basit ve en güvenli egzersiz çeşididir. Bu spor sizin kemiklerinizi güçlendirmenize, kilonuzu, kalp ve akciğer sağlığınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır. Araştırmalar haftada yaklaşık 20-25 kilometre yürüyen insanların yürüyüş yapmayan insanlara göre daha uzun yaşadıklarını kanıtlamıştır. Bunun yanında etkili bir zayıflama ve kilo kontrolü için yürüyüş yapmak gerçekten vücut için ihtiyacında ötesindedir.

Yürüyüşle İlgili Bazı Can Alıcı Bilgiler:

.. Yapacağınız yürüyüşünüzün her dakikası hayatınıza ortalama 1.5-2 dakika ekler. Buda sizin bir taşla iki kuş vurabileceğiniz anlamına gelir.

.. Her gün 20 dakika fazla yürüyüş yapmak yılda 7 kilo vermenizi sağlar.

.. Sadece 1 paket jelibon şekerini eritmeniz için bir futbol sahası kadar alanı yürümeniz gerekir. Bir dahaki sefere elinizi bir şeker tabağına daldırmadan önce bunu hatırlamalısınız. Çünkü etkili kilo vermek ve zayıflamak için yürüyüşün yanında yediklerinizi ve kalori kontrolünü de sağlamalısınız.

.. Günlük uzun, ritmik yürüyüşler yapmak kilo vermenin en iyi yoludur. (40 dakikalık yürüyüşünüzde maksimum kalp hızınızın %60 ile %65 değerleri arasında olduğu durumlarda.)

.. Kısa, hızlı yürüyüşler yapmak ise kalp ve akciğer sağlığınızı kontrol etmeniz için en iyi yoldur. ( 20-25 dakikalık yürüyüşünüzde kalp hızınızın %75 ile %85 arasında olduğu durumlarda.)

Yürüyüş Yapmanın Yararları

. Kalp ve akciğerlerin çalışma verimi arttırır.

. Fazla yağların yakılmasına yardımcı olur.

. Dinlenirken bile kilo vermeyi sağlayacak şekilde metabolizma hızınızı arttırır.

. Yeme isteğinin (İştahın) kontrol edilmesine yardımcı olur.

. Enerji verir.

. Stresten uzaklaşmaya yardımcı olur.

. Yaşlanmayı geciktirir.

. Kandaki kolesterol seviyesini azaltır.

. Yüksek tansiyonu düşürür.

. Şeker hastalığını kontrol etmeye ve önlemeye yardımcı olur.

. Göğüs, Prostat ve mide-barsak gibi bazı kanser türlerine karşı riski azaltır.

. Kalp krizi ve Felç gibi rahatsızlıklar için yardımcı rehabilitasyonu sağlar.

. Bağırsakların çalışmasını düzenler.

. Uyku düzenine yardımcı olur.

. Bacak ve kalça bölgesindeki kasların güçlenmesine yardımcı olur.

. Kemik güçlenmesini sağladığı gibi yaşlı kadınların kaderi gibi gözüken kemik erimesi riskini azaltır.

. Hareketsizliğe ya da kireçlenmeye bağlı olarak ortaya çıkan eklem sertliğini azaltır.

esracım

Elifim günlüğünden geç haberim oldu ama bayıldım sayfana.İnşallah yürüyüş, beslenmene dikkat etmen ve günlüğün sana çok faydalı olacak.Umarım önce istediğin kiloya düşersin sonra yeniden kilo almaya başladığın dönemler içine girersin bebişinle beraber  :muzz: :muzz: :basardim: :basardim: :basardim:...Sabırsızlıkla bekliyorum o günleri  ;)

elfo

amin canım inş.  :amin: ben de çok sevdim günlüğümü  :love9: :love9:

esracım

Günlüğünü okurken bile insan neşeleniyor :) Bu pozitiflikle güzel haberler çok yakındır diyorum  :hello2: :hello2: :hello2:

elfo

inş. canım neşeme neşeyi sizler kattınız günlüğümde beni yalnız bırakmayarak  :opucuk:  :love9:  :love9:

öğle arası 1 simit 5-6 dilim peynir 2-3 tane zeytin ve domates yedim haa biraz da kaymak  :suclu: öğle arası sıkı yiyebilirsiniz akşam çok kaçırmayın diyor  :suclu: gerçi eski yediklerimle kıyaslarsam şu anda kuş kadar yedim  :k06:

esracım

Yediklerin kulağa çok hoş geliyor canım afiyet bal şeker olsun.Yediklerin yarasın.Kısa zamanda formuna kavuşacağa benziyorsun  :hello2: :hello2: :hello2:  Önceden abur cuburda çok yiyordun haliyle şimdi bunlar sana hem faydalı hem de kilo vermene yardımcı olacak türden!!!!!!!!

elfo

şimdi de yarım kase yoğurdumu yiyordum ama midem mi küçüldü ne oldu anlamadım öğle yemeğini yiyeli 3 saat olmasına rağmen pek de canım istemeyerek yedim. inş. fırtına öncesi sessizlik değildir çünkü pek de acıkmıyorum ya da bir iki lokma yiyince doyuyorum hatta biraz fazla kaçırdım mı mideme bi ağırlık oluyor. önceden öylemiydi ohooo  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: hep böyleydim arkadaşlarım adımı çöplük mide koymuşlardı  :ehi:

esracım

seni çöpçü seni  :toothy10: :toothy10: mideye ne varsa indiriyordun demek  :ehi: :ehi: :ehi: yoğurdu nerden buldun.kantinden mi alıyorsun yoksa evden mi getiriyorsun anlat bakayım ? burdaki marketlerde küçük yoğurt yok evden getirsem ısınır ve sulanır  :-\

elfo

13 Temmuz , 2012, 08:54:51 #29 Son düzenlenme: 13 Temmuz , 2012, 09:15:30 elfo
bugün yine yoğurdumu getirdim çaycımızın dolabına koydum saat 3 te beni bekler  :hungry:

dün akşam sanki yemeği biraz fazla kaçırdım  :-[ hemen ardından yürüyüşe çıktım stadda 4 tur

yürüyüdükten sonra (yarım saat) tıkandığımı anladım. artık bu kadar yeter dedim. mide rahat olacakki

yürüdüğünden bişey anlayacaksın di mi? neyse gün gün tecrübelerim artıyor.

sabah 1 yumurta 1.5 tuzlu kuru pasta yedim. yarım saat önce 1 bardak süt içtim. saat 10 da kayısı yiyecem

masamın üzerinde beni bekliyorlar. Rabbim hastalıktan fakirlikten saydığım bu yiyecekleri yiyemeyenlere tez

zamanda şifa ver tez zamanda nimetlerinden fazlasıyla gönder  :amin:  :amin: