28 Mart , 2024, 21:54:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

melek100lü

elfo

ikindin 1 saat yürüyüş yaptım malum burdan 16.45 te akşam ezanı okunuyor ben dönene kadar hava biraz karardı. bi baktım bizim mahallede elektirkler yok. geri döndüm marketten mum aldım bi de süper fresh ton balığı 3 lü kutulardan aldım. aslında hayalimde kepekli makarna pişirmek vardı elektrikler kesik olunca ton balığı yiyeyim dedim. işten çıkmadan uzman tv izlemiştim de glisemik endeksi düşük beslenirken akşam yemeğinde ton balığı öneriyordu. kutular çok küçüktü ben 2 kutu yedim acaba çok mu olmuştur  :icon_scratch: buna rağmen doymadım gibi ekmeksiz yedim. çok yavan geldi salata da yapamadım karanlıktan. şu an midem kazındığı için bi yeşil elma yiyecem.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

esracım

Sabah kahvaltını yazmamışsın :) ama akşam yediklerini okudum en azından.

elfo

onu yazacaktım şimdi  :)
sabah kahvaltım:
bi yemek kaşığı kadar tereyağında yapılmış yumurta üzerine 2 ince dilim kaşar peyniri ve 1 dilim beyaz peynir
tost makinasında ısıttığım 1 dilim kepekli ekmekle yedim
sabah soğan kürümü yapamadım ama akşam gider gitmez bi de gece yatmadan yapacam inş.

esracım

çok güzel bir kahvaltı yarasın arkadaşıma.neyse akşam yaparsın soğan kürünü canım.
iyi gidiyorsun maşallah  :nazar:
bakalım öğlen ne var menüde :)

elfo

bizim internet sayfasından baktım taze fasulye varmış  :hello2: :hello2: glisemik endeksi en düşük yiyeceklerden  :hieyt:

muhribe

canım ya şu glisemik endeksi yüksek yiyeceklerden birkaç örnek verir misin? ben de dikkat edeyim

az çok tahmin ediyorum ama oturup araştırmadım açıkçası

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: muhribe - 07 Eylül , 2012, 10:30:17
canım ya şu glisemik endeksi yüksek yiyeceklerden birkaç örnek verir misin? ben de dikkat edeyim

az çok tahmin ediyorum ama oturup araştırmadım açıkçası

canım patates,havuç,bezelye,mısır,incir,üzüm şu an aklıma gelenler bunlar

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

muhribe

elfo

yelize bikaç bişey ekleyeyim. pirinç, beyaz un, şeker. meyvelerden de muz, üzüm, kavun, karpuz

ben bunları yüzde 90 hayatımdan çıkardım. mesela şu an bi avuç kadar kaju fıtık, badem, antep fıstığı ve fındık karışımı yedim. bunların glisemik endeksi çok düşükmüş

_inci_tanem_

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

muhribe

sağolun kızlar  :opucuk:

ben de pko olduğumu öğrendiğimden bu yana bu tür yiyecekleri büyük ölçüde azalttım  :icon_thumright:

çok da zor olmadı aslında, bebek için dedim nefsim zorluk çıkarmadı  :amin:

elfo

bebeğin eksikliğinde yaşadığın acıyla kıyasladığında amaaaann diyorsun patates yemeyiversem ne olur, tatlı yemeyiversem ne olur. inş. gün gelip pes etmeden nasip olur hayırlısından sağlıklısından  :amin:

elfo

öğle yemeğim:
1 tabak taze fasülye içine 3-5 et serpiştirmişler
1 kase mercimek çorbası
biraz cacık
oldukça küçük dilim ekmek

yemeklerin tuzlu olduğunu farkediyorum. bu kadar tuzlu yememem lazım  :'(

Selma27

Alıntı yapılan: elfo - 06 Eylül , 2012, 21:18:21
Alıntı yapılan: Selma27 - 06 Eylül , 2012, 20:59:34
Alıntı yapılan: elfo - 06 Eylül , 2012, 08:48:27
selmacım duaların için Allah razı olsun. evet fazla kilom yok ama diyorum ya göbek bölgemde sıkıntı var. amacım zayıf olarak hamile kalmak yani estetik değil doktorum bunu istiyor benden Rabbim bilir zamanını ama daha hızlı hamile kalabilmem için bunları yapmam lazım.

İnşaAllah sen doğurana kadar ben hamile kalmış olurum da yattığım yerden ağzımda bi ton yemekle sana diyet ve egzersiz programı hazırlarım  :ehi: :ehi:

Elifcim Iste ben senin bu azmini seviyorum. Sen hangi burctansin? Ben de hamile kalincaya kadar cok azimliydim yalniz kilo konusunda fazla birsey yapamadim.. :hieyt: :hieyt:
Allah'im inanirmisin hep aklimdasin insallah en kisa zamanda seninde iyi haberlerini duyariz..Ve evet ben dogurduktan sonra bir yerlere kaybolma ve bu diyet gunlugune devam edelim. Arkamda bir destekcim her zaman olsun yoksa nefsime sahip olamiyorum... :) :) :) :)

ben kova burcuyum  :basardim: aslında normalde çok azimli değilimdir selmacım bi konuda azim etmem için acı çekmiş olmam lazım. mesela 2.5 yıl işsizlik yaşadım eşimle bu yüzden 4 yıl nişanlı bekledik. o da işsizdi. cebimizde 5 kuruş yok. çok sıkıntılar yaşadık. kesinlikle övünmek için söylemiyorum ben kafaya koydum bi kpss çalıştım. dershaneye de gitmedim. günde 13 saat ders çalıştığımı bilirim. babam ömrümde ilk defa bırak biraz azalt şu işi demişti. Rabbim emeğimi çabamı karşılıksız bırakmadı hamd olsun yerleşmem nerdeyse imkansız olan bi kuruma yerleştim.sonucu eşime telefonla söylemiştim inanmayıp bi de kendi bakmıştı. o kadar imkansızdı yani. şu an bu yoğun programı o dönemime benzetiyorum biraz. inş. Rabbim bunun da karşılığını tez zamanda verir. suzana imreniyordum çok dua edeni var diye hamd olsun anlıyorum ki benim de çok dua edenim var  :opucuk:  :flowers: :flowers: Rabbim hepinizden razı olsun. iki cihanda yüzünüzü güldürsün  :amin:

Evet sen suan bir sinav doneminden geciyorsun elifcim..Daha onceki oldugu gibi azim yapip calismissin ve Allah emeginin karsiligini en guzel bir sekilde gostermis. Insallah bu seferde oyle olur.  Ben basak burcuyum ve basak burclari genelde cok azimli oluyorlar ondan sormustum ayni burc muyuz diye..Sabrin sonu selamettir. Opuyorum canim..