PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

_inci_tanem_

Afiyet olsun canımmm maşallah sana  :nazar: çok güzel gidiyo RABBİM çabalarının karşılığını tez vakitte alamayı nasip etsin hayırlısıyla inşallahhh :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

elfo

inşaAllah canım daha şimdiden vücudumda değişimler hissediyorum. yani zayıflamadım ama sanki kaslarım organlarım çalışıyor. bi de dün akşamki yürüyüşte çok daha rahattım 1 saat boyunca tazı gibi yürüdüğüm halde  :k06: bugün tam olarak 1 haftayı doldurdum yürüyüş ve hapta
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

_inci_tanem_

İnşallah hayırlısıyla uzun sürmeden yakın zamanda bu maraton mutlu sonla biter canım :amin: :amin: :amin:

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

esracım

Elifim dün öğlen yediklerini okumamışım.Hepsini bugün tümden okumuş oldum.Maşallah her anlamda çok güzel gidiyorsun.Şuna inancım sonsuz ki.Sen böyle güzel güzel yolunu kat ederken Allah ım sana mucizeni gönderecek.Sen doğal yollardan hamile kalmak için elinden gelenin çok daha fazlasını yapıyorsun.İnşallah o yüzden Rabbim yüzünü güldürecek.Maşallah sübanallah inşallah hep böyle devam edersin ve sonunda o beklenen özlenen bebeğe kavuşursun.

elfo

canım benim sizlerin de duasıyla olacak bu iş inş. dün 2 yıllık evli olan bikaç aydır bebek isteyen hatta 8-9 ay önce erken menopoz teşhisi konulan bi arkadaşımın 5 aylık hamile olduğunu duydum çok sevindim. kızcağızın adet sorunu vardı tedaviye başlamak için adet olmasını bekliyorlardı. klomen ve çatlatma iğnesi denediği ilk ay Rabbim mucizesini göndermiş. çok sevindim onun adına. Rabbim diledikten sonra olmayacak şey yok

elfo

öğle yemeğim:
yarım tabak bezelyeli kebap (içinde patatesi boldu  :-\ )
çeyrek tabak bulgur pilavı
1 kase şehriye çorbası
1 kaseden az sütlaç

yemekhaneye gidince mecburen bu tarz şeyler yiyebiliyorum pirinç patates olan  :-\ mümkün olduğunca az alıyorum ama napıyım. neyse kuru fasülye nohut gibi şeyler de çıkıyor haftada 1 gün

esracım

canım arkadaşın için çok sevindim.inşallah arkadaşına sevindiğin gibi bizde hamişliğine seviniriz gün gelir.ne olmazlar oluyor çok şükür.inşallah gün gelecek senin haberlerinide alacağız.

her neyse gelelim menümüze.gayet güzel her ne kadar patates olsada.anladığım kadarıyla ekmek tüketmedin.ialcınıda unutmadıysan sorun yok demektir.

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 06 Eylül , 2012, 12:51:24
öğle yemeğim:
yarım tabak bezelyeli kebap (içinde patatesi boldu  :-\ )
çeyrek tabak bulgur pilavı
1 kase şehriye çorbası
1 kaseden az sütlaç

yemekhaneye gidince mecburen bu tarz şeyler yiyebiliyorum pirinç patates olan  :-\ mümkün olduğunca az alıyorum ama napıyım. neyse kuru fasülye nohut gibi şeyler de çıkıyor haftada 1 gün

canım afiyet olsun yavaş yavaş olacak inşallah kış gelince yemekler sebzeye dönecek bizim içi daha iyi olacak inşallah ıspanak,pırasa,lahana vs...

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

elfo

bizim yemekhanede yaz kış aynı menüler çıkıyor ne hikmetse inş. o vakte kadar hamile kalırım ama hamile kalsam da artık öğrendim ya glisemik endekse çok yüklenmemeye gayret ederim.

tam bir haftadır yürüyorum doktor haftada 5 gün demişti ama ben 6 gün yürüdüm. acab bugün dinlensem mi yürüsem mi karar veremedim. sizce yürüsem ağır gelir mi? çünkü kendimde o enerjiyi hissediyorum. yarın yürümesem diyorum  :dontknow: bana bişey önerin

muhribe

bence yürüyebilirsin elifcim.

ben her gün yürürüdüm. hamilelikten önce ve sonra

aşırı yorma kendini ama  :opucuk:

elfo

kendimi 1 saate göre ayarladım canım zaten ramazandan önce de yarım saat 40 dakika yürüyordum ara sıra vücudum harekete az çok alışık. sadece dün haricinde hep bi yerlerime krap giriyordu bacağıma, mideme, karnıma. dün çok rahattım sanırım vücut alışıyor bu tempoya.

kelebegimm

Rabbim bu Emeklerinin karşılığını versin canimmm
Valla sancı cekiyorum suan size bol bol dua ediyorum
Rabbim daha fazla bekletmesin yüzünüzü guldursunnn  :amin::amin:

]

Selma27

Alıntı yapılan: elfo - 06 Eylül , 2012, 08:48:27
selmacım duaların için Allah razı olsun. evet fazla kilom yok ama diyorum ya göbek bölgemde sıkıntı var. amacım zayıf olarak hamile kalmak yani estetik değil doktorum bunu istiyor benden Rabbim bilir zamanını ama daha hızlı hamile kalabilmem için bunları yapmam lazım.

İnşaAllah sen doğurana kadar ben hamile kalmış olurum da yattığım yerden ağzımda bi ton yemekle sana diyet ve egzersiz programı hazırlarım  :ehi: :ehi:

Elifcim Iste ben senin bu azmini seviyorum. Sen hangi burctansin? Ben de hamile kalincaya kadar cok azimliydim yalniz kilo konusunda fazla birsey yapamadim.. :hieyt: :hieyt:
Allah'im inanirmisin hep aklimdasin insallah en kisa zamanda seninde iyi haberlerini duyariz..Ve evet ben dogurduktan sonra bir yerlere kaybolma ve bu diyet gunlugune devam edelim. Arkamda bir destekcim her zaman olsun yoksa nefsime sahip olamiyorum... :) :) :) :)

elfo

Alıntı yapılan: kelebegimm - 06 Eylül , 2012, 19:47:12
Rabbim bu Emeklerinin karşılığını versin canimmm
Valla sancı cekiyorum suan size bol bol dua ediyorum
Rabbim daha fazla bekletmesin yüzünüzü guldursunnn  :amin::amin:

canım benim Allah razı olsun Rabbim seni kolaylıkla kurtarsın  :amin:

elfo

Alıntı yapılan: Selma27 - 06 Eylül , 2012, 20:59:34
Alıntı yapılan: elfo - 06 Eylül , 2012, 08:48:27
selmacım duaların için Allah razı olsun. evet fazla kilom yok ama diyorum ya göbek bölgemde sıkıntı var. amacım zayıf olarak hamile kalmak yani estetik değil doktorum bunu istiyor benden Rabbim bilir zamanını ama daha hızlı hamile kalabilmem için bunları yapmam lazım.

İnşaAllah sen doğurana kadar ben hamile kalmış olurum da yattığım yerden ağzımda bi ton yemekle sana diyet ve egzersiz programı hazırlarım  :ehi: :ehi:

Elifcim Iste ben senin bu azmini seviyorum. Sen hangi burctansin? Ben de hamile kalincaya kadar cok azimliydim yalniz kilo konusunda fazla birsey yapamadim.. :hieyt: :hieyt:
Allah'im inanirmisin hep aklimdasin insallah en kisa zamanda seninde iyi haberlerini duyariz..Ve evet ben dogurduktan sonra bir yerlere kaybolma ve bu diyet gunlugune devam edelim. Arkamda bir destekcim her zaman olsun yoksa nefsime sahip olamiyorum... :) :) :) :)

ben kova burcuyum  :basardim: aslında normalde çok azimli değilimdir selmacım bi konuda azim etmem için acı çekmiş olmam lazım. mesela 2.5 yıl işsizlik yaşadım eşimle bu yüzden 4 yıl nişanlı bekledik. o da işsizdi. cebimizde 5 kuruş yok. çok sıkıntılar yaşadık. kesinlikle övünmek için söylemiyorum ben kafaya koydum bi kpss çalıştım. dershaneye de gitmedim. günde 13 saat ders çalıştığımı bilirim. babam ömrümde ilk defa bırak biraz azalt şu işi demişti. Rabbim emeğimi çabamı karşılıksız bırakmadı hamd olsun yerleşmem nerdeyse imkansız olan bi kuruma yerleştim.sonucu eşime telefonla söylemiştim inanmayıp bi de kendi bakmıştı. o kadar imkansızdı yani. şu an bu yoğun programı o dönemime benzetiyorum biraz. inş. Rabbim bunun da karşılığını tez zamanda verir. suzana imreniyordum çok dua edeni var diye hamd olsun anlıyorum ki benim de çok dua edenim var  :opucuk:  :flowers: :flowers: Rabbim hepinizden razı olsun. iki cihanda yüzünüzü güldürsün  :amin: