PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

elfo

ye ye meyve her türlü vitamindir ve tok tutar. ay ne güzel bişeylere vesile olabiliyorsam   :hello2:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

RABBİ HEBLİ MİLLEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBEH İNNEKE SEMİUD DUAA
RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİİN

Dün akşam yemeğim: yarım tabaktan biraz fazla barbunya, yanında taze soğanı ısırdım ısırdım yedim  :hungry: bi de bolca salata. eşim Iğdır'a gitmişti mis gibi Iğdır domatesi getirmiş salatayı onla yaptık okuyanın canı çekmesin  :laughing7: 8.30-9 arası 2 küçük dilim kavun, 1 dilim yeşil elma, yarım ekşi nar yedim.

Sabah haşlanmış 1 tane yumurta yedim aslında tost yapacaktım bugün uykuya yenik düştüm. yumurta daha pratik geldi.

dün ikindi tam 1 saat yürüdüm. eve geldim ölmüş bitmiş vaziyetteydim. sanki felç olmuş gibiydim. çok şükür ayağıma kramp girmedi yürürken. yürüyüşe başlayalı dün 6. günümdü sanki yavaş yavaş vücudumda değişimleri hissediyorum  :amin:  :muzz: :muzz: :muzz: inş. tamamına da ererim.

esracım

canım akşam yine çok iyi yemişsin az ve öz.meyve desen o da var.neyseki geç uyanmışsın en azından tost yemekten daha iyidir yumurta.iradene hayranım canım.maşallah diyorum sana...

_inci_tanem_

Canım şu anlık güzel gdiyosun maşallah  :nazar:
Bİr kaç hafta sonra dahada güzel olacak inşallah daha ileriye gitmeden senin minikte gelecek ALLAH'ın iziniyle :amin: :amin: :amin:
Soğan suyuna başladın mı tatlım ?
Birde esracım tost ekmeğindne kepeklide olabilir onunla 2 dilim yeme hakkı var zaten tost yiyebilir light kaşarla yada normal kaşar ama ine dilim şeklinde problem olmaz yeşillik çok yemeye çalış elifcim  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

elfo

evet yelizcim sabah soğan kürüne başladım. kızlar bana maşaAllah deyin Allah korusun aylarca olmazsa pes ederim diye korkuyorum  :'(

bugün öğle yemeğinde yemekhanede ağır yemekler çıkacaktı. özellikle dayanamayacağım revani vardı o yüzden gitmedim arkadaşla onun evine gittik.
menümüz: menemen,
2 büyük dilim haşhaşlı çörek (beyaz unla yapılmış) ama beyaz ekmek yemedim taze taze bana baktığı halde. domates salatalık.
2 küçük dilim beyaz peynir
saymadım ama galiba 5-6 tane küçük sarılmış ve içi bulgurlu olan lahana sarması
2 dilim nektarin
bi de turşu
ya kızlar canınız çektiyse hakkınızı helal edin yazarsam kendimi daha iyi biliyorum
hafiften çok kaçırdım gibi ama tesellim glisemik endeksinin genel manada düşük oluşu

melek100lü

canım turşuyu çok kaçırma gerisi normal  :icon_thumright:

bu arada maaşallah canım  :nazar: :opucuk:

elfo

az önce koridorda başka bölümde çalışan bi abiyle karşılaştım. sen gün gün niye böyle zayıflıyorsun dedi. ben de yooo kıyafettendir dedim. kıyafetle alakası yok yüzünden bile belli dedi  :occasion14: :occasion14: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

muhribe

41 kere maşallah sana canım  :nazar:

tartıda bir değişim var mı?

melek100lü

Bak biz maaşallah diyoruz  :k06: :k06:

sen kendi kendine nazar etcen  :k06: :k06:

elfo

Alıntı yapılan: muhribe - 05 Eylül , 2012, 15:42:50
41 kere maşallah sana canım  :nazar:

tartıda bir değişim var mı?

canım ben daha kendime tartı almadım  :suclu: ama öğle arası bi arkadaşta tartıldım 65.5 çıktım inanamadım. çünkü 2 hafta önce bi arkadaşta 67 çıkmıştım. hapa ve yürüyüşe başlayalı 1 hafta oldu. 2 haftada 1.5 kilo verdim mi bilemiyorum.

melekcim doğru söylüyon ama hamd olsun bu ikindi yürüyüşümde daha az zorlandım galiba vücut yavaş yavaş açılıyor.

Balböceği

elfo

1.73 canım ama bende pko var. özellikle göbek ve yanlarda fazlam var

Selma27

Ben daha yeni goruyorum gunlugunu Elif... Ayyyy valla su sendeki azim bende olcak inan cok kilo vermek istiyordum hamile kalmadan once ama yapamadim.. 73-74 kilo ile hamile kaldim ve suan 3-4 kilo aldim bile. Cunku o kadar cok yiyorum ki anlatamam... Hamilelikte bas donmesinden surekli birseyler yemek istiyorsun...Rabbim insallah su guclu azminin karsiliginda sana soyle nur yuzlu bir evlat nasip etsin canim.. Bak ben dogurduktan sonra bir yerlere kaybolmaa.... :muzz: :muzz: :muzz: senin azminden faydalanarak kilo vermeye caliscam.. :hieyt: :hieyt: 

Ama sen boy olarak benden 3 cm uzunsun ve kilonda cok normal bence.. :)

elfo

selmacım duaların için Allah razı olsun. evet fazla kilom yok ama diyorum ya göbek bölgemde sıkıntı var. amacım zayıf olarak hamile kalmak yani estetik değil doktorum bunu istiyor benden Rabbim bilir zamanını ama daha hızlı hamile kalabilmem için bunları yapmam lazım.

İnşaAllah sen doğurana kadar ben hamile kalmış olurum da yattığım yerden ağzımda bi ton yemekle sana diyet ve egzersiz programı hazırlarım  :ehi: :ehi:

elfo

dün akşam yemeği:
1 tabaktan biraz az salçalı domatesli bulgur pilavı
yarım kase yoğurt
1 tabak salata

sabah kahvaltım:
kepek ekmeğinden yapılmış tost
1 tane domates
3 tane ceviz