PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

elfo

11 Temmuz , 2012, 16:59:49 Son düzenlenme: 14 Eylül , 2012, 10:05:04 elfo
Nerdeyse 1 yıl olacak bu sitedeyim, daha burayı incelememişim. aklım fikrim bebekte olduğundan diyet umrumda mı?  :BangHead: 1 yıldır bebek istiyorum afedersin günlüğüm hyvn gibi yiyordum. akşam yemeklerinden sonra 1 paket antepfıstığı haftada en az bi kere yedim. cips de cabası. iş dönüşü nerdeyse hergün 1 paket cips alıp eşim eve geç gelecekse akşam yemeği yerine onu yedim. bi de kendimi vicdanen rahatlatmaya çalışıyordum. nasılsa akşam yemeği yemedim diye. meğer kendime düşmanlık etmişim.  :sad1: devamını sonra yazacağım sevgili günlüğüm. mesaim bitiyor çıkmam lazım  :wave:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

°•.ℓανιηуα.•°

:ehi: :ehi: Allah seni yaaa, hayvan gibi yiyordum diyo  :k06:

canım vericeksin o kiloları ve bebişini alıcaksın kucağına inşallah  :amin:

Sır_Çiçegi

günlüğün hayırlı olsun cnm  :opucuk:

artık dikkat ediyordursun önce saglık sonra bebişler inş.  :amin:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

beynâ

elifimm hayırlı uğurlu olsun.. ben de niyetlendiydim de,sonra vazcaydım ::) ::) ::)

ne yediğimi flan yazınca,aklımda tutunca daha da iyi kilo alıyorum da ::) ::) bu aralar verdim sanırım..eşim de diyor zayıfladın sen diye.. kandan verdim diyorum :ehi: :ehi: :ehi: malum 2 hafta oldu mübarek :ehi: :ehi:

o da dalga geçiyor,kimleri yağdan,kimileri kastan,kimileri sudan verir,bizimki farkını ortaya koyacak kandan veriyor diyor :ehi: :ehi:

ramazan da geldi artıkın,iyice köreltiriz nefisleri,kolay gele canım benim :opucuk:

elfo

güzincim hiç öyle vazcayma. yürüyüş yap yumurtaları hareketlendiriyormuş. bi de kafayı boşaltıyor dünyaya daha olumlu bakıyorsun. başlayalı 2 gün oldu ama önceden de yapmıştım ordan biliyorum taa 2 yıl öncesi yani

elfo

avatar yazına bakılırsa benim hamile olmam lazımdı  :ehi: 2000 iletim var  üyenin süperiyim  8) 8) 8) belki faydası olur diye her yere atladım yorum yaptım ama millet yeni üyeliğiyle atıyor bize kazığı nabeeerr?  :toothy10: :toothy10:

elfo

diyet serüvenim nisan ayında doktora gitmemle başladı. bi mersinli olarak evlendiğimden beri ağrının bana çok soğuk geldiğini aylarca adet düzensizliği çektiğimi en son sıcak tuğla üzerine oturarak şifayı bulduğumu -hamd olsun- anlattım. bi sonraki kontrolümde bana hazırladıları kart kaybolduğu halde doktorum bana aa sizi hatırladım sıcak tuğlaya oturan bayansınız dedi  :laughing7:
ilk defa alttan muayene oldum titreye titreye. ekranda dizili yumurtalarımı gösterdi doktor. 10 aydır hamile kalamamanın sebebi bu pko da olabilir hava değişimi de Allah korusun şu an göremediğimiz başka bişey de dedi. dua edelim de pko olsun çünkü tedavisi kolaydır dedi. tedaviye başlamak istemiyorum sadece 4-5 kilo vermeni istiyorum dedi. ben de o günden itibaren kafaya koydum. imtihanım şu an için zor görünmüyordu. elimden geleni yaparak gerisini de Allah'a bırakarak evladıma kavuşacaktım belki de. geçmişe dair yaşadığım bazı tecrübeleri hatırlıyorum da azim edip çaba gösterip sonra da Allah'a tevekkül ettiğim her işte başarıya ulaştım hamd olsun artı en önemlisi duaydı.

elfo

çocuk sahibi olmayı istediğimiz ilk zamanlarımızdan beri kuru kesim (helal kesim) olmayan tavuk yemedik, hazır meyve suyu içmedik, kolayı tamamen bıraktık. aldığımız her ürünün yüzde yüz dana eti olmasına dikkat ettik. bunu gittiğimiz her misafirlğimizde dahi uyguladığımız için arkadaşlarımız şimdi bizle dalga geçiyorlar. "bunlar varya 110 yaşına kadar yaşarlar" diye eğlence malzemesi çıkarmışlar.  ;D ;D

sabahları hergün bir tane yumurta yiyorum bu arada diyetisyene felan gitmedim ordan burdan araştırdıklarım. yumurta yememin sebebi hem kalorisi düşük hem besleyici hem kolseterolü düşürüyormuş en önemlisi ise adamın biri peygamber efendimiz s.a.v. gelir benim çocuğum olmuyor der. efendimiz hergün yumurta yemesini tavsiye eder. bunu da duyduktan sonra nerydese her sabah yiyorum diyebilirim az bi ekmekle. saat 10 gibi 2-3 adet kayısı, öğle yemeğini sıkı yemeye çalışıyorum ama ekmek az, yemekte tavuk ya da yağlı yemek varsa arkadaşlarla kahvaltı yapıyorum. saat 3 te yarım kase el yapımı yoğurt yiyorum yoğurttaki bakteriler göbek şişliğine neden olan bakterileri öldürüyorlarmış  :violent1: akşam 7 gibi akşam yemeği ekmek çok az porsiyonu da oldukça az. saat 9.30 gibi meyve onda fazla sınırım olmuyor 1 şeftali ya da karpuz ya da kayısı felan. haa bi de günde 21 adet kuru üzüm ve 1 tane hurma yemeye çalışıyorum. 21 adet kuru üzüm mübarek bir zat tarafından tavsiye edilmiş.

yaklaşık 2 aydır bu beslenme şekliyle 70.3 çıktığım tartıda 66.8 çıktım yanlıştır bu tartı dedim dijital olmasına rağmen. zaten bu ay erken yumurtladığımı da hissettim  :amin: :amin: artık zayıflamaktan mı yoksa tatilde çok denize girmekten mi bilmiyorum. hala göbeğim var bu diyet programına 2 gündür yürüyüşü de kattım Yüce Mevlam görüyor inş. tez zamanda sağlıklı şekilde evladıma kavuşurum tüm bu çabalar beni çok motive ediyor. içim bazen sıkılsa da O beni görüyor elbet yüzümü güldürecektir inş.  :amin:

_inci_tanem_

Maşallah sana elifcim  :nazar: :nazar Günlüğün hayırlı olsun  :opucuk:
RABBİM emeklerini boşa çıkarmasın  inşallah buraya tez vakitte bunların sonucunda hayırlısıyla hamiş olduğunuda yazarsın :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

elfo

inş. canım tez vakitte nasip olur işte o zaman buraya aynen şunları yazacam: canım günlüğüm sana 15 ay kadar uğramayacam inş. 15 ay sonra yine gelecem çünkü ben beni görenlerin aa gerçekten sizin çocuğunuz mu var diyecekleri kadar fit olmak istiyorum  :hieyt: :hello2: :hello2:

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 12 Temmuz , 2012, 10:17:37
inş. canım tez vakitte nasip olur işte o zaman buraya aynen şunları yazacam: canım günlüğüm sana 15 ay kadar uğramayacam inş. 15 ay sonra yine gelecem çünkü ben beni görenlerin aa gerçekten sizin çocuğunuz mu var diyecekleri kadar fit olmak istiyorum  :hieyt: :hello2: :hello2:

İnşalahhhhh canım :amin: :amin: :amin: RABBİM güzel gönlüne göre versin tez vakitte hayırlıısyla :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

melek100lü

:nazar: :amin:  Günlüğün hayırlı uğurlu olsun canım  :opucuk: :nazar:

elfo

Alıntı yapılan: melek100lü - 12 Temmuz , 2012, 10:27:02
:nazar: :amin:  Günlüğün hayırlı uğurlu olsun canım  :opucuk: :nazar:

sağol melekcim inş. çok hayırlı olur. beni gaza getirir teşvik eder :amin:

muhribe

canım günlüğün hayırlı olsun  :flowers:

biz burda kızlarla kaçar kilo verdik sayfalar şahit  :k06:

elfo

dünden beri sayfalarınızı karıştırıyorum da bişey anlamadım hatta şimdi senin sayfadaydım ama kızlar seni yalnız bırakmışlar lahmacunlar felan mı yemişler ne  :toothy10: kaç kilo verdin toplamda yani günlüğün gaza getirici etkisi çok diyorsun?