28 Nisan , 2024, 09:46:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

MIDE BULANTILARI

Başlatan _nilgun_, 27 Haziran , 2012, 11:53:16

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Kızlar mide bulantınız hangi hafta başladı hangi hafta bitti. Benim bulantılarım 5. haftada başladı şuan 11.haftamdayım ve daha da şiddetlenerek devam ediyor. Günde en az 4-5 kere çıkarıyorum, bazen bu sayı çok daha artabiliyor. Gece bile uykumdan uyanıp kusuyorum. Bulantı haplarını içsem de bir şey değişmiyor.

papatya26

4. aya kadar devame ttı benım sadece bulandı ama Allaha şükür hiç çıakrmadım bünye meselesı galıba bu yaa benım annemde ablamda çok çıkarmışalr hiç bişey yıyememışler ama bende sadece bulantı oldu oclagından bu inş son aya kadar sürmez kısa sürer kımılerının son aya kadar devam edıyomuşşşş

mavişim80

9 HAFTAYA GİRDİK NASİPSE SABAHLARI SADECE BİRAZ OLUYOR BASKADA OLMUYOR SÜKÜRLER OLSUN.BİRDE 5 .KATTAYIM APARTMAN CIKARKEN KAPIMIN ÖNÜNE GELİNCE NEFESSİZ KALIYOR HAFİF Bİ BULANTI GELİYOR ONUN HARİCİNDA YOK.FARKETTİĞİM DİĞER BİR OLAY İSE MİĞDEM TATLIYI KALDIRMIYOR..GECEN GUN TATLI CUBUK TARZINDA BİŞEY YEDİM ÖKSÜRÜKLE KARISIK CIKTI.BİR KEREDE TATLI YEDİM PUDİNG ODA ÖYLE .SUANDA BUNLAR VAR İNŞ. OLMAZ YOKSA YARIM SAATTLİK YOLUM VAR İŞE GELİRKEN AMAN YARRBİM CEKİLMEZZ

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: mavişim80 - 27 Haziran , 2012, 12:08:36
9 HAFTAYA GİRDİK NASİPSE SABAHLARI SADECE BİRAZ OLUYOR BASKADA OLMUYOR SÜKÜRLER OLSUN.BİRDE 5 .KATTAYIM APARTMAN CIKARKEN KAPIMIN ÖNÜNE GELİNCE NEFESSİZ KALIYOR HAFİF Bİ BULANTI GELİYOR ONUN HARİCİNDA YOK.FARKETTİĞİM DİĞER BİR OLAY İSE MİĞDEM TATLIYI KALDIRMIYOR..GECEN GUN TATLI CUBUK TARZINDA BİŞEY YEDİM ÖKSÜRÜKLE KARISIK CIKTI.BİR KEREDE TATLI YEDİM PUDİNG ODA ÖYLE .SUANDA BUNLAR VAR İNŞ. OLMAZ YOKSA YARIM SAATTLİK YOLUM VAR İŞE GELİRKEN AMAN YARRBİM CEKİLMEZZ
Özlemcim bende tatlı tüketemiyorum canım hiç çekmiyo meyve haricinde ekstra bir tatlı yiyemiyorum!!!

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

_nilgun_

Şuan 4. ay bile bana okadar uzun geliyor kii.. Kraker, leblebi, nane limon, soda vs. denemediğim şey kalmadı ama nafile.

Mavişim80 inşallah böyle hafif atlatırsın. Ne güzel işe gidebiliyorsun.Ben işe de gidemiyorum malesef :S

mavişim80

YELİZCİM COK TUHAF Bİ ŞEKİLDE GERİ GELİYOR TATLI YİYEMEDİĞİMDEN DEĞİL YİYORUM AMA SONRA MİĞDE KABUL ETMİYOR KENDİSİ ATIYOR.HANİ TİKSİNME VS DURUMUM YOK.AY  KIZZ ACABA KIZMI GELİCEK ...LİMONU SOYUP ELİMDE COK GÜZEL YİYEBİLİYORUM.
AMA SİZDEDE VARMI MİĞDE YANMAM COK FAZLA KAVRULUYOR SANKİ COSUYOR BAZEN NE YAPACAGIMI BİLEMİYORUM.
GUNDE BİR TANE SODA HAKKIMDA VAR HANGİSİNDA İÇEYİM GUNDE Bİ KAC KERE YASIYORUM BUNU.

NİLGÜNCUM İNŞ. BBÖYLE GECER GİDER.
DEDİĞİM GİİB MİĞDEMDE YANMASAN COK DAHA RAHAT EDİCEM.
DOKTORUM BEKLENEN DURUM HAMİLELERDE DEDİ GAVİSCON DİYE Bİ SURUP VERDİ ODA BİTTİ ANASINI SAATYIM DOKTORUMU ARADIM YOK ARICAZ SİZİ DEDİLER ARAMADILAR ALAMIYORUM SURUBUDA  BİDAHA BİŞEY OLURMU FELAN DİYE TEDİRGİNİM.
BİR DE SİZLERDE AYAKTA KALMAKTAN ŞİŞMELER BASLADIMI
BENDE İKİ GUNDUR VAR
ZATEN DAHA ÖNCESİNDEDE VARDI ÖDEM PROBLEMİM DOĞUMA KADAR ALLAH YARDIMCIM OLSUN NAPARIM BİLMEM....KLİMADA COK YAPIYOR

_inci_tanem_

canım benim geri gelme söz konusu değilde ağzıma almak bile istemiyorum tatlıyı,aslında severdim diyet yaptığım dönemlerde bile tatlı krizine girerdim sık sık ama şimdi yok aman zaten çokta sağlıklı sayılmaz iyi oldu galiba :)
tuzlu ve ekşi şeyler çok daha cazip geliyo :)

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

_nilgun_

Kızlar şükredin halinize. Mesele sadece tatlı olsun, ben yediğim meyveyi bile çıkarıyorum malesef.

Mavşim80 bende de bulantıyla beraber yanma çok fazla.Sürekli çıkardığım için yemek borum ve boğazım çok fena tahriş oldu, doktorum da bana renni verdi ama pek işe yaradığını söyleyemem.

Genelde her yanma olduğunda 2 yudum süt için diyorlar. Ben çok sevmeme rağmen sütten bile tiksindiğim için içemiyorum ama istersen bi dene.

mavişim80

TAMAM CNAIM DAHADA OLMADI ONU DENERİM.
ANNEMİN 2.AYDAN SORNA BASLAMIS BANA CEKERSEN YENİ BASLAR DEDİ BAKALIM İNŞ. CEKMEMİŞİMDİR DE OLMAZ

Dilara Ebrar

9 ay boyunca sadece 2 kez midem bulandı o da toplam 15 dk falan sürmüştür ve hiç çıkarmadım. :laughing7: :laughing7: :laughing7:

sadece 8.ayımda çıkardım onda da tansiyonum düşmüştü. :tongue3: :tongue3:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

_nilgun_

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 27 Haziran , 2012, 13:00:06
9 ay boyunca sadece 2 kez midem bulandı o da toplam 15 dk falan sürmüştür ve hiç çıkarmadım. :laughing7: :laughing7: :laughing7:

sadece 8.ayımda çıkardım onda da tansiyonum düşmüştü. :tongue3: :tongue3:

Çok şanslısın gerçekten. Bazen mide bulantıları ve kusmalar yüzünden isyan edip ağlama krizlerine girdiğim oldu ama sonra da kendimi neyseki kanamam düşük tehlikem yok diye teselli ettim.

mavişim80

evet bende diyorum aynısını düşüük tehlikem var varsın olursa olsun diyorum

_nilgun_

Alıntı yapılan: mavişim80 - 27 Haziran , 2012, 13:45:47
evet bende diyorum aynısını düşüük tehlikem var varsın olursa olsun diyorum

İnşallah bir an önce tehlikeyi atlatırsın canım.

Gülümse_01

zofer yada zofran diye bi ilaç var kurtarıcım oldu,sabah kahwaltıdan yarım saat  önce için mide bulantılarınız geçecektir.

๑ஐtek tabancaஐ๑

Alıntı yapılan: Gülümse_01 - 13 Ağustos , 2012, 11:28:13
zofer yada zofran diye bi ilaç var kurtarıcım oldu,sabah kahwaltıdan yarım saat  önce için mide bulantılarınız geçecektir.

bana onlarda fayda etmemişti 15. haftaya kadar neler çektim hiçbişi fayda etmedi serumlarla gezmiştim.  :igrenc:

Allah yardımcnız olsun