HAMİLEYKEN SAÇ BOYAMA HK.

Başlatan _nilgun_, 26 Haziran , 2012, 18:29:46

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Merhaba arkadaşlar. Hamileyken saçınızı boyattınız mı veya buna benzer işlem yaptırdınız mı? Boyattıysanız hangi haftadan sonra? Doktorunuz bu konuda ne yorum yapıyor.

Benim doktorum kanıtlanmış hiç bir zararı olmadığını fakat yinede tedbir olarak ilk 3 ay boyatmamamı söyledi. Bende 3.ayımın bitmesini bekliyorum.

serserim

valla banada 3 ay dendi ama ben de çok boyatmak istiyorum çok ihtiyacım var ama içim raat etmediği çin boyatmıcam sanırım nekadarsa kimyasal vardır içinde diye düşünüyorum :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

mavişim80

boyatmayı düşünmüyorum 3 ayım dolsa bile kimsayallar mutlaka deriye işliyor bebekte teninden alabilir.9 ay boyasız kalabilirim.sorun değil.

_inci_tanem_

Bende boyatmayacağım beyazlarım olduğu halde ,sonuçta kimyasal risk almaya gerek yok bence...

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

_nilgun_

Herkes saçlarımın gayet sağlıklı göründüğünü söylese de ben her aynaya baktığımda kendimi çok kötü hissediyorum, moralim çok bozuluyor. O yüzden çok kararsız kaldım.

_inci_tanem_

Eğer sadece kendini iyi hissetmen içinse bence hiç gerek yok bebeğin sağlığı bana göre herşeyden önemli :amin: onun iyi olduğunu düşün kucağına alacağın güzel günleri düşün motive et kendini yada kestir saçlarını değişiklik isityosan
tabi bu benim düşüncem sen kendin için daha iyisini bilirsin canım
Doğumdan sonra büyük bir değişiklik yaparsın bence öylesi daha iyi olur :icon_thumright:

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

mavişim80

COK HAKLISIN YELİZCİM
AMA BEN KESTİRRME TARAFTARI BİLE DEĞİLİM
ÖMRÜ KISA OLUR DERLER
ONDAN DÜŞÜNEMİYORUM HEM DİYORUM SAC DİNLENMİŞ OLUR DOĞUMDAN SONRA BASTAN SONA Bİ YENİLİK YAPALIR

RosE27

walla kıslar bende okadar cooook beyazım olmasına ragmen boyamıyorum doguma bır 2 3 gun kala belkı boyatırım cıcı anne olarak doguma gırmek ıcın :k06: ama onun dısında saglık ocagındakı ebe bıle yapmam we yapmamam gerekenlerı soylerken sacını boyamıosun dedı

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: mavişim80 - 27 Haziran , 2012, 11:48:42
COK HAKLISIN YELİZCİM
AMA BEN KESTİRRME TARAFTARI BİLE DEĞİLİM
ÖMRÜ KISA OLUR DERLER
ONDAN DÜŞÜNEMİYORUM HEM DİYORUM SAC DİNLENMİŞ OLUR DOĞUMDAN SONRA BASTAN SONA Bİ YENİLİK YAPALIR
Bende kestirmeyi düşünmüyorum özlemcim ama arkadaş için önerdim aslında kesim batıl inanç ama işte maksat içimiz rahat etsin  :opucuk:
Bende RABBİM hayırlısıyla sağlıkla 9 ayımızı geçirmeyi nasip etsin yavrularımıza sağ salim kavuşalım  :amin: :amin: :amin: öyle değişiklik yaparım inşallah :amin:

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

_nilgun_

Kestirme konusuna ben de inanmıyorum ama bu saç konusunu da internetten araştırıyorum.

papatya26

benımde saclarımda beyazlar nasıl çıktı ama bende boyatmıyorum boaytmıycamda sonucda bebişlerımızıns aglıgı daha önemlı dogumdan sonra düşünüyorum boyatmayı

bnsroni

4. ayımı bitirdiğimde organik boyattım düzenli olarak.
Son ayımdada normal boya yaptırıp röflemi attırdım.Bir zararını görmedim.Doktorumda bu konuda katı değildi.
Saçımıda doğumdan hemen sonra kestirdim ne olur ne olmaz :=) Batıl inançlar işte :)

kelebegimm

Ben doktoruma sordum hiçbir zararı yok dedi kapıyı cami ac kokuyu icine çekme dedi ve ben boyadım
Beyazlarım çok vardı artık iğrenç duruyordu rabbime emanet melegim

]

_nilgun_

Alıntı yapılan: bnsroni - 27 Haziran , 2012, 11:58:45
Son ayımdada normal boya yaptırıp röflemi attırdım.Bir zararını görmedim.Doktorumda bu konuda katı değildi.
Saçımıda doğumdan hemen sonra kestirdim ne olur ne olmaz :=) Batıl inançlar işte :)

Çevremdeki herkes senin gibi saçlarını boyattı ve doktorları boyatabileceklerini söyledi. Şuan kullandığımız bilgisayar ve cep telefonlarının kanıtlanmış zararlarını düşününce aslında saç boyası çok masum kalıyor sanırım.

Organik boyayla boyatmak çok mantıklı. Tavsiye edebileceğin bir marka var mı?

bnsroni

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 27 Haziran , 2012, 12:06:07
Alıntı yapılan: bnsroni - 27 Haziran , 2012, 11:58:45

Çevremdeki herkes senin gibi saçlarını boyattı ve doktorları boyatabileceklerini söyledi. Şuan kullandığımız bilgisayar ve cep telefonlarının kanıtlanmış zararlarını düşününce aslında saç boyası çok masum kalıyor sanırım.

Organik boyayla boyatmak çok mantıklı. Tavsiye edebileceğin bir marka var mı?

Organik boyalar beyazları tam anlamıyla kapatmıyor ve sacının zemini koyu ise cok fazla rengi açamıyor maalesef..Dip boyam sarı idi ama organik boya ile koyu kumral oluyordu ancak o kadar acabiliyor bunuda ekliyim..Bu yüzden son ayımda normal boya ile boyattım..Hamileyken normal sac boyası bir parca fazla yaktı saç derimi buda aklında olsun.
Kuaförde boyatıyordum çok dikkat etmedim ama kutusu beyazdı.Şimdi netten baktım Organic saç boyası diye yazıyor üzerinde sadece.
Isıda beklemek biraz zorluyor hamileyken aralarda mola vererek bekle makinada çünkü basıyorlar adama:d
Boyada hiç koku yok o konuda rahat olabilirsin..Tam anlamıyla krem gibi.