Evlendikten ne kadar sonra ev aldınız?

Başlatan FİGENN, 21 Haziran , 2012, 14:34:25

« önceki - sonraki »

FİGENN

Alıntı yapılan: mutluluk - 27 Haziran , 2012, 10:21:54
BİZ DAHA EV SAHİBİ OLAMADIK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ AMA BAKALIM ALABİLECEKMİYİZ.ARAŞTIRIYORUZ
İnşallah bulursunuz iyi bi ev  :amin:

βαlκιz

kira degil ama bizimde degil  ;D eşimin dedesinin evinde oturuyoruz
kendi evimiz gibi herşeyini yeniledik ama inşallah araba kredimiz bitsin eşim ev yapmak istiyor bakalım kısmet
allah herkesin gönlüne göre versin  :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

rümeysaa

Evleneli 1 bucuk sene oldu evlendigimizden beri hedefimiz ev almakti
sonunda gerceklesti bu hafta sonu evimize tasiniyoruz ins.
Cok guzel bi duygu rabbim herkese nasip etsin  :amin:

iklima

Alıntı yapılan: rümeysaa - 12 Temmuz , 2012, 00:19:00
Evleneli 1 bucuk sene oldu evlendigimizden beri hedefimiz ev almakti
sonunda gerceklesti bu hafta sonu evimize tasiniyoruz ins.
Cok guzel bi duygu rabbim herkese nasip etsin  :amin:

rabbim huzur ve mutlulukla oturmayı nasip etsin
biz de bu hafta sonu cici evinie gelicez inşallah

Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

SABIRTAŞI

BİZDE TAM 6 YILDIR AYNI EVDE KİRADA OTURUYORUZ...7. YILA GİRDİK EV SAHİBİ SATIYORMUŞ İÇİNDE OLDUĞUMUZ İÇİN ÖNCE BİZE DEDİ ALIRMISINIZ DİYE BİZDE ÇOK ALIŞMIŞTIK BU EVE HİÇ BAŞKA YERE GİDESİM GELMİYORDU ALMAYA KARAR VERDİK....VE EVİMİ SEMTİMİ ÇOK SEVİYORUM.....AMA Bİ AKSAKLIK ÇIKTI EVİMİZİN TAPUSU BAŞKA DAİREDE GÖZÜKÜYORMUŞ BU YÜZDEN EŞİM ARTTIRIMIN ÜZERİNE BİRAZ FİNANS BANKALARINDAN KREDİ ÇEKECEKTİ OLMADI.....TAPU DÜZELİNC E İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA EV BİZİM....HAYIRLISI İSE OLSUN İNŞALLAH......

SABIRTAŞI

10 YIL OLDU BİZ YENİ EV ALACAĞIZ İNŞALLAH..... BENİM AMACIM KENDİ PARAMIZI ARTTIRIP HİÇ BORÇLANAMDAN ALMAKTI BANKADAN PARA ÇEKMEYİ HİÇ İSTEMİYORDUM GÜNAHI YÖNÜNDEN...AMA BAKTI EŞİM OLMAYACAK BİRİKİMLE BÖYLE OTURDUĞUMUZ YERDE SATILINCA FIRSAT BİLDİ ALAMAYA KARAR VERDİ GÜNAHSA BENİM BOYNUMA DEDİ.....GERÇEKTEN KİRAYA VERDİĞİMİZ 10 YILIN PARASI NERDEYSE BİR EVİN YARI PARASI... VE DÜŞÜNDÜMDE BÖYLEDE HAKKIMIZI YEDİRİYORUZ EV SAHİPLERİNE NE KİRA İSTERSE VERİYORUZ YAZIK BİRSÜRÜ PARA DEDİ EŞİM..... BANADA MANTIKLI GELDİ ALLAHIM AFFETSİN HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLANI NASİP ETSİN......

FİGENN

Hayırlı uğurlu olsun sabırtaşı, Allah pişman etmesin,   :opucuk:
hem kirada oturup hem para biriktirmek çok zor bu kredi ve faiz işi benimde canımı sıkıyor ama naparsın  :sad1:

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: ÜLKÜHAN - 31 Temmuz , 2012, 08:59:06
Hayırlı uğurlu olsun sabırtaşı, Allah pişman etmesin,   :opucuk:
hem kirada oturup hem para biriktirmek çok zor bu kredi ve faiz işi benimde canımı sıkıyor ama naparsın  :sad1:
aynen canım bende istemiyorum ama eşim çok araştırdı diyanettekilerden felan bu finans bankaları faizsiz çalışıyorya orda faiz sistemi yok kar payı sistemi var bizde ordan çekeceğiz.....caiz olduğunu söylüyorlar böyle para çekmenin.... cevat akşit hocayada sormuşlardı caiz olduğunu söyledi....sadece galiba ilk kayıt sırasında 2 yada 3 milyar bi para vereceksin tapu işleri içinmi ne galiba işte onu sen vereceksin evi alan sen oluyorsunya bankadan.....hayırlısı olsun hakkımızda.....bakalım ne olacak....

Bluegirl

5 yıl oldu kiradayız bakıyoruz ama hem istediğimiz gibi içimize sinen birşey bulamadık henüz
hemde oturdugumuz semtte evler aşırı pahalı  :-\
ayrıca başka bazı sebepleride var ama neyse  :-\  :cildir:

muhribe

31 Temmuz , 2012, 13:18:21 #39 Son düzenlenme: 31 Temmuz , 2012, 13:22:34 muhribe
istanbulda evimiz var ama ankaraya taşınırsak (ki büyük ihtimal) kiraya çıkıcaz  :k06:

eşime bunu satalım ankaradan alalım diyorum. önce kiraya çıkalım etrafı iyi tanıyalım beğendiğimiz zaman bakarız diyor  :icon_scratch: haklı ama kirada olmak da zor eve içinin sindiği gibi bir şey yapamıyorsun ne tadilat ne mobilya  :sad1: