15 Mayıs , 2024, 00:49:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Evlendikten ne kadar sonra ev aldınız?

Başlatan FİGENN, 21 Haziran , 2012, 14:34:25

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Biz 1.yılımızı doldurmadan evimizi aldık, 5-6 aya kadar bitecek. Bebişimiz kendi evine gelicek inşallah :)

mavişim80

rabbim kimseyi kiralarda süründürmesin
3 senem bitiyor evlilikte halen ev felan almadık ama arabamızı yukselttik en azından ev alıcak olursak arabamıızı satar toplu parasını veririz sonrada taksitlerini öderiz diye.
bu zamanda tek maaşla gecinmek zor
bende calıısyorum ama akibetimin ne olacagı belli değil tabi hamileliğimin sonlarına doğru cok agırlasırsam cıkarım.
eşim tarafı sağolsun hiç ama hiç ev alma taraftarında değiller öyle bi cabalarıda yok .aman bir altın kenara koyalım bir lira köşede dursun asla demezler.
kendi babam cok sıkıstırıyor inş. benim bir evim olur bebeğim sağ sağlim dogarda nasibiyle de gelirse inş. bende bir ev sahibi olurum

Balböceği

inşallah gönlüne göre eviniz olur mavişim  :amin:

Zor valla kraci olmak  :sad1:  bizede valide evini verdi  :suclu:

Burdan pek ev alma taraftarı değil esim.. Ama yinede memleketten ev almayı planlıyoruz

İnşallah alirizda biran önce gideriz  :amin:   

mavişim80

amin canım inşl. rabbim gönlümüze göree verir inş.

tweety0555

vallahı evlendıkten 1 yıl sonra annem emeklı parasından 26 mılyar verdı 10 mılyarda bız kredı cekmıstık ama gerı odemeyı dedem yapmıstı bız sadece 2 mılyar odemıstık oyle ev sahıbı olduk.

sonra o evı 75 e sattık 2 sene once benım arabamı fılan sattık 145 e suan oturdugumuz evı aldık 15 mılyar kayınvalıdeme borcumuz var bu ev ıcın....kredı cekmedık bu evde...

2 ay oncede dedem 60 bın verdı 80 bınde bız cektık kredı 3 yıllıgına yenı sıfır bır ev daha aldık ...2650 kredı oduyoruz bız 1000 tl oduyoruz dedem 1000tl oduyor 650 de kıradan verıyoruz...

allahım herkese nasıp etsın cok sukur...ha bıze kalsa bu kadar ev sahıbı olamazdık sagolsun dedem ve annemden...

FİGENN

güle güle oturun özlem   :amin:

ne dedeler varmış yaff   :k06:    :aferin:

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ÜLKÜHAN - 27 Haziran , 2012, 08:32:28
güle güle oturun özlem   :amin:

ne dedeler varmış yaff   :k06:    :aferin:

Valla sorma figenim ben en son dedemin üniversiteye giderken harçlık verdiğini hatırlıyorum varsa yoksa kızının çocuklarına yedirir  :violent1:

FİGENN

aynurcum siz ne kadar çektiniz krediyi kaç ay vadeye böldürdünüz?

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ÜLKÜHAN - 27 Haziran , 2012, 09:25:22
aynurcum siz ne kadar çektiniz krediyi kaç ay vadeye böldürdünüz?

Canım hünüz çekmedik eve oturup tapuyu aldıktan sonra çekeceğiz ama 80.000 civarında düşünüyoruz muhtemelende 7-8 yıllık olacak canım ama henüz net bişey yok  :dontknow:

FİGENN

açıkçası bnim dedem 65 maaşıyla geçiniyor yani kendi zar zor geçiniyor   :aferin:

bende 80 000 i geçmek istemiyorum sanırım 120 ay vaadeli çekeriz biz , Allah ödeme kolaylığı versin hepimize  :amin:

mavişim80

dedemlerde olsa sonuna kadar yaparlar sağolsun zaten biri vefat etti diğeride kendi yağında kavruluyorlar.
yoksul insanlar ellerinde olsa bile yemezler aman cocuklarıma ekin ekeyim deerler.öyle bi zihniyetleri var.

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ÜLKÜHAN - 27 Haziran , 2012, 09:33:33
açıkçası bnim dedem 65 maaşıyla geçiniyor yani kendi zar zor geçiniyor   :aferin:

bende 80 000 i geçmek istemiyorum sanırım 120 ay vaadeli çekeriz biz , Allah ödeme kolaylığı versin hepimize  :amin:

Amin canım cümlemize....
Bizimde eve sadece 70.000 kaldı vereceğimiz ama ufak tefek borçlar var onları kapatmamız lazım ki krediyi öderken sıkıntı yaşamayalım birde biz başta salon takımı almamıştık ev alınca alırız diye salon takımını aldık onuda krediden vereceğiz anlayacağın krediyi çekince başka ödeyecek hiç borç olmasın istiyoruz canım Rabbim yardımcımız olsun  :amin:

FİGENN

iyi düşünmüşsünüz canım çünkü 0 evlerin masrafı çok oluyor, Allah güzel günler yıllar nasip etsin yeni evniizde çoluk çocuk  :binkybaby:  :amin:

CAN TANEM

Amiin canım hepimize inşallah eşlerimiz ve çocuklarımızla birlikte huzurla yaşamayı nasip etsin evlerimizde  :amin: :amin: :amin:

mutluluk

BİZ DAHA EV SAHİBİ OLAMADIK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ AMA BAKALIM ALABİLECEKMİYİZ.ARAŞTIRIYORUZ