Evlenirken esinizin ailesi size yardim ettimi?

Başlatan °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°, 13 Haziran , 2012, 23:52:13

« önceki - sonraki »

Balböceği

iki parça eşya aldılar onuda laf ettiler  :-\

Şimdi hepsi kırıldı, yenilemek lazım  :-\

Bu konularda hep dertliyim  :toothy10:  

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 14 Haziran , 2012, 15:02:44
iki parça eşya aldılar onuda laf ettiler  :-\

Şimdi hepsi kırıldı, yenilemek lazım  :-\

Bu konularda hep dertliyim  :toothy10: 

bu yüzden en güzeli kendin almak canım. :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Dilara Ebrar

benim kayınpederimde öle.düğünün üzerinden sadece 1 ay geçmişti eşimden para istedi.sanki düğüne azda olsa masraf ettiler gibi.eşimde sende varsa sen ver bize demişti  ;) ;)

kızlar bişi sorcam neden bu para isteme yardım,destek bekleme olaylarını hep erkek anne babaları yapıyor. :dontknow:yoksa benim cevremdekilerde böle. :dontknow:benmi yanlış görüyorum. :dontknow:benimde oğlum var ilerde bende bölemi olcam :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

doruk38

Alıntı yapılan: moonlight - 14 Haziran , 2012, 15:00:32
Karı koca çalışınca hep bi beklenti oluyor demekki nasıl bi mantıksa çift maaş olunca 5 erden 10 milyar falan aldığımızı sanıyor millet heralde, hele bi de eşim bankacı ya sanki bankadaki tüm paralar bize kalıyor zannediyor insanlar...  :k06: :ehi: Çok şükür bizden bi beklenti yok olmasında zaten biz iki maaşız ama çalışcaz diye ne sıkıntılar çekiyoruz kimse sormuyor  :violent1:

:ehi: :ehi: DEVLET BİZE HARCA HARCA BİTMEZ MAAŞ VERİYO  :ehi: :ehi: ONLARIN GÖZÜNDE BU BÖYLE. ZATEN EV KİRASI FALAN FİLANDA VERMİYORUZ UZAYDA YAŞIYORUZ. HİÇ BİR İHTİYACIMIZDA OLMUYO ÇÜNKÜ BİZ CANLI VARLIKLAR DEĞİLİZ. ONLARIN GÖZÜNDE BU BÖYLE. 2 MAAŞ DİYORUZ AMA SADECE ADI VAR KENDİSİ YOK. GELENİN GELDİĞİ GİBİ GERÇEKTEN GİDENİ OLUYO. BAZEN YETİŞTİREMİYORUZ BİLE. BUNU ANLAYAN YOK.

doruk38

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 14:59:39
:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

dibim düştü  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

O KADAR VARİYETLE GEÇENEMİYORLAR. BİZDE PARAR İSTİYORLAR. BU DE BU AY SIFIRIZ DİYİNCE NE YAPTINIZ O KADAR PARAYI DİYORLAR. SANKİ KAZANCIMIN HESABINI VERMEK ZORUNDAYIM  :violent1: :violent1:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 15:16:37
dilara, çünkü kız tarafı aman kızım gittiği yerde rahat etsin diye tüm imkanları seferber ediyor.

erkek tarafı da gelin aldım daha da rahat edeyim diyor herhalde. gerçi sağolsunlar bize böyle sorunlar yaşatmıyorlar ama çevrem gördüklerim hep bunlar

ya insan evinin misafir ikramlıklarını bile bizemi yükler yaaa  :caca: allahtan farklı illerde oturuyoruz allahım bide aynı yerde olsak  :cildir: :cildir: yazık babacım gelincede pazar alışverişini bile kendi yapmak ister.valla çok üzülüyorum yaa.eşimde allahtan durumu biliyor anlıyor farkediyor yani kabulleniyor bizmkilerin kıymetini çok ii bilir.bunuda görünce rahatlıyorum

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: doruk38 - 14 Haziran , 2012, 15:18:09
Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 14:59:39
:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

dibim düştü  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

O KADAR VARİYETLE GEÇENEMİYORLAR. BİZDE PARAR İSTİYORLAR. BU DE BU AY SIFIRIZ DİYİNCE NE YAPTINIZ O KADAR PARAYI DİYORLAR. SANKİ KAZANCIMIN HESABINI VERMEK ZORUNDAYIM  :violent1: :violent1:

anacım seninkilerde valla bu konuda  tavan yapmışlar maşallah mı diyelim bilemedim şimdi.olmaz ama yaaaa.aaaaa yazık size.allahım sabırlar versin.sağılcak inek gibi töbe töbe. :tongue3: :tongue3: bide hesap soruyorlar demek  :ehi: :ehi: maaş bordrolarınıda isterler bugün yarın  :ehi: :ehi: dip düşürecek kadar varlar valla  :toothy10: :toothy10:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 15:23:47
valla sizinkiler düşman başına kızlar.  :cildir:

ben çok hassasım böyle konularda. evimdeki çay kaşığına bile müdahale edilmesinden rahatsız olurum kaldı ki cüzdanım  :-ooo

benim bi arkadaşımın k.pederi sigarayı bırakmak için int.den sipariş verdiği tabletlerin bile parasını oğlundan istiyor. kızcağız delirmek üzere  :cildir:

evet canım çok sinir bi durum.bizde öle vermeyiz zaten.ihtiyaçları olsa başımızın üzerinde seve seve.ama ota çöpe para harcar başkalarıyla yiyip içer bize gelince azcık ver.eşimde vermez asla.ama işte söylemesi,gündeme gelmesi bile sinir bozucu.istedikçe eşim kendini daha çok geri çeker.napalım insanoğlu ne ederse kendine eder işte

doruk38

çok şükür kiii eşim bu konuda çok iyi. ailesini tersliyo. bana bişi diyemiyorlar. evlendim evleneli her ay kayın babam para istiyo. bu ülkede yaşadığım için devlete yıllık vergi ödüyorum artı oğluyla evli olduğum içinde kayın babama aylık vergi ödüyorum  :ehi: :ehi:  :ehi: :ehi: ya hadi her şeyi anlıyorum. 3 senelik evliyim bu adam 3 senedir her ay istisnasız parar ister her ayda red cavabı alır. biz reddetmekten bıktık o istemekten bıkmadı. 1 ay istersin 2 ay istersin vermezlerse yolunu çizer gidersin. bir daha değil istemek adını bile anmazsın. bu nasıl iş anlamış değilim. sanırım bunun adı yüzsüzlük.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: doruk38 - 14 Haziran , 2012, 15:29:49
çok şükür kiii eşim bu konuda çok iyi. ailesini tersliyo. bana bişi diyemiyorlar. evlendim evleneli her ay kayın babam para istiyo. bu ülkede yaşadığım için devlete yıllık vergi ödüyorum artı oğluyla evli olduğum içinde kayın babama aylık vergi ödüyorum  :ehi: :ehi:  :ehi: :ehi: ya hadi her şeyi anlıyorum. 3 senelik evliyim bu adam 3 senedir her ay istisnasız parar ister her ayda red cavabı alır. biz reddetmekten bıktık o istemekten bıkmadı. 1 ay istersin 2 ay istersin vermezlerse yolunu çizer gidersin. bir daha değil istemek adını bile anmazsın. bu nasıl iş anlamış değilim. sanırım bunun adı yüzsüzlük.

kayın babaların genleri çok benziyor canım yaaaa.kan bağı falanmı var acaba  :icon_scratch: :icon_scratch:   sizinkide hakkaten ekstra vergi  :ehi: :ehi:

doruk38

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 14 Haziran , 2012, 15:32:44
Alıntı yapılan: doruk38 - 14 Haziran , 2012, 15:29:49

kayın babaların genleri çok benziyor canım yaaaa.kan bağı falanmı var acaba  :icon_scratch: :icon_scratch:   sizinkide hakkaten ekstra vergi  :ehi: :ehi:

:ehi: :ehi: :ehi: böyle yaparak evletlarını kendilerinden uzaklaştırıyorlar haberleri yok

doruk38

Alıntı yapılan: moonlight - 14 Haziran , 2012, 15:39:01
Bu konuda kayınbabam çok hassastır hayatta 5 kuruş istemiş değil versek bile almaz kendi kışın sıkışmıştı bizde olduğunu biliyor istesede verirdim çünkü geri vereceğini adım gibi biliyorum ama bizden istemek yerine başkasından istemiş o konuda çok düşünceli sağolsun... Ama kaynanam öyle değildir bütün maaşları ona versek almam demez iyiki kayınbabam var... :k06: :k06:

kıskandımm  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 15:51:24
benim kayınpederim 4 yıllık evliyiz sadece bir kez istedi. o da 2bin lira. seve seve verdim çünkü adamcağız bize ev alın diye para vermek için 70bin lira göndermişti, banka kredisini geri ödemekte zorlanmış bir defaya mahsus yardım istedi. Allah razı olsun bir günden bir güne size para verdim ev sahibi oldunuz demedi  :amin:

istese seve seve veririm çünkü onda param kalmayacağını bilirim. ama parada pulda gözü yoktur  :opucuk:

iyi yapmışsınız betül. adamcağaz yapması gerekenin en alasını yapmış.

biz de 2 maaş olduğumuzdan bizi çok zengin sanıyorlar. oysaki çocuk bizi nasıl sömürüyor bilmiyorlar.

Balböceği

betusum sen hassasinda ben degilmiyim bacım  :k06:

Ben tr'den sadece yatak odası halılarımı pike yatak örtüsü falan getirebildim.

Ben dedi hani büyük eşya dısında ne lazımsa söyleyin alıp gelecem.

Yok dediler biz herseyini aldık falan, geldiğim zaman ne deseler beğenirsiniz

Şunun yok mu bunun yok mu hani ne getirdin  :-ooo

Bunları eltilerim diyor, dedimki zamanında sordum yok hersey var dediniz.

Getirmedim dedim. Büyük eltin ben dedim öyle deyince. O zaman konuşma kapa çeneni dedim.  :violent1:

Bide su var için sine sine eşyalarını almak var, Allah nasip ederse birgun hepsini atacam  çöpe  :ehi:

Balböceği

Allah'ın sevgili Kulusun betüşüm  :opucuk:

Rabbim daim etsin  :amin: benim peder vefat etmiş, darısı o kadına  :amin:

İlk evlendiğimiz zaman bizden o kadar para götürdü ki kadın.

Eşimden bisey istiyorum param yok diyor adam böyle kaç ay gitti.

En sonunda dedimki aldığın parayı Napıyorsun, demez mı anama gidiyor...  :violent1:

Kefen parası olsun cadolozun  :violent1: