2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

yasemin10

Elifcim geçmiş olsun.  :flowers: kan ilacı kullanıyorsan o da renkte değişiklik yapar. İnşallah ciddi bir şey yoktur. İhmal etmeden doktorunla görüşmeni tavsiye ederim.

Esracım sana da geçmiş olsun.  :flowers:  Hamileliğini ne kadar zor geçiriyorsun.  :-\  Dilerim en yakın zamanda bütün ağrılarından kurtulursun.  :amin:  :amin:

esracım

Yasemincim teşekkür ederim canım  :opucuk: :opucuk: :opucuk:.Yine gitmedim dr a.Geç yat geç kalk.Eşimde ilaç içemeyeceksin zaten dedi.Bende vazgeçtim ama nasıl dayanacağım bu ağrıya.Neyseki zaman daraldı.

yasemin10

Evet Esracım Allah'tan zaman daraldı.  Belkide hamilelikte aldığın kilolardan dolayı bacaklarına ağrı giriyordur . Esracım ağrın çok olduğunda miniğini düşün :binkybaby:  :binkybaby: o zaman insan her şeye katlanabiliyor.   :opucuk:

esracım

Yasemincim kilolarla ilişkisi yok yaşadıklarımın maalesef.Keşke olsaydı en azından kiloyu verince rahata ereceğimi bilirdim.En iyisi bol bol dua etmek başka çarem yok....Yarın içinde randevü aldım bakalım dr ne diyecek.

SeliN59

Alıntı yapılan: esracım - 07 Şubat , 2013, 13:23:59
Yasemincim pazartesi yine kontrolünün olması çok iyi.İki yere birden gitmekle en iyisini yapmışsın.İkincide bende öyle yapayım bari.Özeldeki randevünede çok zaman yok bu arada.Bende bir an önce salı olsun istiyorum.Kızımı özledim.İçimde kıpır kıpır çok şükür.Ona dair endişem yok ama ultrasonda görmek yine de heyecan verici.

Zahircim kaşıntı yüzünden ilaçlara vermiştim ben ama şu an kalçam felaket ağrıyor ve yine yürüyemez hale geldim maalesef.Senin doğuma daha uzun zaman var.O yüzden bence ilaçlar çok kötü olsa da içmeye çalış.Dr um benim depoların boş olduğunu o yüzden bu kadar şiddetle ağrıdığını söylemişti.Ve bu kasılmalara sebep olabilirmiş.Erken doğuma bile sebep olurmuş.25 li haftalardan sonra sürekli kullandım tam 1 ay sonra ağrılarım geçmişti.Ama geçenlerde kaşıntım olunca dr keselim 1 hafta yada 10 gün dedi.Bende 10 gündür içmiyordum belki 12 de olabilir.Ve şimdi ağrılarım tavan yaptı.

canım geçmiş olsun inşallah hemen geçer ağrıların benimde magnezyumum bittiydi 3  gün içmedim sonra aldık tekrar ilaca başlayalıda 4 gün oluyo ama benimde kalçam çok ağrıyo her ikiside gece hiç uykularım yok sağa yatsam sağ kalçamın ağrısı öldürüyo sola dönsem solum ağrıyo magnezyumda fayda etmemeye başladı sanırım  :( evet kiloyla alakası yoktur sanırım  çünkü 33 haftam biticek daha 4 kilo aldım ben çok kötü ağrıyo iki kalçamda Allahın izniyle sağ sağlim bitireydik şu sıkıntılı günleri inşallah  :amin: :amin: :amin: ya öyle kötü ki  bi  yandan kalçalarım ağrıyo bi yandan özellikle sağ ayak tabanım kasılıyo  ayak tabanlarım yanıyo çok ilginç ama resmen tepinesim geliyo yatakta ne kötü bi his dün aKŞAM sabah namazı okunuyodu anca uydum  :y25: :y25: kızlar bende 2 dir nst ye giriyorum ilkinde sadece sancıma bakmışlardı kalp atışını duymamıştım 2. de kalp atışlaınıda dinledik 15, dk kadar gerçekten çok güzel bi duygu çocuk oynadıkça blup diye bi ses geliyo eşim ilk defa duydu kalp atışını çok güzeldi bu günler için Allaha şükürler olsun hepimiz sağ sağlim hayırlısıyla kurtulalım inşallah  :amin: :amin: :amin: :amin:

esracım

Alıntı yapılan: SeliN59 - 09 Şubat , 2013, 00:09:55
Yasemincim pazartesi yine kontrolünün olması çok iyi.İki yere birden gitmekle en iyisini yapmışsın.İkincide bende öyle yapayım bari.Özeldeki randevünede çok zaman yok bu arada.Bende bir an önce salı olsun istiyorum.Kızımı özledim.İçimde kıpır kıpır çok şükür.Ona dair endişem yok ama ultrasonda görmek yine de heyecan verici.

Zahircim kaşıntı yüzünden ilaçlara vermiştim ben ama şu an kalçam felaket ağrıyor ve yine yürüyemez hale geldim maalesef.Senin doğuma daha uzun zaman var.O yüzden bence ilaçlar çok kötü olsa da içmeye çalış.Dr um benim depoların boş olduğunu o yüzden bu kadar şiddetle ağrıdığını söylemişti.Ve bu kasılmalara sebep olabilirmiş.Erken doğuma bile sebep olurmuş.25 li haftalardan sonra sürekli kullandım tam 1 ay sonra ağrılarım geçmişti.Ama geçenlerde kaşıntım olunca dr keselim 1 hafta yada 10 gün dedi.Bende 10 gündür içmiyordum belki 12 de olabilir.Ve şimdi ağrılarım tavan yaptı.

canım geçmiş olsun inşallah hemen geçer ağrıların benimde magnezyumum bittiydi 3  gün içmedim sonra aldık tekrar ilaca başlayalıda 4 gün oluyo ama benimde kalçam çok ağrıyo her ikiside gece hiç uykularım yok sağa yatsam sağ kalçamın ağrısı öldürüyo sola dönsem solum ağrıyo magnezyumda fayda etmemeye başladı sanırım  :( evet kiloyla alakası yoktur sanırım  çünkü 33 haftam biticek daha 4 kilo aldım ben çok kötü ağrıyo iki kalçamda Allahın izniyle sağ sağlim bitireydik şu sıkıntılı günleri inşallah  :amin: :amin: :amin: ya öyle kötü ki  bi  yandan kalçalarım ağrıyo bi yandan özellikle sağ ayak tabanım kasılıyo  ayak tabanlarım yanıyo çok ilginç ama resmen tepinesim geliyo yatakta ne kötü bi his dün aKŞAM sabah namazı okunuyodu anca uydum  :y25: :y25: kızlar bende 2 dir nst ye giriyorum ilkinde sadece sancıma bakmışlardı kalp atışını duymamıştım 2. de kalp atışlaınıda dinledik 15, dk kadar gerçekten çok güzel bi duygu çocuk oynadıkça blup diye bi ses geliyo eşim ilk defa duydu kalp atışını çok güzeldi bu günler için Allaha şükürler olsun hepimiz sağ sağlim hayırlısıyla kurtulalım inşallah  :amin: :amin: :amin: :amin:
canım seninde ayaklarında yanma varmış ya.okuduğum ve anladığım kadarıyla sende huzursuz bacak sendromu yaşıyorsun.benim ki uyuşma şeklinde baş gösteriyor senin ki ise yanma şeklinde.dün geceden bu akşama kadar bu konuyu araştırdım.epey bir şey buldum.sana da tavsiye edebilirim.bugün bile daha iyiyim.şu an uyku yok yine ama yine de o uyuşukluk hissi de yok çok şükür.

-çay ve kahve kesinlikle içme.
-çikolatadan uzak dur.
-gündüzleri egzersiz yap akşamları yapma.eğer akşamları yaparsan bu ağrını daha çok tetikler.
-sabah ve akşam birer tane yada yarımşar muz ye.
-magnezyum, kalsiyum, demir ve b 12 eksikliği kesinlikle bu hastalığı tetikliyor.
-şekerli yiyeceklerden uzak dur.
-ekmek kalsiyumun emilimini azaltıyor bunu unutma.
-ılık duş alabilirsin
-yattığında ayağının altına lavanta koy.(çarşafın altında olsun beyne olumlu sinyaller göndediyormuş)
-tv seyrederken asla uzanma aynı şekilde kitap okurken de.
-yattığın zaman uyuyacağını düşün (olaya olumlu bak)
-bazı kadınlar kendilerini gözlemlemişler akşam yada gece yenen karbonhidratlar kendilerini bu hastalığı tetiklemiş.

aklıma geldikçe yazarım  canım.
bunları yabancı kaynaklardan ve yerli kaynaklardan tek tek  buldum inan.

fıstık

slm kızlar

-çikolatadan uzak dur.
-gündüzleri egzersiz yap akşamları yapma.eğer akşamları yaparsan bu ağrını daha çok tetikler.
-magnezyum, kalsiyum, demir ve b 12 eksikliği kesinlikle bu hastalığı tetikliyor.
-ılık duş alabilirsin
-yattığında ayağının altına lavanta koy.(çarşafın altında olsun beyne olumlu sinyaller göndediyormuş)

bende sırtımdan aşağı yanma oluyordu sanki kızgın yağ dökülmüş gibi

panik atak olduğum için bikaç kez hastanede aldım soluğu

sonra nette araştırırken buldum

bu yukarıdakileri yapıyorum yaklaşık 3 haftadır çok rahatım sizinde denemenizi tavsiye ederim

bunlara ek baharatlı ve acılı yiyeceklerde yememenizi tavsiye ederim  :icon_thumright:

elfo

Allah yardımcımız olsun kızlar.
esracım sık dişini inş. bu çektiğin sıkıntılara değecek. dün sağlık ocağına gittim 2. doz tetanoz aşımı yaptırdım. doktora ishal durumlarımı anlattım. korkma çok normal eğer önümüzdeki hafta devam ederse gel tahlil yapalım dedi. eve geldim ishal baya geçmiş gibiydi ama defalarca çok ağrılı şekilde wc ye gittim. ağrıdan yerimde duramıyordum. resmen halsiz düştüm. bu sabah kalktığımda hamd olsun geçmiş olduğunu gördüm. benim çocuk mikroplara baya bağışıklık kazandı.
kalça ağrısı bende de var. akşamları uzanarak tv izlediysem yerimden doğrulmakta çok zorluk çekiyorum. bebeklerimiz sağlıklı olsunlar da bu sıkıntılara katlanılıyor.
betülün bebeği nasıl acaba haberi olan var mı?
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

esracım

Alıntı yapılan: fıstık - 09 Şubat , 2013, 15:09:42
slm kızlar

-çikolatadan uzak dur.
-ılık duş alabilirsin

bende sırtımdan aşağı yanma oluyordu sanki kızgın yağ dökülmüş gibi

panik atak olduğum için bikaç kez hastanede aldım soluğu

sonra nette araştırırken buldum

bu yukarıdakileri yapıyorum yaklaşık 3 haftadır çok rahatım sizinde denemenizi tavsiye ederim

bunlara ek baharatlı ve acılı yiyeceklerde yememenizi tavsiye ederim  :icon_thumright:
canım sana da geçmiş olsun.bende neden daha önce araştırmadım diye kendime çok kızıyorum.inan dün bugün çok iyiydim.ben 3.5 aydır neler çekmişim boşu boşuna diyorum.baharatlı ve acılıdan uzak durmam gerektiğini bilmiyordum.şimdi birde onu eklerim listeme.daha fazla huzura ererim.uygulamaya devam  :icon_thumright: :icon_thumright:

esracım

Alıntı yapılan: elfo - 09 Şubat , 2013, 16:12:01
Allah yardımcımız olsun kızlar.
esracım sık dişini inş. bu çektiğin sıkıntılara değecek. dün sağlık ocağına gittim 2. doz tetanoz aşımı yaptırdım. doktora ishal durumlarımı anlattım. korkma çok normal eğer önümüzdeki hafta devam ederse gel tahlil yapalım dedi. eve geldim ishal baya geçmiş gibiydi ama defalarca çok ağrılı şekilde wc ye gittim. ağrıdan yerimde duramıyordum. resmen halsiz düştüm. bu sabah kalktığımda hamd olsun geçmiş olduğunu gördüm. benim çocuk mikroplara baya bağışıklık kazandı.
kalça ağrısı bende de var. akşamları uzanarak tv izlediysem yerimden doğrulmakta çok zorluk çekiyorum. bebeklerimiz sağlıklı olsunlar da bu sıkıntılara katlanılıyor.
betülün bebeği nasıl acaba haberi olan var mı?
canım neyse ki ishalin geçmiş.buna çok sevindim.inşallah bir daha olmaz.normal olsak bu kadar etkilenmeyiz ama hamilelikte çok daha fazla etkileniyoruz ister istemez.en çokta bebeklerimize bir şey olacak diye korkuyoruz.
canım ben kalsiyumu alır almaz kalça ağrılarım gitti çok şükür.10 gün kadar ara verdim hemen şiddetlenmişti.süt iç yoğurt peynir yesende ilaç takviyesiz olmuyor.
betülden haber yok sanırım.inşallah her şey yolundadır.

SeliN59

Alıntı yapılan: esracım - 09 Şubat , 2013, 03:41:10
Alıntı yapılan: SeliN59 - 09 Şubat , 2013, 00:09:55

canım seninde ayaklarında yanma varmış ya.okuduğum ve anladığım kadarıyla sende huzursuz bacak sendromu yaşıyorsun.benim ki uyuşma şeklinde baş gösteriyor senin ki ise yanma şeklinde.dün geceden bu akşama kadar bu konuyu araştırdım.epey bir şey buldum.sana da tavsiye edebilirim.bugün bile daha iyiyim.şu an uyku yok yine ama yine de o uyuşukluk hissi de yok çok şükür.

-çikolatadan uzak dur.
-ılık duş alabilirsin
-bazı kadınlar kendilerini gözlemlemişler akşam yada gece yenen karbonhidratlar kendilerini bu hastalığı tetiklemiş.

aklıma geldikçe yazarım  canım.
bunları yabancı kaynaklardan ve yerli kaynaklardan tek tek  buldum inan.

teşekkür ederim canım çok saol  :flowers: muz yemiyodum ne zamandır wc de sorun oluyo diye  :honk: muz yiyerek başladım ılık duşumuda aldım şekerle aram zaten yok bakalım bunların hepsini yapıcam inşallah banada iyi gelir ya gece oldumu sağ ayağımın altı başlıyo kasılmaya deliricem  :cildir:  :cildir: kızlar bi ara bende sürekli ishaldim sadece sabahları ishal oluyodum sağlık ocağındaki doktora sordum yatmadan önceki 2 saat boyunca  meyve yeme dedi o ishal yaparmış gerçektende meyveyi yatmadan önce yiyoduk o dokunuyomuş

fıstık

Teşekkür ederim esracım hepimize geçmiş olsun  :flowers:

Allah sağ salim bebeklerimize kavuştursun hepimizide  :amin: :amin: :amin:

esracım

selincim bu yazdıklarımı uygulamaya çalış.benim ayrıca yaptığım şey şu.artık ilaçlarımı düzenli alıyorum.

günde 2 magnezyum, 1 kalsiyum, 1 demir, 2 b12 ilaç içiyorum.çok çok farketti.iki gecedir geç yatıyorum yine ama en azından bacaklarımda uyuşma yok.içimde karıncalar gezmiyor.

fıstıkcım günleri epeyce azalttık inşallah dediğin gibi yavrularımızı kucaklarımızda göreceğiz  :amin: :amin: :amin: :amin:

SeliN59

:honk: bi kısmını uygulamaya başladım canım ama  ben sadece demir ve magnezyum kullanıyorum günde bir dedi doktor b12 kalsiyum falan vermedi bana  :honk: istesemmiki kontrolümde ya benim doktorum hiç ilaç yazmıyo magnezyumuda kendim istedim gidince bunlarıda söyleyeyim ozaman akşam gene 4 e kadar uyuyamadım psikolojim bozulacak çok beter..amin inşallah hepimize hayırlı sğlıklı doğumlar..

yasemin10

Kızlar cümleten geçmiş olsun.  :flowers:  :flowers: İnşallah en yakın zamanda iyileşirsiniz. :amin:  :amin:

Sayılı gün gerçekten çok çabuk geçiyormuş.  :occasion14:  kızımın gelmesine neredeyse 3 hafta var  :love9:  :love9: İnsan onu düşününce bir garip oluyor. Nasıl olacak, kime benzeyecek ???????

Rabbim herkesin yavrusunu kendisine bağışlasın.  :amin:   :amin:  Sağlıcakla kucağımıza almayı da nasip etsin  :amin:  :amin: