28 Mart , 2024, 14:00:10

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İzmir'deki en iyi özel okullar

Başlatan Emine, 07 Haziran , 2012, 13:59:10

« önceki - sonraki »

Emine

07 Haziran , 2012, 13:59:10 Son düzenlenme: 07 Haziran , 2012, 14:52:14 Emine
Merhaba arkadaşlar, kızım bu sene ilkokul 1 e başlayacak. Kafam çok karışık araştırmaktan helak oldum diyebilirim. Başta devlet okulunu düşünüyorduk ama bu 4+4+4 sistemi gelince şartlarımızı zorlayarak özel okula göndermeye karar verdik. Kızım Yamanlar Özyurt Kolejinin giriş sınavını kazandı. Kaydını yaptırdık ama hala kafam karışık Karşıyaka Yamanlara mı göndersek diyorum Çakabey Koleji hakkında da çok iyi diyorlar. Akademik başarısının yanında kızımın mutlu olabileceği sosyal yönünü yeteneklerini geliştirebileceği bir yer olsun istiyorum. İzmir'deki özel okullara çocuğunu gönderen ya da bu okullarda yakını eğitim almış olan , fikri olan var mı?

Aytii

İzmirli bir arkadaşım var

annesi öğretmen

ona bir sorayım belki bilgisi vardır

Emine

Aytii

08 Haziran , 2012, 15:55:44 #3 Son düzenlenme: 08 Haziran , 2012, 15:57:46 ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑
Arkadaşıma sordum

Çakabey iyi okul dedi. diğeri için bilgisi yokmuş.

<<<betty>>>

MEV Avni Akyol Koleji de çok iyi bir okul ama siz sanırım Karşıyakadasınız, burası çok ters olur size, okul Güzelbahçede çünkü.
Yamanların da eğitiminin çok sıkı olduğunu duydum, okuldan sonra etüdler oldukça fazlaymış.
çakabey hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.
hayırlısı olsun, nereye giderse gitsin mutlu olur inşallah...

Emine

๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ , <<<betty>>> çok teşekkür ederim.

Çakabey çok güzel bir okul ancak ücreti bizi aşıyor , Yamanlar Özyurt Kolejine karar verdik. Uzun yıllardır başarılarıyla isminden söz ettiren bir okul Yamanlar Özyurt Koleji, Bornova'da biz Manavkuyu'da oturuyoruz Karşıyaka Yamanlar'la Bornova arasında kararsız kalmıştık. Bornova'dakine gidecek inşallah. Çocukların geleceği için hayati kararlar vermek büyük sorumluluk inşallah doğru olanı yapmışızdır diyelim. Kızım mutlu olsun, ahlaki değerlerini kaybetmesin karşısına hep iyi insanlar çıksın başka bir isteğim yok.

Aytii

inşallah kızın için hayırlısı olur

Bluegirl

Hayirlisi olsun prensesin icin  :flowers:
Ben istanbuldayim İzmir'deki okullar hakkında bilgim yok ama Yamanlarin egitim düzeyinin çok iyi olduğunu duymuştum  :icon_thumright:

Emine

Teşekkür ederim Bluegirl uzun yıllardır SBS gibi sınavlarda İzmir 1. si oluyor sanat , spor , bilim alanında da bir sürü şampiyonlukları var dünya çapında. Sadece 2 çocuk olunca diğerini ya gönderemezsek diye bir endişe oluyor Allah maddi olarak da yardımcımız olsun inşallah bizim ve tüm çocuk okutanların.

Bluegirl

Alıntı yapılan: Emine - 11 Haziran , 2012, 16:34:05
Teşekkür ederim Bluegirl uzun yıllardır SBS gibi sınavlarda İzmir 1. si oluyor sanat , spor , bilim alanında da bir sürü şampiyonlukları var dünya çapında. Sadece 2 çocuk olunca diğerini ya gönderemezsek diye bir endişe oluyor Allah maddi olarak da yardımcımız olsun inşallah bizim ve tüm çocuk okutanların.
Maşallah Ceylin'e basarılarının devamını dilerim  :flowers: bı anne icin çok büyük bir gurur olsa gerek
Hepimizin dileği yavrularımızın iyi egitim alıp düzgün ahlaklı bi birey olarak yetişmesi  İyi bir meslek sahibi olması
Amin Rabbim yardımcısı olsun sizin ve tum evlat okutanlarin  :amin:
İnşallah gönlünüze göre olur hersey..   

Emine

Ceylinin de madalyaları vs var da az önceki mesajımda bahsettiklerim gideceği okulun başarılarını söylemiştim yanlış anlaşılma oldu sanırım  :)  henüz dünyaya açılmadı Ceylin bu okulla o da olur inşallah  :amin:

°•.ℓανιηуα.•°

merhaba emine.

ben de manisa turgutludayım. az çok biliyorum. kendim de rehber öğretmeniyim.

yamanlar iyi diye biliyorum..

inşallah en güzeli olur...

Emine

Bluegirl

Alıntı yapılan: Emine - 11 Haziran , 2012, 21:28:44
Ceylinin de madalyaları vs var da az önceki mesajımda bahsettiklerim gideceği okulun başarılarını söylemiştim yanlış anlaşılma oldu sanırım  :)  henüz dünyaya açılmadı Ceylin bu okulla o da olur inşallah  :amin:
;D Allah söyletmiş o zaman eminecigim
İnşallah hayatı boyunca başarıdan basarıya atlar Ceylin prenses  :amin:
İki cadımdan fırsat bulup arada derede foruma girdiğimden tickeri ve mesaji dikkatli okumamisim kusura bakma canım  :-[

Emine