2011 ARALIK- 2012 OCAK-ŞUBAT DOĞUMLU BEBEKLER VE ANNELERİ...

Başlatan xxcansuxx, 05 Haziran , 2012, 18:54:06

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Eylül , 2012, 14:23:21
Alıntı yapılan: cemmmm - 23 Eylül , 2012, 14:06:23
bu arada benim kızımda geceleri ağlayarak uyanıyo bazende akşam yatacağı zaman çok uykusu gelmesine rağmen dönüyo dönüyo uyuyamıyo  :dontknow:
canım ya bu benim kızdada var neden döndüğünü bilmiyorum uykuya dalamıyor gözlerini ovuşturuyor ama döne döne bir hal oluyor ıkılıya tısılaya  :dontknow: :dontknow: ayağımda sallıyorum kendini yere atıyor yada yastığa sürtünüp dönüyor eşim sıcaktan yapıyor diyor altı çıplak havalar soğumaya başladı üstünü örtme diyor üşüyecek diye örtüyorum ama uyuyamıyor haklı sanırım eşim senin evinde sıcak mı

canıım bizde eşin gibi üstünü örtünce rahatsız olduğunu düşünüyorduk sıcaktan bunalıyor diyorduk ama onunla alakası yok sanırım,
uzun pijama giydiriryorum sırf üstünü örtmeyeyim diye yine döne döne bi hal oluyor, ağlamaklı mızıldayarak dönüyor duruyor...
ben çıkan dişlerine bağlıyorum artık.. çünkü fitil ya da şurup verdiğim zaman yattığı gibi kalıyor...

xxcansuxx

dmet i geceler canım site açıktı yenı okudum iletilerin hepsini  :suclu: :suclu:
demek hormonalmiş titremesi kötü durum yokmuş bu ne hormonuymuş böyle silkelettiriyor bebeleri  :k06: :k06: neyse bende rahatladım bugün ben buğleme üfledim öyle şaka olsun diye aynısını yaptı korktu hatta sana şeytan üfledi diyen kadın aklıma geldi  :ehi: :ehi: :ehi:

demet buğlem çok fena oldu 2 gündür bana uyku yok geceleri öyle bir ağlıyorki kuzum biraz öncede zor sakinleştirdim akşamları uykuyada dalamıyor hapşuruyor grip mi olcak ki  :dontknow: :dontknow: uzun kollu giydirip yatırdım gözleri kıpkırmızı oluyor ayağımda ağlıyor kendini atıyor  yere kalkmak için kalkıyor geri yastığa sürtünüyor aç ama ya yine yemeyi bıraktı ama sevindirici haber 2 gündür gündüzleri 1-2 kez emdi hemde uyanıkken uzun durmasada memede olsun  :muzz: :muzz: :nazar: :nazar: kendimin nazarı değmesinde  :k06: :nazar: :nazar:

demet ipek emdiği zaman ek gıda öğünleri aksıyor mu benim kız 2 gündür tek kahvaltı yapıyor azcıkda yoğurt yada meyve yiyor başkada sebze, çorba, toz karışım vs hazırlıyorum yemiyor ağzını kapatıyor  :dontknow: :dontknow:

<<<betty>>>

iyi geceelr canım  :opucuk:
siizin durumun aynısı yaklaşık 2 haftadır bizde de var canım, hiç ağlayark kalkmazdı yavrum uykularından,
mızıldardı azıcık, şimdi bir çığlık basıyor ki anlatamam...
dr. dişlerden dedi, sanırım sizin de öyle canan, geceleri çıkar ağrılar derler ya sanırım doğru,
gündüz oyunla falan unutyorlar sanırım, gece de uyku da bastırıyor ağrı (metabolizma yavaş çalıştığından mış)

çok sevindim canım emmesine maşaallah arkadaşının dediği olucak galiba  :amin:
ama ek gıda da almıyor demişsin, aç kaldı demekki ondan da emmiştir cadı  :k06:
ipek yesede yemese de emerdi canım ama son zamanlarda o da aynı, yemiyor pek,
emmesi de max. 5 dakika... sadece uzun uzun uyumak için memeye geldiğinde oluyor...

xxcansuxx

aynı  demet nasıl ağlıyor aç olsa bile ağlayıp kalkmazdı resmen çığlıkla ağlıyor.... bekleyeyim bakayım diş gelcek mi yok eşimede dedim bir sıkıntısı var dr.a götürsek diye insan huzursuz oluyor böyle içim acıyor  :sad1: :sad1:

inan arada kalıyorum emzirsem mi yoğurdunu mu versem şimdi emerse 3-4 saat yine bir şey yemez vs kafam karıştı düzen bozuldu baştan beri emse böyle ikilemde kalmazdım  :cildir: :cildir: :cildir:

<<<betty>>>

evet canım aynen insan çok üzülüyor...
iştahı azaldı dedim dr.a normal dedi, sakın zorlama dedi, ama muhakkak yoğurdunu ver dedi,
eğer anne sütünü de alıyorsa ek gıda için çocucğu zorlama dedi, ben de zorlamıyorum canan açıkçası...

emmek isterse emdir sen canım, arada yine meyvesiini yoğurdunu denersin,
yerse bi kaç saat sonra emdirmeyi denersin...

bi de dr. DENTİNOX diye bi diş jeli verdi, eşin bi sorsun ezcaneye, baya faydası oluyor çocauğa, 2-3 saat rahatlıyor çocuk...

xxcansuxx

sağol demet  inş başka sıkıntısı olmasında emzireyim ben iyi o zaman zorlamayım ben aldığı kiloyu verecek desene  :'( :'(

canım ya son bir şey daha sorayım sen ağrı kesici veriyor musun geceleri öyle ağladığında

<<<betty>>>

verdim canım...
aslında vermek istemiyordum da çocuk akşam 7 den sonra helak oluyor hepi kendini ordan oraya atıyor,
geçen haftamız hep ağrı kesiciyle geçti  :'( :'(

bi fitil vermişti dr., şurup kullanmamaya çalış, çok ağrısı olursa fitili ikiye bölüp ver demişti,
ama ben eczacı bi arkadaşdan ne olur ne olmaz diye bi de şurup almıştım dolven diye,
kaşığının 1/4 ü kadar verdim bi kaç kez,
2 defa da fitil verdim...
rahat uyudu cananım ozamanlar...

yok canım vemez kilo Allah'ın izniyle, sen canını sıkma şimdi bi de ona...

bak ne diycem, pekmez veriyomusun sen buğleme?

xxcansuxx

demetm dün çıkmak zorunda kaldım k. bakma
buğlem bugün hiç birşey yemedi canım ya gezmeye gitmiştim gündüzleri öyle huzursuz olmuyordu ya bugün uyumadı yemedi  orada ark. baktı benim kızın üst 4 dişeti beyazlamış kabarmış  altta birşey yok ben hep altı kontrol ediyordum dünkü arkadaşda altta bakmıştı yok diş değil demişti

hafif ateşi oldu başı elleri sıcaktı bir ara gelip geçti anlamadım eve gelince zorla uyutup emzirdim sanırım dişler geliyor
yarında sağlıkocağına gideceğiz çağırdı dr kilo boy bakcakmış bende huzursuzluğunu söyledim getir muay. edelim dedi bakalım o dişlere ne diyecek...
iyi fitilimde dolvende minosette var evde inş. ateşlenmez ama huzursuz olup öyle ağlarsa vereyim bende jelide yarın sorarız ecz. eğer dişse sebebi rahatlasın kuzum

keçiboynuzu harnup pekmezi koyuyorum kahvaltısına sen dedikten sonra 2-3 gündür cevizde koyuyorum 1 tatlı kaşığı.

banada sağlıkocağındaki dr fitil zorda kalmadıkça verme demişti buğlem 38-39 derece ateşlenmişti boğaz enf.dan o zaman bile en son vermiştim fitili şurupla düşmeyince dr öyle dedi diye annem kızmıştı hatta bir şey olmaz çocuğa eziyet ediyorsun demişti  :dontknow: :dontknow:

KasrıCinan

26 Eylül , 2012, 22:04:10 #38 Son düzenlenme: 26 Eylül , 2012, 22:05:45 KasrıCinan

KIZLAR NASILSINIZ GÖRÜŞMEYELİ?  :flowers: :flowers: :flowers:  BEBİŞLERİNİZ NASIL,BİRAZ OKUDUKLARIMA BAKARSAM HERKEZİN DERDİ DİŞŞŞ :cildiR BENİM OĞLUM NERDEYSE 2 AYDIR ZOR UYUYOR GECELRİ HEP AĞLAYARAK KALKIYOR,UYKU SEMESİ BESİKTE AYAĞA KALKIYOR OTURUYOR ÖYLE AĞLIYOR EMİYOR GERİ UYUYOR,BUGÜN DOKTOR KONTROLÜ VARDI ANLATTIM DOKTORA BİTKİSEL Bİ ŞURUP VERDİ.RAHATLATACAKMIŞ ÇNKİ SAAT BAŞI 2 SAATTE EMMEYE KALKIYOR.7 TANE DİŞİMİZ OLDU.KÖPEK DİŞLERİ GELECEK YAVRUM DELİRECEK NRDEYSE KULAĞINA ÇOK AĞRI YAPTI,SİMDİDE ÖKSÜRÜK NEZLE  HASTA OLDU.ŞU DİŞLER ÇIKSADA RAHATLASAK.[/color]
ALLAHA EMANET OLUN.ARTIK DEDİĞİNİZ GİBİ GİRİP KONUSALIM MUHABBETİMİZE ESKİSİ GİBİ DEVAM EDELİM İNSALLAH

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

kasri geçmiş olsun ya paşa hastaymış bu aralar salgın mı ne grip nezle çok sık duyuyorum
maşaallah 7 tane dişiniz olmuş bile diğerleride öyle çok sıkıntı vermeden gelse keşke gerçekten çok zor olurmuş diş çıkarmak ben öyle bilmezdim duyardık ama diş çıkmışmı çıkmış sizler anlatınca korkmuyor değilim dişin eziyetinden 2-3 gündür huzursuz ama bakalım diş mi onu bile çözemedim bizim daha 1 tane bile dişimiz yok sen tecrübe kazanmışsın :nazar:   annenlerde yanında bir nebze olsun onların desteğiyle rahatlıyorsundur aynı anlattığın gibi beşiğine oturup ağlıyor susmuyorda buğlem kuzular birde bu sıkıntıyı atlatsalar rahatlarız inş.  :amin: :amin: Allah başka sıkıntı göstermesin

canım sen gelmiyorsun biz demetle yavaş yavaş buluşmalaaı tutturmaya başladık diğer kızlarda gelse  :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

canan iştahsızlık belirti zaten canım, bebe nin ağzı ağrırken bişey yemek istemiyor doğal olarak  :sad1:
dur bakalım sağlık ocağı ne diyecek? gelince yaz dr.dan, merak ederim, ben girince okurum akşama...

kasrim demek köpek dişleri geliyor paşamın, kıyamam kuzuma, bi de grip mi oldu yavrum,
Allah acil şifalar versin canım  :amin: çocuklar diş hastalık derken helak oluyorlar  :sad1:
sen de gir artık foruma  :opucuk: bak yavaş yavaş toplanıyoruz  artık  :hello2: :hello2: :hello2:

<<<betty>>>

canannnnn  :director: :director: :director:
merak ettim gitmedin dün ? buğlem nasıl oldu?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 28 Eylül , 2012, 14:26:52
canannnnn  :director: :director: :director:
merak ettim gitmedin dün ? buğlem nasıl oldu?
gittik canım kilosu 7 kilo boyu 68 cm geçen ay 70 çıkmıştı konyada  :k06: :k06: neyse çok önemli değilde 6750 ydi önceki ay almış biraz dişden vermezse ben sipraaktin şurubu sordum iştah için kullanıyormuş dedim allerji şurubuymuş aslında bu duymuşsundur kesinlikle hayır dedi bir prof gelmiş  kesinlikle yazmayın demiş 8 yaşından küçüklere ilerde hafıza geriliği yapıyormuş tamam gerek yok o zman dedik öyle kiloalıp ilerde sorun olacağına böyle sağlıklı kilosu olmasın napım kendi dru zinko şurup vermişti iştah açarmış onu bir ara kullandım pek farketmedi  memleketteki drda hiç faydası olmaz demişti acaba ona mı başlasam geri  biz standartların altındayız kilo olarak demet eşimde sağlıklı varsın olsun bak yavaşda olsa alıyor diyor

geleyim huzursuzluğuna  dişler geliyormuş biraz daha bekleyelim çıkmazsa zorlarsa ağzına ampül kırarız dedi sanırım zor çıkaracak buğlem  :dontknow: :dontknow: diş jeli yazdı dencol varmış senin dediğin piyasada yokmuş ecz.da dentinox kadar etkili değil sadece bu var artık dedi  :dontknow: :dontknow: :dontknow: 

işte böyle uzun yazdım k.bakma bir sürü misaifrim gelcekti akşam hazırlık yaptım giremedim merakda bıraktım sen nasılsın ipek nasıl

KasrıCinan

cananım ALLAH kolaylık versin insallah çok rahat diş çıkarır kızın........bide zayıfmış insallah diş çıkarırken iyice zayıflamaz.niye kilo almıyor acaba.hareketi mi çok,,,emekliyormu güzel cimcime

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

kızlar girmek istiyorum ama inan ben vakit bulamıyorum  ::) :'( muhammet uyuduğu zamanlar  bende biraz uyuyorum yada yemek hazırlayıp ev temizliyorum.ev sürekli dağılıyor.aksam olacak esim geleceği zaman içimi bi stres alıyor.hiçbirseye vakit ayaramaz oldumm..gecede hemen erkenden yatıyorum kafam kalkmıyor.sürekli gündüz pesimde muhammet, ben nereye o oraya.yemek zor yapıyorum :cildir: