Bebeğim doymuyor

Başlatan sibel28, 25 Mayıs , 2012, 10:54:18

« önceki - sonraki »

sibel28

4 aralık doğumlu bebeğim daha 6 aya girmedik...emziriyorum doymuyor,formül mama veriyorum 1 saat sonra tekrar acıkıyor..meyve püresi vermeye korkuyorum katı gıdaları yutabilirmi.tok tutacak birşeyler vermem lazım?bu ay sadece 200 gram almış..

Bluegirl

Ben 5 aylıkken Sütlu pirincli kasık mamalarından,yoğurt ve kavanoz mamalarından vermeye başlamıştım
Az az başladım günden günde arttırdım

°•.ℓανιηуα.•°

canım artık 6 ay olmuş. doymaz tabi. sen ona ev yoğurdu ver. bi de meyve suyu ile başla. az az tattır. püreyi de yer. merak etme. ben meyve suyu çok kalorili olur diye çok az vermiştim, direkt püre ile başlamıştık ve olmuştu,yemişti. denemekte fayda var.

bnsroni

Az az meyve ve sebze püresi verebilirsin..2 kaşıkla başla gün içinde 5 6 kaşık ertesi gün 8 10 kaşık 3. günün sonunda öğün olarak verebilirsin demişti doktorumuz..birde sebzeyi püre olarak ver çorba olarak değil, tok tutar.
Aynı anda birden fazla meyve ve sebzeyi karıştırma.
Sebze püresi için patates havuç sabit 3. sebze meysimine göre ekliyebilirsin..8.ayımızda sebze püresine pirinç,bulgur,irmik veya mercimekde eklıyorsun 1 çorba kaşığı kadar..
TABİ DOKTORUNA SORMAN DAHA YERİNDE OLUR..
Ben altıncı ayın sonunda az az başladım..Ama doymayan anne sütü yeterli olmayan bebekler 4. ayda başlıyor..
Başlamanda bir sakınca olduğunu sanmıyorum sadece az az vermen önemli alerji yapıp yapmadığını anlayabilmen için..

asya81

maşallah daha ne istiyorsun iştahlı bebek çok iyi bişiy her bebelk öyle olsa keşke.benim sütüm olmadığından 4.ay ek gıdaya geçtik bence başla yoğurt meyva hatta kahvaltıya bile başlaya bilirsin

serife26

6 aylık bebeğin yogurdunu,meyve püresini,çorbasını,kaşık mamasını fln  yemesi lazım,yemeklerin suyundan fln da verebilirsin yavaş yavaş,benim oğlan habire tıkınıyordu o zmn valla:)doymaması gayet doğal.

nehirmiray

benim kızımda çalıştığım için beni az emmeye başladı...sadece geceleri emiyor şuan...gündüzleri zorla emziriyorum...inatla reddediyor beni...çok üzülüyorum...bu hafta aptamile başladık mecburen...aç kalmasın diye mecbur kaldım...ay olarak 4.5 aylık olduk ama kilomuz az...6 kilo olmadık henüz...cuma günü dr a gidecez tekrar...bakalım ne dicek...1 ay içinde çok az kilo almışız...benim gibi bebeğinin emmesinde sorun yaşayanlar varmı aranızda ???

sibel28

Alıntı yapılan: nehirmiray - 28 Mayıs , 2012, 18:21:47
benim kızımda çalıştığım için beni az emmeye başladı...sadece geceleri emiyor şuan...gündüzleri zorla emziriyorum...inatla reddediyor beni...çok üzülüyorum...bu hafta aptamile başladık mecburen...aç kalmasın diye mecbur kaldım...ay olarak 4.5 aylık olduk ama kilomuz az...6 kilo olmadık henüz...cuma günü dr a gidecez tekrar...bakalım ne dicek...1 ay içinde çok az kilo almışız...benim gibi bebeğinin emmesinde sorun yaşayanlar varmı aranızda ???
canım benim bebişimde bir arkadaşımın bebişide gündüz emmiyor..çünkü artık çevredekiler ilğilerini çekiyor..odada kimse dahi olmasa eşyalara bakcam diye emmiyor..