normal doğumu kolaylaştırmakk ......

Başlatan doruk38, 18 Mayıs , 2012, 16:10:43

« önceki - sonraki »

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2012, 16:21:59
valla inanır mısınız ben 15 saat sancı çektim, bunun 8 saati suni sancıydı, bir kere bile bağırmadım  :-ooo

ebeler bile diyordu sen nasıl hamilesin insan bi kez mi bile bağırmaz.

dedim bağırsam ne olacak, zaten enerjim düşmüş sıfıra bi de bağırarak ne eziyet edeyim kendime. ona harcayacağım enerjiyi ıkınmaya harcarım bikaç dakika erken doğururum  :ehi: :ehi: :ehi:

doğumdan sonra ebeler gelip gidip beni birbirlerini gösteriyorlardı biz hayatımızda senin gibi doğum yapan görmedik diye  :nazar: :nazar:

Maşallah canım sana senin gibi olmak isterim normal doğum istiyorum sezeryandan korkuyorum şimdilik hiç sezeryan demediler de nasıl dayandın bağırmadan hayret ediyorum maşallah maşallah :nazar: :nazar:

Balböceği

maşallah kız her zaman derim güçlü kadını severim  :k06:

Ama sancı deme salı sabah 7'den Çarşamba sabah 9'a kadar sancı çektim, 9'dan 5:30 kadar normal suni sancı çektim.

Normal dogum evresi çok kolay gecti. 5'de masaya yattım buçukta doğdu oğlum

Bağırmaya gelince 3 kere bağırdım ebe dediki bosa bağırıyorsun sancı gelince ıkın sadece dediler

Bende dedimki bu karı demekki biliyor  :ehi: daha bağırmadım  :ehi:    

fıstık

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 22 Mayıs , 2012, 01:00:17
:y25: :y25:

Sen bu psikolojiyle ikinciyide düşünmüyorsun herhalde  :y25:

Zor valla Allah yardım etsin, Allah herkese kolay dogum nasip etsin.  :amin:

Okurken ben bile korktum  :icon_pale:

YOK BALIM BANA BİTANE YETER RABBİM UZUN ÖMÜRLER VERSİN IŞILIMA  :amin: :amin: :amin: :nazar:

susanna

mukemmel bir paylasim  :icon_thumright: hepsine kesinlikle katiliyorum encokta
muhtemel dogum tarihinin iki hafta gec soylenmesi ve doguma kalabalik gidilmemesi konusuna

sanci cekerken yaninda hamilelik boyunca dusunce ve hissettiklerini bilen manevi olarak sana destek olacak 1 kisinin olmasi yeterde artar bile

ayrica yataga bagli kalmama konusu cok onemli  :icon_thumright:

muhribe

valla sancı çekerken o kadar sinirliydim ki   :cildir: :cildir: :cildir:

eşim sancı odasında benimle birlikte, canım nasılsın iyi misin bi'şeye ihtiyacın var mı diyor. ben ona bağırıyorum sus artık canım yanıyor beni konuşturma diye  :ehi: :ehi: :ehi: doğumdan sonra kalbimi çok kırdın diyor  :ehi: :ehi: :ehi: benim bi tarafım parçalanmış paşam kırılan kalbinin peşinde  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

susanna

normal dogumu okadar cok istiyodumkiu 10 saat suni sanci serumuna bagli kaldim hamilelik boyunca hendimi oyle guzel hazirlamistimki bu 10 saat umrumda olmadi fakat rahim acilmasi gerceklesmeyince mecburen sezeryana alindim
simdi dusunuyorumda bana kalsa ben daha beklerdim ama yanimdakilerin panik hali (kendi ailem esimin ailesi ikimizinde kardesleri  :cussing:) son cati muaynesinin acisiyla birlesince direncim kirildi  :BangHead:

simdi ki aklimla bir sonraki dogumda yapmayacaklarim (2. yi normal dogurabilmekicin iki sene bekleyecegim)
onceden konusarak zirt pirt cati muaynesi yapmalarina izin vermemek
doguma kalabalik gitmemek
ve yataga bagli kalmamak

kelebegimm

Yakın zamanda iki arkadasım dogum yaptı o kadar korkar oldumki Sezeryan oldular herseyi hissetmiş kız bağıra bağıra kesmişler en son tamamen bayıltmizlar burası da artık Sezeryanci oldu korkuyorum doğumdan ins.  Normal olur benim dogumum

]

elfo

Alıntı yapılan: muhribe - 25 Mayıs , 2012, 16:21:59
valla inanır mısınız ben 15 saat sancı çektim, bunun 8 saati suni sancıydı, bir kere bile bağırmadım  :-ooo

ebeler bile diyordu sen nasıl hamilesin insan bi kez mi bile bağırmaz.

dedim bağırsam ne olacak, zaten enerjim düşmüş sıfıra bi de bağırarak ne eziyet edeyim kendime. ona harcayacağım enerjiyi ıkınmaya harcarım bikaç dakika erken doğururum  :ehi: :ehi: :ehi:

doğumdan sonra ebeler gelip gidip beni birbirlerini gösteriyorlardı biz hayatımızda senin gibi doğum yapan görmedik diye  :nazar: :nazar:

süpersin benim annem de hiç bağırmazmış. ben de ona benziyorum bu konuda. hatta annemden daha sessiz oluyorum acı anında. inş. nasip olur da sessiz sedasız az acılı bir normal doğumum olur  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

doruk38

günlük yürüşlere başladımm  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: inşallah işe yarada bebeğimi normal doğumla sağ sağlim kucağıma alırım.  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

muhribe

yürüyüşün çok faydasını göreceksin canım inş  :amin:

benim oğlum 37. haftaya kadar tersti, yürüye yürüye doğum pozisyonuna geçirdim. doktor bile şaşırdı, halbuki doğum pozisyonuna geçme şansı yüzde 10 diyordu.  ;)

günde en az 1 saat yürüyordum. hava sıcak dinlemedim valla. ağustos ortasında doğum yaptım ama doğum yaptığım gece bile yürüyüşteydim. ben yürüyüşün çok faydasını gördüm  :icon_thumright:

doruk38

Alıntı yapılan: muhribe - 03 Haziran , 2012, 14:41:12
yürüyüşün çok faydasını göreceksin canım inş  :amin:

benim oğlum 37. haftaya kadar tersti, yürüye yürüye doğum pozisyonuna geçirdim. doktor bile şaşırdı, halbuki doğum pozisyonuna geçme şansı yüzde 10 diyordu.  ;)

günde en az 1 saat yürüyordum. hava sıcak dinlemedim valla. ağustos ortasında doğum yaptım ama doğum yaptığım gece bile yürüyüşteydim. ben yürüyüşün çok faydasını gördüm  :icon_thumright:

canım bende her akşam 1 saat kadar yürüyorum. bende ağustosun ortasında doğuracam. yürüyüş tempomu ayarlayamıyorum sanırım. bir de devamlı idrara sıkışıyorum. göbeğimde gerginlik hissediyorum. acaba bunlar normal mi bilmiyorum ?