28 Mart , 2024, 16:57:00

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

yardımmm :(

Başlatan ツgöçmen_54 ツ, 17 Mayıs , 2012, 13:55:52

« önceki - sonraki »

ツgöçmen_54 ツ

arkadaşlar havalar ısındı diye mutfak pencerem sürekli açık.
kumrularla başım dertte.  :k06:
dün yemek yaparken farkettim mutfak dolaplarının üzerine çıkıp yuva yapmışlar  :-ooo şok oldum.kumrunun bir tanesini çıkardım attım dışarı sanırım o erkekti  ;D dişi olan ısrarla çıkmak istemedi  :-\ her tarafı mıçıp batırmışlar  :igrenc:  ısrarla evin etrafında 360 derece döndüler illa içeri girmek istiyolar.hemen mutfak dolaplarının üzerine baktım.dal falan getirmiş yuva yapmışlar  :crybaby2: yumurta yoktu.
kumruları içeri almamın imkanı yok.
yuvalarını bozdum diye bana beddua ederlermi  :crybaby2:
kaç gündür psikolojim bozuldu resmen.
sanki bişey anlatmaya çalışıyolar.gece gündüz evin etrafında dönüyolar.bu arada 3.katta oturuyorum  :dontknow:

muhribe

canım keşke bozmasaydın  :sad1:

yumurtlamak için yuva yapmışlardır.. bana da oldu aynısı, birkaç ay kadar önce.. önce dal falan getirdiler balkondaki mandal sepetime yerleştirdiler. sonra dişisi oturdu günlerce.. bi ara kalktı, altında 2 tane yumurta vardı. sonra yumurtalardan bebişler çıktı ve büyüyüp uçmaları 2-3 haftayı buldu. yan,i yaklaşık 2 ay falan be balkonumu kullanamadım. çöp koymaya bile çıkarken temkinliydim garibanlar korkup uçmasın diye..

ツgöçmen_54 ツ

betülcüm balkonda yuva yapsalar amenna ama mutfakta olcak iş değilki  :igrenc: çok üzülüyorum resmen vicdan azabı çekiyorum  :crybaby2:

muhribe

mutfağa nasıl girmişler ya  :icon_scratch:

burcum

canım üzülme olcak iş değil tabiki oldu olacak yatak odanı ver onlara anneminde balkonuna yaptılar yuva annemde ellemedi besledi rahatsız etmedi bol miktarda sıçıp durdular :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: önemli olan yumurtlamadığına emin ol buzdolabının üzerine falan bak

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: muhribe - 17 Mayıs , 2012, 14:06:01
mutfağa nasıl girmişler ya  :icon_scratch:

evde yemek kokusunu sevmediğim için mutfak camı gece yatana kadar açık. camdan girmişler yani  :dontknow:

muhribe

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: burcum - 17 Mayıs , 2012, 14:07:49
canım üzülme olcak iş değil tabiki oldu olacak yatak odanı ver onlara anneminde balkonuna yaptılar yuva annemde ellemedi besledi rahatsız etmedi bol miktarda sıçıp durdular :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: önemli olan yumurtlamadığına emin ol buzdolabının üzerine falan bak

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: mutfak dolaplarının üzerine ilerisine gerisine her tarafına baktım sadece çer çöp toplayıp getirmişler.
nedir benim bu hayvanlardan çektiğim  :ehi:
kışın kapının önünde araba yakmışlardı ona bakmaya indik aşağıya.sokak kedisi girmiş yatak odasına bir güzel uzanmış yatağa  :ehi:

Aytii

Yasemin belki ters gelecek ama eğerki kuşlar yuva yapıyosa sakın bozma

onlar heryere yuva yapmazlarmış

yuvaları olduğu yerde bereket çok olur derler

bizimde kırlangıçlar geldi :) eşim gitmeleri için uğraştı ama yuva yapmışlar

ben kalsınlar istiyorum

eşime kızdım bırak dokunma diye

duvarı kirletecekler diye endişe ediyo ama olsun

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım veterinere git.. kuş kovucu birşeyler var... bir de balkano cd asarsan kuşlar gelmiyormuş

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 17 Mayıs , 2012, 14:17:11
ben kalsınlar istiyorum

bizimde klima motorunun arasına her yıl yuva yaparlar ben de motorun üzerine ekmek parçaları koyarım... komşum kuş pisliğinden rahatsız olmuş yuvayı bozun demişti... annem de sakın bozmayın illa istiyorsa kendisi bozsun demişti...
bu yıl gelmediler sanırsam bu sene bebek yapmayı düşünmüyorlar :ehi: :ehi: :ehi:

DENİZGÖZLÜM81

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 17 Mayıs , 2012, 14:24:16
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 17 Mayıs , 2012, 14:17:11
ben kalsınlar istiyorum

bizimde klima motorunun arasına her yıl yuva yaparlar ben de motorun üzerine ekmek parçaları koyarım... komşum kuş pisliğinden rahatsız olmuş yuvayı bozun demişti... annem de sakın bozmayın illa istiyorsa kendisi bozsun demişti...
bu yıl gelmediler sanırsam bu sene bebek yapmayı düşünmüyorlar :ehi: :ehi: :ehi:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

burcum

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 17 Mayıs , 2012, 14:14:57
Alıntı yapılan: burcum - 17 Mayıs , 2012, 14:07:49

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: mutfak dolaplarının üzerine ilerisine gerisine her tarafına baktım sadece çer çöp toplayıp getirmişler.
nedir benim bu hayvanlardan çektiğim  :ehi:
kışın kapının önünde araba yakmışlardı ona bakmaya indik aşağıya.sokak kedisi girmiş yatak odasına bir güzel uzanmış yatağa  :ehi:

bekarken annemin evi zemin kattaydı bir gün yatak odasına bir girmiş anne kedi yavru kedi kurulmuşlar bizim yatağa annem hemen beni çağırdı ana bi geldim anne kedi camın dışında ağzında bir yavru daha git derim gitmez ne dil döktüm bi ben biliyom bi ALLAH :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: en sonunda aldım yavrusunu koydum camın kenarına kapattım camı anlasın diye :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: oluyor böyle şeyler

muhribe

ohoo bizim dükkana baykuş bile girmişti  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

burcum