Normal Doğum İçin Bizim Yapabileceğimiz Bir şey Varmı??

Başlatan mirayım, 02 Şubat , 2007, 11:22:58

« önceki - sonraki »

mirayım

olsun sezeryanda olsa normalde olsa bebeklerimize kavuşucaz artık hiç farketmiyor benim içinde ama tab doktorlar genelde normali öneriyor ama benim doktorum dediki artık normal doğum diye birşy kalmadı normal doğum tarlada köyde olan doğummuş alttanda kesiliyor karındanda ama karın kasları kesilcene alltan ufakçıtlatamk daha iyiymi

Almiş'inAnniş'i

gülşahcım senin doktor biraz saçmalamış sanki. tabi normal doğum işlerine gelmiyor saatlerce uğraşıyorlar. 10 dk. da kesip biçmek daha kolay onlar için.  :cussing:
selam söyle doktoruna sezeryan bir doğum şekli değil bir müdehale şeklidir!

mirayım

ilk doğumlarda kesiliyormuş birde hep ya normal doğumda genellikle ama bende kesi olacak gibi alıştırdım kendimi

sevda

Bende normal doğumla bebeğimi dünyaya getirenlerdenim ve isteyen herkesede allah inşallah nasip eder ben hamileliğin başından beri hep normal olsun istedim ve allah gönlüme göre verdi evet benimde 4 dikişim var kızlar çünkü 4.30 gr doğdu bebeğim biz okadar fazla kilolu beklemiyorduk aslında sezeryanlıkmışım ama normal yaptım işte kafası büyüktü bebeğimin ondan kesim var.

yeşil

ilk doğumlarda kontrolsüz yırtılmaları önlemek için epizyo adı verilen kesi yapılır.doğumdan sonra dikkat edince pek problem olmuyor.arkadaşlarında dediği gibi sezaryen doğum şekli değil bir müdahale adı üstünde normal doğum en doğalı en normali inşallah sorunsuz bi şekilde bebeğine kavuşursun :wave:

emosum

kızlar bende normal doğum istiyorum hayırlısı olsun gerci ama ben normal istiyorum inşallah normal doğum olur...ve il başlarda normal doğumda cok korkuyodum ve  sizin forumlara yazdıklarınız ve tabikide doktorum cok destek oldu.ben özel hastaneye gidiyorum ve doktorumda cok memnunum o da zaten cıkarcı paracı olsayıd bana sezeryanı önerirdi..doktorumda normal dogum diyo mümkün oldugu kadarıyla.gerci daha doguma varda olsun bakalım artık zaman neyi gösteri şimdi korkmuyorum dogum benden korksun :k06:   ama kızlar gercekten sizin burada ki yazılarınız bana cok destek oldu gercekten hepinize teşekkürlerrrr :flowers: :flowers: :flowers:

bengü

ben iki dogum yaptim ikisinide normal dogurdum ve iyikide öyle olmus simdi ameliyatli olsaydim karnimda kocaman bir izle ve inmek bilmeyen göbegimle yasamak zorunda kalacaktim eger bebek icin herangi bir tehlike tasimadigi sürece normal dogum en iyisi en sagliklisi icinde hersey temizleniyo ben korkma derim nefes egzersizleri yapmaya calis internetten arastir nasil oldugunu dogru yerde dogru nefes alirsan agrilarin hafiflesiyo ve esinde doguma gircekse eger ondan kendine masaj yapmasini iste beline cok rahatlatici oluyo bana cok fayda etti.bide ikinma hareketlerini dogru yaparsan dogumun cok kolaylasir canim.allah kurtarsin insallah bir nefeste dogurursun.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

emosum

saol canım doguma 3 aya var daha inşş bir aksilik olmassa normal dogum istiyorum

mavili

dogumu kolay geçenler normal dogumu tavsiye etmişler hep tabiki normal olan o adı üstünde umarım bebegin saglıgını riske atacak bişey gelişmez son andada herkes istedigi gibi dogurur

handan

eğer hamilelik normal seyrediiyorsa, normal doğum için yapılacak tek şey kararlı olmak  ;)

muncube

emoscum normal dogumdan sakin korkma allah okadar kolaylik veriyoki anlatamam hersey yolunda gidiyor.sen sakin sezeryani tercih etme aslinda korkutmak istemem ama dez avantajlarini solemek istiyorum benim ablam ve teyzemin gelini sezeryen oldu ablamin dikisleri herzaman en ufak bi usutmede agrir teyzemin gelininkisi ise dikisleri dogumdan 2 gun sonra acildi ve tekrar dikis yapildi dusunsene sanki iki cocuk dogurdu neyse tercih senin ama ben normal dogum yaptim cok sukur ve cok kolay oldu sen sakin korkma allaha sigin o seni korur bak sana yarimci olacak bi sure bunu sancin geldigi an oku o anda aklina gelemz ama neyse ben yinede soleyim.summe sebile yessera sen bunu okumaya calis annenlerde dua etsin ha bide diyolarki sancin gelince kimseye sole diolar cunki nekadar az kisi bilirse okadar kolay olurmus neden diolar orasini bilmiyorum bende sen yinede soleme :honk: :honk: :honk: :honk: :honk: :hello:

denizkabuğu

vay be nasıl geçmiş zaman yürüyüş spor yaptım aslanlar gibi normal doğum yaptım tam 15 dk sürdü  :k06: sonunda bbeğime kavuştum bu konuyu açmışım 15 gün sonra doğum yaptım :laughing7:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

aslıhan

inş ikimizde tek nefeste kurtuluruz canım.benımde 2 haftam var doğumuma.sezeryan hiç istemıyorum kalan kıloları veremem die ama tabı zorunda kalırsamda yapıcak baska bışey yok.hayırlısı inş :love7: :love7: