Fırında kıymalı makarna tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 03 Mayıs , 2012, 14:43:53

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Malzemeler:
- 1 paket kalem makarna
- 4-5 adet domates rendesi
- 2-3 diş sarımsak
- 200 gram kıyma
- 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi (asıl tarifte parmesan kullanılmış)
- 2 yemek kaşığı zeytinyağı
- Dilediğiniz baharatlar
Kalem makarnaları, içine tuz ve biraz  sıvı yağ eklediğiniz bol suda, çok yumuşamayacak şekilde haşlayın. Soğuk  sudan geçirin ve iyice süzün. Tencereye tekrar koyun. Üzerine 1 yemek  kaşığı zeytinyağını ekleyip, biraz karıştırın ve bir kenarda bırakın.
Bir tavaya 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyup, kıymayı ekleyin. Sarımsağı  ezip, kıymanın içine koyun ve tahta kaşıkla karıştırarak biraz kavurun.  Tuzunu, karabiberini de ilave edip, 2 dakika daha pişirin. Ardından  rendelenmiş domatesleri de ekleyin ve yaklaşık 20 dakika, kıymalı harç  suyunu çekinceye kadar pişirin.

Rendelenmiş kaşarın yarısını makarnaların üzerine dökün ve iyice  harmanlayın. Yuvarlak bir borcama, kalem makarnaları dik bir şekilde ve  sık sık dizin. Üzerini kıymalı harç ile örtün. Kıymalar makarnaların  arasına da girsin
220 derece fırında 15 dakika pişirin. Borcamı çıkarın, üzerine kalan  kaşar rendesini gezdirip, 10-15 dakika daha pişirin. Fırından  çıkardıktan sonra 15 dakika dinlendirin. Dilimleyerek ikram  edebilirsiniz.
Afiyet olsun

Alıntı

rümeysaa

asya81

Örf harika bide besamel soslu yapılırsa süper olur :hungry:

ayy

kızlar bunu yapmayı düşünüyorum yarın ama sorularım olcak..
1) makarnalerı öyle dizmek zor olmayacakmı :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

2)bunu akşam yemeği olarak yapabilirimmi :dontknow: :dontknow: :dontknow:

3)akşam yemeği yapabilirimse yanına başka ne yapabilirim :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

4)yapamazsam bunu nerde kimle yiyebilirizzz :toothy10: :toothy10: :toothy10:

5) acil cevapppp :director: :director: :director: :director:

:director: :director: :director: :director: :director: :director: :director:

@Melek Yüzlüm@

1)zor olur iki kişiyle tuta tuta sıralarsıız :ehi: :ehi:

2)yapılır

3)yanınada cacık yap yada salata başka şeye ne gerek çorba olsa yeter

4)onu bende bilmiyorummm

5)cvp verdimmm ayşecimm :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ayy

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
1) tek başıma bana kaldı ozaman desene  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

2) yapayım öyleyse

3) salata çorba  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

4)yukardakileri cevapladın kuzum buna gerek yok :k06: :k06: :k06: :k06:

5)teşekkür ederiiimm :flowers: :flowers: :flowers: :love9: :love9: :love9:

:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: ayy - 29 Aralık , 2012, 12:51:09
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
1) tek başıma bana kaldı ozaman desene  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

2) yapayım öyleyse

3) salata çorba  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

4)yukardakileri cevapladın kuzum buna gerek yok :k06: :k06: :k06: :k06:

5)teşekkür ederiiimm :flowers: :flowers: :flowers: :love9: :love9: :love9:

:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

yemek yapmadım makarnalarla savaştım resmen kızlar :director: :director: :director: :director:
2 değil 5 kişi gerek onları dizmek için   :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
ama harika görünüyor  :hungry: :hungry: :hungry:
tabi eşim birazdan gelcek afiyetle yiyecek ben kararsızım yemekle yememek arasında :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
okadar ugraştım yeme zoruma gitcekkk :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Aşkk

ahh ayşecim geç kalmışım yazmakla yapmışsın ellerine sağlık canım :opucuk:

görüntü çok güzel ama kolay bi yolu da var canım borcama tek kat yufkayı seriyosun üzerine makarna neyli yapacaksan sona üstünü yine yufkayla kapat üzerine de yoğurt yağ yumurta karşımını dök yedir pişir :icon_thumright:

destina06

bununla böyle uğraşana kadar yemem daha iyi :ehi: :ehi: :ehi: normal kıyma soslu makarna yap ye yahu onları bide tek tek dizmeye mi uğraştın ayşem ben de olsam o kadar uğraştıktan sonra yemek içimden gelmez :ehi: :ehi: :ehi:

Aşkk

ayy

Alıntı yapılan: mecnunum= ev kuşu - 29 Aralık , 2012, 18:10:31
ahh ayşecim geç kalmışım yazmakla yapmışsın ellerine sağlık canım :opucuk:

görüntü çok güzel ama kolay bi yolu da var canım borcama tek kat yufkayı seriyosun üzerine makarna neyli yapacaksan sona üstünü yine yufkayla kapat üzerine de yoğurt yağ yumurta karşımını dök yedir pişir :icon_thumright:
sorma ceyalanımmm yaaa bikere başlayınca bırakamadımm birarar yaptıklarımı bozdummm sonra yok geri başladım yapmayaaa :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
mantı acardım onunla ugrasana kadarrrr :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ama senin tarifde güzel olur sanki  :hungry: :hungry: :hungry:onuda deneyim bir ara :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

Alıntı yapılan: destina06 - 29 Aralık , 2012, 18:13:50
bununla böyle uğraşana kadar yemem daha iyi :ehi: :ehi: :ehi: normal kıyma soslu makarna yap ye yahu onları bide tek tek dizmeye mi uğraştın ayşem ben de olsam o kadar uğraştıktan sonra yemek içimden gelmez :ehi: :ehi: :ehi:
yedimmm şulemm yedimm hemde mide spamı gecircemmm şimdiii :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:

haha bide benim kıymlar makarnanın içine girmediii tek tek onları soktum makarnaın içlerineee ellerimiin tadı sonuna kadar gecti yemeğeee :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
üstelik şu kocaman makarnalardan almıştım ama genede zorla parmaklarımla doldurdum içlerini :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

çok actımm ve yedimmm :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:

Aşkk

hee ya ayşecim hakkaten mantı yapardın  :k06: :k06: yormuş seni yine de afiyet şeker olsun canım :opucuk:

bi dahakine benimkini yap daha basit bide çok lezzetli :hungry: :hungry: :hungry:

ayy

kızlar makarnamın tadanı çok olduuu....ben bir paketi yaptıydım baya çıktı sonra  arkıma götürdüm onunda yegenleri kuzeni vs. vardı tattılar ve bayıldılar sanırım degdiii :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

ama bida yapmıcammmm :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

seninkini yapcam kuzummm :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :opucuk: :opucuk: