25 Nisan , 2024, 01:51:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sağ göğsümde kitle tespit edildi...

Başlatan <<<betty>>>, 01 Mayıs , 2012, 11:47:16

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

cok gecmis olsun cnm insallah kendilinden gecer  :amin: :amin: :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

fıstık

Geçmiş olsun canım

Başka bir doktora git bencede enazından için rahat olur

Kafana takma bi çok kişide oluyor ve sorun hallediliyor  ;)

susanna

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Mayıs , 2012, 11:47:16
Merhaba arkadaşlar,
9 Ocakta doğum yaptım ve kızımı hep emzirdim, sütüm fazlaydı hep.
Yaklaşık 1 ay önce sağ göğsüm 1 gün içerisinde taş gibi olup şişti, sağma makinesiyle sağsam bile boşalmadı ve ağrıyordu
dr.a gittim iltihaplanmış dedi dr, sütün fazla ve yağlıysa kanalları tıkamış olabilir dedi dr., antibiyotik kullandım ve 5 gün sonra iltihap tamamen kayboldu.
1 hafta önce aynı göğsüm yeniden ağrımaya başladı ama bu sefer şişlik yoktu, içinden içinden sızlıyor ve kızım emmeye başladığı anda inanılmaz bir ağrı yaşıyordum. ve en sonunda göğsümde 1.2 cm lik bir kitle bulundu, dr iyi ya da kötü birşey diyemem cerrahi bir müdahele yapmadıktan sonra dedi, şu an emziriyorsun bence 1-2 hafta bakalım eğer kitle büyürse müdahele ederiz yok eğer küçülüyorsa kaybolana kadar takip ederiz dedi. emzirmemi hiç bir şekilde etkilemezmiş çünkü kitle göğsün başka bir katmanında oluşmuş ve o katmanda patlamış, süt kanalları ile bağlantısı yokmuş...
arkadaşlar sizce ne yapmalıyım? 1-2 hafta beklemelimiyim sizce? dr. kötü birşeyden şüphlense hemen müdahele etmek isterdi diye düşünüyorum ama içim yine de hiç rahat değil...
canim sen emziren bir annesin doktorun eger senin icin yada bebegin icin olumsuz olucagindan en ufak bir supe dahi etmis olsaydi aninda mudahale ederdi korkma icini ferah tut emziren annelerde bu cok sik gorulen bi durum
gecmis olsun  :opucuk: