23 Nisan , 2024, 12:29:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sağ göğsümde kitle tespit edildi...

Başlatan <<<betty>>>, 01 Mayıs , 2012, 11:47:16

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Merhaba arkadaşlar,
9 Ocakta doğum yaptım ve kızımı hep emzirdim, sütüm fazlaydı hep.
Yaklaşık 1 ay önce sağ göğsüm 1 gün içerisinde taş gibi olup şişti, sağma makinesiyle sağsam bile boşalmadı ve ağrıyordu
dr.a gittim iltihaplanmış dedi dr, sütün fazla ve yağlıysa kanalları tıkamış olabilir dedi dr., antibiyotik kullandım ve 5 gün sonra iltihap tamamen kayboldu.
1 hafta önce aynı göğsüm yeniden ağrımaya başladı ama bu sefer şişlik yoktu, içinden içinden sızlıyor ve kızım emmeye başladığı anda inanılmaz bir ağrı yaşıyordum. ve en sonunda göğsümde 1.2 cm lik bir kitle bulundu, dr iyi ya da kötü birşey diyemem cerrahi bir müdahele yapmadıktan sonra dedi, şu an emziriyorsun bence 1-2 hafta bakalım eğer kitle büyürse müdahele ederiz yok eğer küçülüyorsa kaybolana kadar takip ederiz dedi. emzirmemi hiç bir şekilde etkilemezmiş çünkü kitle göğsün başka bir katmanında oluşmuş ve o katmanda patlamış, süt kanalları ile bağlantısı yokmuş...
arkadaşlar sizce ne yapmalıyım? 1-2 hafta beklemelimiyim sizce? dr. kötü birşeyden şüphlense hemen müdahele etmek isterdi diye düşünüyorum ama içim yine de hiç rahat değil...

ツgöçmen_54 ツ

<<<betty>>>

ツgöçmen_54 ツ

o zaman hiç korkma canım   :opucuk:
şüpheli bi durum olsaydı mamografide isterdi demekki iyi huylu bir kitleymiş.büyük ihtimal fibrokisttir.genelde gençlerde oluyor  ;)

suzannn

CANIM GEÇMİŞ OLSUN KİTLELER HER ZAMAN KÖTÜ HUYLU OLACAK DİYE BİŞEY YOK AMA İHMAL EDİLMEMESİ LAZIM BENİM GÖRÜMCEMİN GÖĞSÜNDE KİTLE VARDI İLK ÖNCE İĞNE SOKUP İÇİNDEN SIVI ALIP PATOLOJİYE YOLLADIRLAR ŞÜKÜR TEMİZ ÇIKTI YİNEDE KİTLEYİ ALDILAR DAHA SONRA ONUDA PATOLOJİYE YOLLADILAR İYİ HUYLUYMUŞ AMA DİŞİYMİŞ İLERDE TEKRAR OLABİLİRMİŞ

DR. TAVSİYELERİNE UY CANIM KÖTÜ DÜŞÜNME OLABİLİR

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 01 Mayıs , 2012, 11:52:20
şüpheli bi durum olsaydı mamografide isterdi demekki iyi huylu bir kitleymiş.büyük ihtimal fibrokisttir.genelde gençlerde oluyor  ;)

canım bi dahaki gidişimde kitlenin durumuna göre isteyecekmiş mamografiyi  :dontknow:
anlamadım yaa  :icon_scratch: eğer şüphelendiyse neden sonraya bırakıyor ki?
ya da dediğin gibi şüphelenmedi ama tedbiri de elden bırakmak istemiyor mu acaba  :dontknow:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 01 Mayıs , 2012, 11:52:55
CANIM GEÇMİŞ OLSUN KİTLELER HER ZAMAN KÖTÜ HUYLU OLACAK DİYE BİŞEY YOK AMA İHMAL EDİLMEMESİ LAZIM BENİM GÖRÜMCEMİN GÖĞSÜNDE KİTLE VARDI İLK ÖNCE İĞNE SOKUP İÇİNDEN SIVI ALIP PATOLOJİYE YOLLADIRLAR ŞÜKÜR TEMİZ ÇIKTI YİNEDE KİTLEYİ ALDILAR DAHA SONRA ONUDA PATOLOJİYE YOLLADILAR İYİ HUYLUYMUŞ AMA DİŞİYMİŞ İLERDE TEKRAR OLABİLİRMİŞ

DR. TAVSİYELERİNE UY CANIM KÖTÜ DÜŞÜNME OLABİLİR

sağol suzancım, inşallah dediğin gibidir...

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Mayıs , 2012, 12:02:30

canım bi dahaki gidişimde kitlenin durumuna göre isteyecekmiş mamografiyi  :dontknow:
ya da dediğin gibi şüphelenmedi ama tedbiri de elden bırakmak istemiyor mu acaba  :dontknow:
ultrason sonucuna göre teşhis nedir ?
bence başka bir doktora daha görün.40 yaş altı mamografi çekilmek çok tehlikeliymiş  :icon_thumright: eğer bişeyden şüphelendiysede hemen müdahele etmesi gerekti sonraya bırakılmaz sanki  :dontknow:

suzannn

GÖRÜMCEM 29 YAŞINDA MAMAGRAFİDE ÇEKİLDİ MAMAGRAFİ VE ULTRASON SONUCUNA GÖREDE SIVI ALDILAR

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 01 Mayıs , 2012, 12:10:24
GÖRÜMCEM 29 YAŞINDA MAMAGRAFİDE ÇEKİLDİ MAMAGRAFİ VE ULTRASON SONUCUNA GÖREDE SIVI ALDILAR

her doktorun prensipleri farklı demekki  :dontknow: benim annemin doktoru 40 yaş altı tavsiye etmiyoruz dedi.

suzannn

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 01 Mayıs , 2012, 12:12:43
Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 01 Mayıs , 2012, 12:10:24

her doktorun prensipleri farklı demekki  :dontknow: benim annemin doktoru 40 yaş altı tavsiye etmiyoruz dedi.

EVET BENDE 40 YAŞ ÜSTÜ DİYE BİLİYORDUM GÖRÜMCEME NEDEN ÇEKTİLER FALAN DEDİM YAPILIYORMUŞ DEMİŞ DR.

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 01 Mayıs , 2012, 12:07:53
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 01 Mayıs , 2012, 12:02:30

ultrason sonucuna göre teşhis nedir ?
bence başka bir doktora daha görün.40 yaş altı mamografi çekilmek çok tehlikeliymiş  :icon_thumright: eğer bişeyden şüphelendiysede hemen müdahele etmesi gerekti sonraya bırakılmaz sanki  :dontknow:

canım usg sonucuna göre 1.24 cm lik bir kist var ve kist patlamış, göğsünde sızıntı var dedi...
eşim de başka dr.a gidelim dedi, bilmiyorum ki işte canım, başka bi dr.a da gideyim en iyisi...

ツgöçmen_54 ツ

kesinlikle başka bir doktora daha gitmeni öneririm canım.ama korkulcak bişey yok stres yapma boşuna  :opucuk:

aydinays

Canım arkadaşım çok geçmiş olsun. Başka bir doktora daha görünnmende yarar var. En azından aklındaki soru işaretleri gider. Müdahale gerekip gerekmediğini yada ne aşamada olduğunu sana anlatır. Aklında soru işaretleri kalmaz. Rabbim en kısa zamanda sana şifa versin.  :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

destina06

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin :amin: :amin: :amin: