arkadaşlar oğlumda sabahları aşırı ıkınması oluyor neden

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 26 Nisan , 2012, 17:16:13

« önceki - sonraki »

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

arkadaşlar 4sabahtır oğlum saat 6 7 arası ıkınmalı uyuyor daha doğrusu uyumaya çalışıyor yavrum bu saatlerde sanki sancısı vermış gibi ıkınyor inliyor daha 1aylık gazını falan çıkartıyorum yine devam ediyor öğlenden sonra düzeliyor ıkınması geçiyor oğlumda idrar yolunda enfeksiyon vardı tedaviyle geçti salı günü sünnet ettirdik pipisi hafif şişti farkettim ben eşimle annem herşeyden çok pimpirikleştimi söylediler bana doktorda sünnet günü iltahap var demiş anneme ilk iltihapı güzelcene temizleyip sonra sünnet etmiş doktora sordum geçmişmidir diye doktor korkma dedi bir daha olmaaz dedi sünnetle çok rahatlayacak bir daha olmayacak dedi dün doktora götürdüm doktor yediklerini hazmedemiyordur dedi ama gece beni fazla emmiyor of ya normalmi yoksa bir yerimi ağrıyor yavrumun iltihaplanma varmıdırki ayın 9da idrar kültürü testi yapılacak ama benim içim içimi yiyor yardım edin bana
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

aydinays

Canım senin oğlun daha kırkını geçmedi daha çok küçük annesi. Ikınmalı uyuması büyük ihtimalle gazındandır. ne kadar gaz çıkarsada canım bağırsakları henüz gelişmedi.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Nisan , 2012, 17:48:50
Canım senin oğlun daha kırkını geçmedi daha çok küçük annesi. Ikınmalı uyuması büyük ihtimalle gazındandır. ne kadar gaz çıkarsada canım bağırsakları henüz gelişmedi.

cnm 4günüdr böyle bugün 33günlük olduk gaz için zinco kullanıyorum ama paşam tadını beğenmiyor ve ağzını açımıyor onu vereceğimi biliyor benle inatlaşıyor ya bir yeri ağrıyor diye düşünüyorum korkuyorum doktorlarda aynısını diyor ama annelik işte hemen hastalığa yoruyorum hastanede yatması beni çok pimpirikleştirdi doktor dün biz senle böyle giderse hiç ayda bir görüşemeyecez  diyor hafta da bir 15günde bir görüşürüz diyor en ufak şeyden korkuyorsun diyor bende hastanede yattığı için böyle oldum dedim bana gelseydin yatırmazdım dedi ama yatmasaydı böbreğinde büyüme ve idrar yolunda enfeksiyon olduğunu bilemzdik ilerde daha büyük sorunla karşılaşabilirdik

aydinays

Bak canım bende senin gibiydm. Benim oğlumda küvezde kaldı. Kuzucuğumu kucağıma bende çok geç kaldım. kameradan yavrumu görmeye çalıştım. Çok zor bir olay. Rabbim hiç bir anneye yaşatmasın inşallah. Canım ilacı içmiyorsa anne sütü sağ bir kaşığa onunla karıştırıp ver. tadını çok anlamaz öyle. Gaz sorunu zaten 1 ayla ikinci ay rası çok yoğun olur. Kayra çok gazlı bir bebek değildi ama bir kaç bizdekayrayı acile götürmek zorunda kalmıştık. Acildede lavma yapmışlardı o zaman bebeğim rahatlıyordu. Ama gaz ilacını düzenli kullanmak önemli ben kullanamamıştım düzenli.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Dilara Ebrar

canım merak etme benim oğlumda sabahın 7 sinde ıkınarak uyanırdı yavruuuum benimmmm.ama zamanla geçiyor.o kadar çok doktora sordum hepsi normal dedi.hatta biri çok ii besliyosun demek bağırsakları sürekli dolu demişti.için rahat olsun canım
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Nisan , 2012, 18:20:54
Bak canım bende senin gibiydm. Benim oğlumda küvezde kaldı. Kuzucuğumu kucağıma bende çok geç kaldım. kameradan yavrumu görmeye çalıştım. Çok zor bir olay. Rabbim hiç bir anneye yaşatmasın inşallah. Canım ilacı içmiyorsa anne sütü sağ bir kaşığa onunla karıştırıp ver. tadını çok anlamaz öyle. Gaz sorunu zaten 1 ayla ikinci ay rası çok yoğun olur. Kayra çok gazlı bir bebek değildi ama bir kaç bizdekayrayı acile götürmek zorunda kalmıştık. Acildede lavma yapmışlardı o zaman bebeğim rahatlıyordu. Ama gaz ilacını düzenli kullanmak önemli ben kullanamamıştım düzenli.
,
amin cnm allahım kimseyi evladıyla sınamasın çok zor bir durum bu taktiği deneyecem cnm öbür türlü kaşıklada almıyor inş gazdandır başka sorun değildir şu günler bir an önce geçsin istiyorum doktorda bana dürt dedi ateş ölçer çubuğuyla keremle dürt dedi onuda fazla yapmak istemiyorum alışır bu sefer yapmaz dürtmek ister diyorlar

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 26 Nisan , 2012, 19:11:27
canım merak etme benim oğlumda sabahın 7 sinde ıkınarak uyanırdı yavruuuum benimmmm.ama zamanla geçiyor.o kadar çok doktora sordum hepsi normal dedi.hatta biri çok ii besliyosun demek bağırsakları sürekli dolu demişti.için rahat olsun canım

çok sağol cnm ya valla içeme su serpiyorsunuz allah razı olsun sizlerden

gece emzirirdikten sonra gazını çıkarmıyor zaten geç uyuyor birde uykusu açılmasın diyorum bende ayakta zor duruyorum bunu nasıl çözecem gece emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkartayımmı

burcum

canım erkek çocukları kız çocuklarına nazaran daha gazlı olurlar kıvranırlar ıkınırlar ama ne olursa olsun gazını çıkard yatır :icon_thumright: ben ilk 2 ay gece her 2 saatte 1 emzirdim emmesi yarım saat sürüyordu sonra yarım saat boyunca gazını çıkartıyordum 1 kere çıkarttı diye bırakmıyordum ve gazlı bir bebek olmadı o yarım saat boyunca 2-3 sefer gaz çıkartıyordu ne olursa olsun gazını çıkartmadan yatırma :icon_thumright: bir de yanındayken yüzüstü yatırmayı dene ben kızımı 1 ayı dolunca yatırmaya başladım çok rahat gaz çıkarıyorlar :icon_thumright:

HASRET!M S@N@

korkma cnm doktorunda endiselenmemeni söylemiş zaten arkadaslarının dediği gibi yap tecrübeli değilim ama korkacak bişi yok eminim olsa doktor derdi

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

canım bende gazdan dolayı diye tahmin ediyorum ,her nekadar emzirdikten sonra hep gazını çıkartsanda ilk aylardaki gaz sancısı öyle bişey ki o gaz çıkmak bilmiyor zinco bende pek işe yaramamıştı ,bağırsak gazını cıkarması önemli elif alttan ne zaman pırtlasa ailece sevinirdik ozaman sancısı olmazdı çocugun eğer gazla alakalıysa ve ilaç işe yaramıyorsa özelden yazarım sana neler kullandığımı fıstığım,idrar kültürüde yaptır ama aklına kötü şeyler getirme canım benim :opucuk:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.