28 Mart , 2024, 15:08:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebek Yoğurdu

Başlatan ...ŞehzadEfe..., 20 Nisan , 2012, 11:55:55

« önceki - sonraki »

...ŞehzadEfe...

Kızlar ek gıdalara geçtik artık ve bu hafta yoğurt veriyorum.Yoğurdu günlük mü yapıcam.Doktorun yazdığı listeye göremi yaparsam biraz fazla oluyor ve efe hepsini yemiyor bende dolaba koyuyorum.Koymamam mı gerekiyor günlük tazemi vermem gerekiyor.Sizler nasıl yapıyorsunuz?
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

yellowrose

nagişçim ben asyaya bi su bardağı süte bi tatlı kaşığı yoğurt koyup mayalıyorum ve 2 gün yediriyorum onu. hergün yapmak anlmasız geliyo bana doktorunada sordum hergün günlük yoğurt mu vermemiz gerekiyo diye bu kadar kasmayın nolur kendinizi 1 ay sonra dolaptan çıkan herşeyi yemeye başlıycak dedi ama illa hergün taze yapıcam diyosan kalanı kendiniz de tüketebilrisiniz böylece fazla yoğurt ziyan olmaz ve sende hergün taze mayalarsın...
AŞKIM & KIZIM & BEN = MUTLULUK

...ŞehzadEfe...

yasoom ama ben sütle yapmıyorumki devam sütü alıyorum aptamilin onunla yapıyorum. 1 yaiına kadar süt yok dedi doktor  :icon_scratch: pöfff ne karışık

yellowrose

nagişim ben eşime keçi yoğurdu buldurdum onunla yapıyorum  keçi sütü inek sütü gibi demir eksikliğine neden olmuyomuş hatta faydalıymış bebelere :) eğer bulabilirsen sende öle yap derim. ama devam sütüyle yapıyosan onu daha tecrübeli annelere sormak lazım ben hiç devam sütüyle yapmadım çünkü :(
AŞKIM & KIZIM & BEN = MUTLULUK

...ŞehzadEfe...

hımmmm yapan yok sanırım  :k06: kimse yazmıyor okuyorlar yazmıyorlar  :ehi:

muhribe

canım ben ek gıdalara geçtiğimiz ilk zamanlar günlük yaptım oğlumun yoğurdunu. ilk zamanlar sütaşın günlük sütünü aldım, ona mayaladım. sonra açıkta inek sütü satan güvenilir bir yer buldum, onunla yapmaya başladım. hala da öyle yapıyorum. ama artık günlük değil. mayaladığım yoğurdu 1-2 gün yediriyorum.

...ŞehzadEfe...

hıım muhribecim canım bu mamayla yaparsam her gün batarıs biz ya  :k06: mama çok pahalı bide akşamları yatmadan önce vereyim diyordum devam sütü yetiştiremeyis  :k06: battık .İki gün verdim dolaptaydı bugun tazesini yapayım ozaman acaba neden süt demedi doktor yaa.1 yaşına kadar bal,yumurta beyazı,şeker ve süt verilmez dedi.Annemde ben mayalardım size hatta az şeker katardım içine verirdim diyo şaşırdım napıcamı

Dilara Ebrar

canım bende başlarda aptamille yapıyordum ama bende 2 günlük yapardım.sonra sütaşın günlük sütlerini almaya başladım.onlarda 1 lt alıyosun.2 günlük mayalasan zaten sütün kullanım ömrü ne kadar.yani koca 1 lt yi sadece 2 gün için almış oluyosun.valla şu yoğurt işi bencede çok gıcık bi durum.acıktan süt alsan ki onuda ben bulamıyorum ki bulsamda 40 yılda 1 denk geliyor oda dolapta bekliyor.anca küçük bi yerde yaşıyor olcaksın.ineği olan bi komşun 2 güne bir yarım litre süt getircek onu mayalıcaksın.aaaaaaaaaaaaaaah ne süper olurdu. ;D ;D ;D ;D ama yok işte.

bende bu yüzden sütaşın 100 ml lik sütleri varya bebekler için 4.aydan itibaren tavsiye ediliyor onlardan veriyorum napim  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :-\ :-\ :-\ :-\
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

nagihan ben mamadan hiç yapmadım yoğurt. dediğin gibi para yetişmez ona  :dontknow: bi de yemediğini düşün, hop çöpe.

benim sütten yaptığımı güzel yiyor oğlum. ilk zamanlar tadı ekşi geliyordu galiba, ekşiyordu suratı  :k06: içine meyve püresi koyarak verdim. ama artık sade yoğurda alıştı. çorba falan yaptığımda içine ekmek ufalıyorum biraz da yoğurt. oh doyurucu bir öğün  :hungry:

...ŞehzadEfe...

ozaman bende sütaş alayım onu mayalıyayım napimm gıcık oldum bende mamayla tutmuyo kıvamı  :honk:

esmerim:))

Alıntı yapılan: milkadakimorinek - 20 Nisan , 2012, 11:55:55
Kızlar ek gıdalara geçtik artık ve bu hafta yoğurt veriyorum.Yoğurdu günlük mü yapıcam.Doktorun yazdığı listeye göremi yaparsam biraz fazla oluyor ve efe hepsini yemiyor bende dolaba koyuyorum.Koymamam mı gerekiyor günlük tazemi vermem gerekiyor.Sizler nasıl yapıyorsunuz?
hıc gerek yok ev yogurduna ben sutas babymıx verıyorum gunde 1tane oglusuma.cunkı beceremedım evde yapmayı

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: esmerim:)) - 19 Aralık , 2012, 15:41:44
Alıntı yapılan: milkadakimorinek - 20 Nisan , 2012, 11:55:55
hıc gerek yok ev yogurduna ben sutas babymıx verıyorum gunde 1tane oglusuma.cunkı beceremedım evde yapmayı

demekki tek değilmişim  :k06: bizim annanemiz yapıyor sagolsun

fıstık

nagiş 1 yaşına kadar süt yok demiş doktor yoğurt değil  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

yani direkt süt içirmiyorsun ama yoğurdu yedirebiliyorsun  :icon_thumright:

keşke önceden görseydim konunuda yazsaydım  ;)

bazı çocuklar inek sütüne duyarlı oluyor o yüzden doktorlar verilmesini istemiyor

ama ben yarı yarıya sulandırıp pirinç unuyla mama falan yapıp vermiştim

ama 8-9 aylık falandı sanırım pek hatırlamıyorum

ayrıca yapılan yoğurdu 2 gün yemesinde bir sakıncada yok  :icon_thumright:

asya81

Ben kızım 7-8 aylikken veriyordum sutasin bebek yoğurdundan  şimdi 2 tanesini bir ogünde yiyor bas edemedim 4lu satılıyor neredeyse 4tl o yüzden mis gibi kendim mayaliyorum

fıstık

evde yapacak imkan varken zaten boşa para vermek saçma 

yoğurt yapmakta zor bişi değil zaten  :icon_thumright: