balik nezaman verilmeli ?

Başlatan susanna, 18 Nisan , 2012, 14:23:56

« önceki - sonraki »

susanna

bebegim 7 aylik oldu balik vermeye nezaman baslamaliyim ???

Aytii

hümeyra_t_e

benimki 10. ayını bitirdi vermeye başlıyım o zaman yavaştan..nasıl vericez ki çorbasını falan mı yapsak :icon_scratch:

<<AyBüKe>>

Ben 7,5 aylıkken başladım tabi azar azar.
  Şu an 10 ay 18 günlük kızım haftada 2 kere yediriyorum balık  :icon_thumright:
  Somon balığı alıyo eşim onu yağlı kağıda koyuyorum üzerine limon dilimi , soğan defne yaprağı domates koyup sarıyorum fırına veriyorum.
  Çok lezzetli oluyo severek yiyo kızım  :nazar:

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 18 Nisan , 2012, 14:48:20

Ben 7,5 aylıkken başladım tabi azar azar.
  Şu an 10 ay 18 günlük kızım haftada 2 kere yediriyorum balık  :icon_thumright:
  Somon balığı alıyo eşim onu yağlı kağıda koyuyorum üzerine limon dilimi , soğan defne yaprağı domates koyup sarıyorum fırına veriyorum.
  Çok lezzetli oluyo severek yiyo kızım  :nazar:

canım tane tane yiyebiliyomu yoksa ezip püremi yapıyosun..benimkinin daha 2 alt dişi varda

<<AyBüKe>>

Hümeyra'cım senin bebişinin yine 2 dişi varmış benimkinin 1 tane  :k06:

Püre yapmıyorum ben hiçbir yemeğini canım.

Çatalın arkasıyla hafif eziyorum minik minik veriyorum ağzına .

hümeyra_t_e

anladım canım bende başlıyım madem yesin yavrucuğum :)

<<AyBüKe>>

Yedir canım afiyet olsun kuzuya  :hungry:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

benim oğlum 9 aylık oldu bugün yaklaşık 1 aydır veriyorum balığı ben püre yapmıyorum hiç bi şeyi yiyo benimki henüz dişi yok ama dedeler gibi geveleyip yutuyo
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

muhribe

ben de yaklaşık 1 aydır veriyorum, balık tavuk ve kırmızı et. elimde ufalıyorum, ağzına veriyorum. şıpır şıpır yiyor  :nazar:

oslemturgay

sezencim normalde 9 aylıkken veriliyormuş alerji yapabilir diye ben 7 aylıkken baslamıştım doktora sordum alerji yapmadıysa ver dedi.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

anne sütü alan bebeklerin balık yemesinde sakınca yokmu ben daha hiç vermedim oğlum

balıkla süt midesini bozuyor diye aklımda kalmış hiç yemedi

oslemturgay

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 09 Mayıs , 2012, 01:25:58
anne sütü alan bebeklerin balık yemesinde sakınca yokmu ben daha hiç vermedim oğlum

balıkla süt midesini bozuyor diye aklımda kalmış hiç yemedi

öyle olurmu canım taze balık bulduktan sonra hiç bi zararı olmaz zaten doktor 9. aydan sonra yedirin diyor 9 alık bebek anne sütü almıyomu.

susanna

7.5 ayimiz bitti sukur 8.i bitirdigimizde baligi tattirmaya baslicam kismetse
ben burda baligi taze alip tek tek paketleyi buzluga atiyorum simdiye kadar yemek reddetme sikintimiz olmadi insallah baliktada olmaz  :amin: :hungry:

doğangüneş

bizim dr. 6.aydan sonra verdimben oğluma demişti ama ben yinede verememiştim  ;D
benim kızda çok seçiyor hele de diş zamanı deneyemem hiç cesaretim yok  :honk: