29 Nisan , 2024, 13:05:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

uykudan uyandırılır mı?

Başlatan rusta, 16 Nisan , 2012, 19:57:56

« önceki - sonraki »

KONYALI

uyku bebekler ıcın en guzel besın,zaten acıktıgında uyanıyor...ama sarılıgı varsa ıkı saatte bır uyandırıp emzır..benım kızım sarılık olmadı..ama hastaneden cıkarken doktor sararabılır demıstı evde sıksık emzırdım ve sararmadan atlattık sukur...

Dilara Ebrar

şahsen ben acıkırsa uyanır mantığına pek katılmıyorum.benim oğlum genelde akşam saat 10 gibi uyur sabahta mutlaka 7 bucuk yada 8 gibi uyanır.9 yada 10 saat yapıyor.bu bebe nasıl acıkmaz.kendisi uyanmıyor ama.yavrum benim yaaa.ben saat 3-4 gibi kalkıyorum gözü kapalı kapalı deli gibi emiyor.sonra yine gözü kapalı yatırıyorum aynı hiç uyanmadan uykuya devam ediyor. :nazar: :nazar: sağlık ocağındanda aşı zamanı sen uyandır demişti ebe.demeseydi ben yine kaldırıp emzirirdim. ;) ;) ;) ;)
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

minis33

bence 2 saat uzun değil benim kızda sarılıktı 4 saat uyudugu oluyordu ben ilk başta bunu farkedince 2 saatte bir uyandırdım emzirdim bende 2 haftada atlattık çok şükür

KONYALI

dilara egerkı sen onu 3-4 gıbı uyandırıp emzırmesen kesın kalkar cnm o..egerkı kalkmıyorsa ne mutlu sana..benım kızım gecede 3-4 kez uyanıp emıyor mutlaka...çocuguna gore değişiyor demekki...

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: KONYALI - 18 Nisan , 2012, 13:42:04
dilara egerkı sen onu 3-4 gıbı uyandırıp emzırmesen kesın kalkar cnm o..egerkı kalkmıyorsa ne mutlu sana..benım kızım gecede 3-4 kez uyanıp emıyor mutlaka...çocuguna gore değişiyor demekki...

tabikide canım cocuğuna göre değişiyor.mesela dün gece hade uyandırmayım dedim.ama içim rahat olmadığı için yinede 3-4 kez kalkıp odasına gittim.yok uyuyordu hep.bende ellemedim.gece 11 gibi emzirmiştim.sabahta 7 gibi uyandı.6 aylık bi çocuk için bence uzun bi zaman.kesin acıkmıştır ama uyku daha ağır basıyor.allah şükür uykudan yana bi sıkıntı yok şimdilik.işe başlayınca olacak gibi geliyor ya hade hayırlısı
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

rusta

kızlar ben ilk başta sütüm gelmediği için emziremedim sonrada oğlum ucu olmadığı için alamadı galiba onun için sarardık ne bileym öle olduğunu uyuması iyi gibi gelmişti tecrübe olmayınca bilemiyo insan..çok şükür emziriyorm atlatmaya çalışıyoruz ve uyandırıp emzirmeye çalışıyorum hayrlısıyla 40 mız bi çıksa çok sağolun yorumlar için çok faydalı oldu..