28 Nisan , 2024, 02:07:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

DOĞUM TERCİHLERİNİZ NELER KIZLAR?

Başlatan ayşengin, 15 Haziran , 2008, 20:52:25

« önceki - sonraki »

Aytii

Alıntı yapılan: BaLböceği..❤❤ - 13 Ocak , 2011, 15:50:18
Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 14:32:03
Alıntı yapılan: BaLböceği..❤❤ - 13 Ocak , 2011, 14:29:40
Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 12:43:44
şimdiki çoğu doktor sırf parası için sezeryan yaptırıyorlar

birde geçen doktorumla konuştuk eşimde vardı ve normal doğum istediğimi söyledim çok güzel normal doğum istemesi dedi eşime zaten biraz piskolojiktir dedi ama ne kadar doğru bilemem  :dontknow:
Burda olsa ne parasi icin nede istegine gore dogum yapiyorsun
cok zor olmadigi surece ssezeryan yapmiyorlar
catir catir dogurtuyorlar  :k06:

orası neresi canım :D

bende Fransadanımda ordada genelde normal doğum için uğraşırlar doktorlar çünkü daha sağlıklı ama tabiki zor bir durum varsa mecburen sezeryan oluyosun ;)
Ben italyadayim canim =)) Bazilari ben normalden korkuyorum
sezeryan olmak istiyorum diyorya burda sana o sansi vermiyorlar  :k06:

en doğrusunu Avrupa ülkeleri uyguluyor zaten ;)

ha birde İtalya aynı Türkiye ya  :love9: ben gittiğimde Türkiyeye benzetiyorum sokakları caddeleri evleri felan çok sıcak geliyor bana orası  ::)

dilengisk

valla ben epidural normal dusunuyorum simdilik aksi bişey yok normal olmasında son ana kadar pek de belli olmuomus bakalım inş hersey yolunda gider de normal dogururum.

bi arkadasım dr a gittignde zaten 3cm acılmıs oldugunu solemiş dr ve 3 saat icinde extra hicbişeye gerek duymadan ne epidural ne baska bişey  :amin: :amin: :amin: :amin:catır catır normal dogurdu belki bizde oyle oluruz kızlaaarrr

Aytii

Alıntı yapılan: chilek - 13 Ocak , 2011, 16:05:30
valla ben epidural normal dusunuyorum simdilik aksi bişey yok normal olmasında son ana kadar pek de belli olmuomus bakalım inş hersey yolunda gider de normal dogururum.

bi arkadasım dr a gittignde zaten 3cm acılmıs oldugunu solemiş dr ve 3 saat icinde extra hicbişeye gerek duymadan ne epidural ne baska bişey  :amin: :amin: :amin: :amin:catır catır normal dogurdu belki bizde oyle oluruz kızlaaarrr

İnşallaaaaaahhhhhhhhh  :amin:  :amin:  :amin:

Balböceği

Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 16:04:26
Alıntı yapılan: BaLböceği..❤❤ - 13 Ocak , 2011, 15:50:18
Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 14:32:03
Alıntı yapılan: BaLböceği..❤❤ - 13 Ocak , 2011, 14:29:40
Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 12:43:44
şimdiki çoğu doktor sırf parası için sezeryan yaptırıyorlar

birde geçen doktorumla konuştuk eşimde vardı ve normal doğum istediğimi söyledim çok güzel normal doğum istemesi dedi eşime zaten biraz piskolojiktir dedi ama ne kadar doğru bilemem  :dontknow:
Burda olsa ne parasi icin nede istegine gore dogum yapiyorsun
cok zor olmadigi surece ssezeryan yapmiyorlar
catir catir dogurtuyorlar  :k06:

orası neresi canım :D

bende Fransadanımda ordada genelde normal doğum için uğraşırlar doktorlar çünkü daha sağlıklı ama tabiki zor bir durum varsa mecburen sezeryan oluyosun ;)
Ben italyadayim canim =)) Bazilari ben normalden korkuyorum
sezeryan olmak istiyorum diyorya burda sana o sansi vermiyorlar  :k06:

en doğrusunu Avrupa ülkeleri uyguluyor zaten ;)

ha birde İtalya aynı Türkiye ya  :love9: ben gittiğimde Türkiyeye benzetiyorum sokakları caddeleri evleri felan çok sıcak geliyor bana orası  ::)
Bende beyoglunu Milanoda ara sokaklara benzetiyorum  :k06:
isvicreden Kuzenim gelmisti gece sene yanima oda aynisini dedi ayni turkiye
gibi burasi demisti  :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 13 Ocak , 2011, 16:07:18
Alıntı yapılan: chilek - 13 Ocak , 2011, 16:05:30

İnşallaaaaaahhhhhhhhh  :amin:  :amin:  :amin:
Aminnnn  :amin: :amin:

**YeŞiLzEytİN**

bnm ilk doğumum norma oldu ...bunuda normal istiyorum ama bebek daha yerleşmemiş ters duruyor inşallah döner ...
gυωєη∂ıgıм тєк ѕєун!!αуηαуα вαктıgıм∂α gσя∂υgυм ωє уυкαяıуα вαктıgıм∂α gσяємє∂ıgıм∂ıя!!!    

dilengisk

Alıntı yapılan: **YeŞiLzEytİN** - 13 Ocak , 2011, 16:40:06
bnm ilk doğumum norma oldu ...bunuda normal istiyorum ama bebek daha yerleşmemiş ters duruyor inşallah döner ...

cnm son gun bile donen bebek oluomus bence hic endise etme :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Balböceği

Dun misafirim vardi o anlatti bacisi 3. cocugunu doguracakti

haftasi bitmis sancin bitince gel demisler oda almanya gibi bi yerde

bakmislar sancisi yok suni sanci vermisler kadin ikiniyormus boyle 10 saat surmus

doktorlar en son akil etmisler ultrasyona sokmayi bakmislar cocugun pozisyonu degismis

cocuk icerde iki buklum olmus kadin ikindikca bebek morarmaya baslamis hemen acilen sezeryana almislar yani 2 bebegini normal dogurmus

:-\ :-\

dilengisk

ayyy allah korusun yaaa rabbim esirgesin herkesi de bizleri de :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

asuman1981

SLM KIZLAR BENİM 9 AYA KADAR HERŞEY NORMALDİ HATA DOĞUM İÇİN HASTANEYE GİTİK SON MUAYDE RAHİM AÇILIYOR DEDİ DK BİDE ULTRASYONLA BAKALIM KORDON KIZIMIN BOYNUNA SARILMIŞ İKİ DEFA SONRA AMELİYAT MASASINDA BULDUM KENDİMİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLMUYO HİÇ BİRŞEY HEPİNİZ İÇİN HAYIRLISI İNŞ

dilengisk

Alıntı yapılan: asuman1981 - 13 Ocak , 2011, 19:50:54
SLM KIZLAR BENİM 9 AYA KADAR HERŞEY NORMALDİ HATA DOĞUM İÇİN HASTANEYE GİTİK SON MUAYDE RAHİM AÇILIYOR DEDİ DK BİDE ULTRASYONLA BAKALIM KORDON KIZIMIN BOYNUNA SARILMIŞ İKİ DEFA SONRA AMELİYAT MASASINDA BULDUM KENDİMİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLMUYO HİÇ BİRŞEY HEPİNİZ İÇİN HAYIRLISI İNŞ

ya plan yapmamak gerekio ne olacagı hic belli degil aslında ama iste yine de dusunmeden de edemio insan :) bnm dr da bak kafanda planlama istedigin gibi gitmezse hayal kırıklıgı yasarsın o da lohusa sendromuna yol acar agır gecr die beni ikaz edio da anlayan kim :dontknow:

Pınar86

Evet demetcim ebe üstüme çıktı yani dirsekleriyle tüm gücüyle bastırdı çünkü ben ıkınamıyordum bebeğim sıkışıyordu  :-\
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Aytii

kısmetse haftaya 5. ayıma giriyorum hala normal doğum istiyorum  ::)