27 Nisan , 2024, 17:55:31

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

SEVVA

aynen öle kızlar.. bende acayip terliyorum.. özellikle emzirirken.. saç diplerimden boncuk concuk terler akıyo sanki yeni duş almışım gibi oluyorum  ;D

bu arada ben nasıl resim ekleyecem yaw.. biri bana yardım etsin..

ayrıca biraz geç oldu ama ösgecim teşekkürler oğluşumun resmini koyduğun içinnn...

mavili

hoşgeldin canım ösge biliyordu detaylı şekilde resim eklemeyi
dilekcim adını ne koydun ya sorcam sorcam hep unutuyorum merak da ediyorum
ben hala terliyorum kaç ay oldu ama
gece üstümü degiştiriyorum bazen uyanınca yoksa omuzlarım sırtım çok agrıyor
nasılsın acın agrın varmı
bebiş uyuyormu rahatı nasıl
gazı felan  yoktur şimdi
10 günü rahat geçer
bol bol komposto iç de sütün bol olsun canım
hem kabızlıga da iyi geliyor dikiller yüzünden ben kabız olmuştum korkudan

SEVVA

hoşbulduk canım..
araya tatil girdi ya kimliği çıkmadı henüz, o yüzden hala düşünüyoruz ama karar veremiyoruz yaw:) büyük ihtimal KEREM yada KAAN olacak ..

ağrılarım dün bugün biraz hafifledi. en azından kıçımın üstüne oturabiliyorum artık :)

bebek iyide , sürekli meme ağzında olsun istiyo bırakınca gözlerini açıyo hemen sonrada uyumuyo mızmızlanıyo.. sen 10 gün deyince korkuyorum yaw 8 gün oldu çünkü, geçtiğimz günlerde daha sakindi yoksa benimkide eloş gibi gazlımı olacak :( ödüm patlıyo zaten herşeyi didikleyip yiyorum, yerken soruyorum o gaz yaparmı bu yaparmı diye, paronayak oldum :)

evet bol bol içiyorum annem sağolsun yapıyor.. ayva üzüm kompostosu falan.. bide bal tüketiyorum bol bol.. bizim buraların hakiki kestane balından ;)

handan

selmacım ewet öykü şubat 9 da doğdu.

dilekçim gazlı bebek olursa seninle alakalı değil üzülme, kulaklarını da tıka etrafa.
bağırsak gelişimini tamamlamasından kaynaklanıyo o.
gaz konusunda selma ve ben yeterince tecrübeliyiz.
5 ay çektim gazı. selmaysa 3 aya yakın.

mavili

evet handan haklı canım senin yediklerinle alakalı degil öyle olsaydı elada gaz olmamalıydı ama benim çektigimi bir ben bir Allah biliyor birde handan :k06:
ben yalancı memeye alıştırdım canım başka türlü senin dedigin gibi meme sürekli agzında olsun istiyordu
benim kızım 12 . geceydi evet o gece ilk öttürmesiyle başladı beni uyutmamaya 3. ayına girdi bıraktı huysuzlugu şuan da da mız mız mız tüketti beni tüketti

handan

ah ahhh bilmem miii
öykü bi de koliktiiiiiiii  :cildir:

SEVVA

hadi yaaa, tırstım şimdi yaw..

benimde bugün 10 gün oldu doğalı bakalım başlayacakmı öttürmeye.. inşallah olmaz öle bişey yaa..

saat 9dan beri kucağımda, yarı uykulu halde meme ağzında.. hah uyudu deyip çıkarıyorum yavaşça ama nerdeee hemen gözler açılıyo :(

bazen yatağıma yatırıyorum öle emiyo, uyuyunca ellemiyorum öle uyuyo yatakta.. onuda istemiyorum yatağından başka yere alışması pek hayra yorulacak bişey deil sanırım   :laughing7: 

mavili

ben hiç yanıma yatırmadım alışmasın diye anne baba kokusuna çabuk alışırlarmış şimdi yatagı konusunda rahatım nereye koysam orada uyuyor ama uyursa işte
seni korkutmak gibi olmasın da elanın doktoru kız bebeklerin erkeklere göre daha az gaz sıkıntısı çektigini söyledi yani erkek bebeklerde gaz sıkıntısı çok olurmuş kızlarda yokmu olmuyormu hayır tabiki öykü ve ela örnek mesela gaz konusunda tüm erkek bebeklerde olacak diye de bir şart yok tabi

DER!N

2 Yıldır konuya uğrayan olmamış, buradaki listeye göre hazırlık yapıp yine de eksik bir şeyleri kalmış olan varmı acaba?

Aynı telaş bizi sardı şimdi, ya çantaya konularnar yeterli olmazsa diye biraz panik halindeyim.

βαlκιz

ben bi bavul hazırlamıştım  :ehi: sonra ablam bu bavul ne tatile çıkmıycan hastaneye gidicen dedi ufak bi çanta hazırladık bebekler için 3 tne zıbın, takım ,tulum, battaniye ,bana bi pijama takımı, patik, terlik ,havlu, hasta bezi,  bebek bezi ..sezeryan oldum hastanede 1 gece kaldım zaten ertesi gün hemen evime geldigim için fazla bişey almadım öenmli olan bebek kıyafetleri ve bez kullanılmayan eşya bile kalıyo çantada
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DER!N

Eksik kalmasında fazlası olsun, erken doğum riskimiz var 7 aylığız şuan bir yandan da hazırlanmaya başladık. Listeye bakınca hiçbir şeyimizin olmadığını anladım bakalım bir anönce hazırlarsam iyi olacak.

βαlκιz

benimde erken dogum riskim vardı çantamı zaten hamile oldumu ögrenir ögrenmez hazırlamıştım erken dogum olur diye trabzona ablama gittim burdaki hastanede küvez yok ordaki hastanede dogum yaparım diye 2 defa gittim geldim allahtan erken dogum olmadı
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DER!N

maşallah canım darısı başımıza, Trabzonda farabide mi yaptın doğum hastanesinde mi?

βαlκιz

yok hayır dogumu kendi doktorum yapsın istedim geldim erzincanda yaptım trabzonda dogum hastanesinde yapcaktım olmadı

zelis

benim ilk cocugumda 7 aylik dogmustu , simdi ikncide de olma ihtimali olabilir , simdi 20 haftalik olduk , bende yavas yavas baslasam iyi olacak sanirim .........