28 Nisan , 2024, 02:12:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

tubito

mavilim yanına aldıgın esyalar her zaman senin yanınd aolsun ve dogumdan sonra bebeğe giydirilmesi gereken seyleri verin dogumhaneye fazla sey verme gamzenin dediği  gibi kaybolmasın esyaların özel fln ama sen tedbiri elden bırakma okadar alıp ediyodun ugrasıyosun bosa gitmesin  dogum haneye verecegin sey belli zaten iç zıbın, hastane cıkısı takımı aldıysan onun içindan 1 alt 1 tane üstüne giyecegini ver 1 tanede bez okadar göbek beziymiş sapkaymıs eldivenmiş verme bebek odaya gelince  kendiniz giydirirsiniz onları ben şimdi dogumhaneye vereceklerimin resmini cekcem buraya koycam yapabilirsem eger fikir olsun diye

mavili

sagol canım koyamadın sanırım resimleri olsun haklısın gerçekten ne olur ne olmaz ben normal dogum düşünüyorum aksilik olmazsa inşallah o zaman çok da kalmayız hastanede abartılacak kadar kıyafet almama gerek kalmaz yanıma
ayırdım ben şimdiden dogumhaneye verilecek kıyafetleri ve ayrı olanları ama biraz fazla koymuşum galiba senin dediklerinden biraz çok onları ayırayım bugün ozaman bir sürü emek harcadım onlar için gez al yıka ütüle yazık haklısın gerçekten  :opucuk:

tubis

eveeeeeeet sayfayı buldum  ;D ;D ;D ;D

selmacım yatak koruyucu  demişsin ya onu hastane yatagının kirlenme ihtamaline karşı mı aldın ve nerden aldın.

bide hasta bezi eczanede mi satılıyo.

mavili

tubişim canım ben hastanede yatarken özel oldugu için yatak koruyucu ve hasta bezini onlar verdi ama gecenin bir saati ihtiyacım oldu aldık eşimle hemşireden degiştirdiler ama 5 dk sonra bir sorun yüzünden yine ihtiyacım oldu ama isteyemedik sık sık olunca eşimde en iyisi ben alayım geleyim dedi marketlerdede var eczanelerdede

eve gelincede ihtiyacın oluyor  bence al mutlaka

tubis

hmmm  evet aklımda bulunsun canım sağol.  :opucuk: :opucuk:

SEVVA

arkadaşlar bencede abartmaya gerek yok bu çanta olayını.. bende hastanede çalışıyorum ve doğumhane katında bazen çok komik olaylarla karşılaşıyoruz.. bazı anne adayları olayı hepten abartıp 4-5 valizle geliyolar resmen :) oysaki anne için normal bi valiz bebek içinde kendi çantası yeterli..

tubis

DOĞUM İÇİN İHTİYAÇ LİSTESİ

1 pijama takımı (sabahlıklı )
1-2 Çift çorap
1    Çift terlik
3 adet İç çamaşırı
Diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya  ( bu kategori henüz alınmadı )
Hijyenik ped (bol miktarda)
1 Adet emzirme sütyeni
Meme ucu kompresi, kremi, temiz mendil  ( bu kategoride hazır değil meme ucu kremini hangisinden alabilirim? )
Kirli çamaşır torbası

Nevresim takımı

BEBEK İÇİN HASTANEYE GİDECEKLER

1 Paket bez
Islak mendil
1 adet hastene çıkışı ( zıbın, tulum, alt üst takım,eldiven, şapka, önlük, çorap, battaniye, )

1 Adet yelek
Ayrıca kışlık Battaniye
bebek mendili
Kirli torbası

kıslar eksik olan ne var , adetler az mı sizce?

oozge

canım bı adet daha al yanına emzırme sutyenıı
gogus pedi aldınmı????
eger alırsan 2.ci sutyene gerek kalmaz cunku o sızdırma fılan yapmıo sutyene :icon_thumright:

handan

bence deodoranta gerek yok zaten bebeğe zararlı olduğu için sıkmayacaksın.
alma yanına eudode tuvalet  :ehi:  :ehi:  :ehi: :ehi: gerek yok.

tubis

özgecim  göğüs pedi alıcam.  o yüzden 2. sütyene gerek duymadım zaten. şimdilik zaten hastanede 1 gün kalacağımı düşünerek hesaplıyorum.

durumumuz belli olsun eger sezeryan felan olursa adetleri artırıcam.

handancım deodorant bende düşünmüyorum ama onun yerine rol-on koycam kesin. benim vzgeçilmezim çünkü  :icon_thumright:

handan

oozge

evet cnm ondan sordum ztn gogus pedı alıcaksan 2.ciye gerek yok dıye

dusunelım bakalımmm

fotograf makınasıı
sakın unutmaaaa koy bıyereee

veee en onemlısııııııııı

yedek anahtar cnm nasıl cıkılcagı bellı olmaz belkı acıl apat topar cıkcanız valıze koy bı anahtar nolmaz nolmaz  :D

tubis

hımm fotograf makinası evet onuda ayarlıcaz aklımda  :icon_thumright: :icon_thumright:

anahtarıda unutmuum bende yedek vardı onu çantama atıyım.

handancım ben kırmızı kurdelayı evde kullanıcam. haa bide kırmızı değil pembe kurdela lucak benmkisi çünkü lohusa pijamamı pembiş aldım.  :D

hastanede beyaz tülbent örtücem, kenarı pembe boncuk oyalı felan.  ;)

oozge

:muzz: :muzz: :muzz:
EVET UNUTTUKLARINI BULDUM OLEYYY :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

PEMBE PEMBE PIJAMA OHHH
KIZINDA PEMBİŞMİ OLCAKTI CNMM

tubis

evet canım kıjımda pembiş olucakk  :muzz: :muzz: :muzz: