Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

mavili

hasta bezi ve ayrıca yatak koruyucu da aldım ben ne olur ne olmaz diye lazım olursa dedigin gibi nöbetçi eczane bulmak o telaşla zor olur

canım sen sezeryanla mı  dogum yapmıştın yoksa normalmi normalde hasta bezine pek gerek kalmıyor diye biliyorum ama

-GAMZE-

yok mavişim olurmu gerek oluo  her ıkı sekıldede kanaman oluyor deryacım bı tane hastane setını koy  en fazla 10 tane bez koy  cunku bbegın hemen cıs yapımıo kucuk cısını yapıo kaynak cişini bızımkı 3gun yapmamıştı pıjamanı koy bide hastaneden ve egotururken gıydırceklerını koy battanıye koy  işte böle seler koy fazla abartıpta kendıne yuk etme bıde devlt hastanesınde doom yapcam dıosun sızın orayı bılmeem ama bızım burda  kayboluo devlet hastaneslerınde esylar kaybola bılrı fazla koyma  ıstersen gened esen bılırsın canım

mavili

neyseki ben her ihtimale karşı hasta bezi yatak koruyucu almıştım

kayboluyomu ilginç ya buna da tenezzül edenler varmı ne kadar vicdansızlık yazık ya ben özelde yapacagım ama hiç böyle şeyler duymamıştım gamzecim şaşırdım :ehi:

-GAMZE-

valla bende özeld eyaptım benımde ole sorunum yoktuda   burda sıgortada devlet hastanesınde falan kayboluo gıdıo vallaa  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

office

kızlar öncelikle bebek için bol miktar body alın özellikle ilk bebeğinizse:) kendiniz için pijama alın yanınıza rahat kullanılanlardan. bebek için (kışsa) battaniye (yazsa) ince pikelerden koyun. valla şimdiki aklım olsa çok fazla çeşit hazırlamam bazılarına hiç ihtiyacım olmadı çünkü. ben hazırlanırken biraz abartmıştım 1 bavul ve 2 çantayla gittim :-[ mesela ana kucağını götürmemiştim çünkü (gülmeyin) sapı falan kırılırda düşer diye korkmuştum :-[ :)   
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

mavili

benim sadece bir büyük çanta birde kol çantası var hazırda fazla koymadım gerekli olanları aldım daha fazlasına ihtiyacım olmaz diye düşünüyorum olursada ev yakın eşim bir koşu alır gelir ;)

oozge

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ilahii office  :k06: :k06: :k06:

ee o ankı heeycan ve psıkolojı bakalım emoşla mavışe nlr dusundurcekk nelr yaptırcak :k06: :k06: :k06: :k06:

gamze sen naptn söle bakimm :k06: :k06:

-GAMZE-

bende öle yaptım lazım olanları getırdım  daha eksık bişi cıkınca esım gıtı aldı geldı   :toothy10:

polen

bir de ağlık karnenizi v kimliğinizi çantada tutun,son anda aceleden alınmıyor.ben göğüs ucu çatlağı için kremimi de koymuştum,hastanede 6 gün kaldık,lazım oldu.ben normal doğum yaptım mavili,ama bebeğim 8 aylık doğdu.yoğun bakımda kaldı 6 gün.bu arada ben de hemşireyim.

mavili

ya demek öyle meslektaşız yani sevindim canım benim kızım şuan 35 haftalık ama suyu azalmış bizde aslında heran tetikteyiz doktor cumartesi kesin bişey söyler artık sanırım karnımda ne kadar kalırsa okadar iyi çünkü biraz da küçük

polen

ben 35. haftaya girerken doğum yapmıştım.prematüre bebeğe bakmak çoook zor,aman sakın benim gibi izin aktaracağım diye son zamana kadar çalışma,hem bizim iş riskli.sonradan hallediliyor izin işleri ..

mavili

ben 32. haftada ayrıldım canım baktım olmuyor benim kızım biraz aceleci davrandı 28 haftadayken mecbur ayrıldım bende şuan da zaten suyu azalmış bakalım ne zaman dogacak heran bekliyorum açıkcası

evet işimiz agır benim birde acil nöbetiydi ve 24 saatti vardiya yok bizde ve çok yoruluyordum iş stresinden yemek bile yiyemiyordum öyle zamanlar oluyorduki lavaboya bile çıkamıyordum iyi oldu ayrılmam bu sayede kızım biraz daha kalıyor karnımda benim şuan 35 haftalık inşallah bir kaç hafta daha  dayanır en azından

eylülüm

slm arkadaşlar bende sezeryanla özel hastanede doğum yaptım ve bir gece yattım.valizimde 2 adet pijama kendim için önden düğmeli çok rahat ettim gecelik pek sevmiyorum da ;) bir adet terlik 2 tane çorap 2 3 tane iç çamaşırı 2 tane emzirme atleti makyaj malzemesi toka falan.2 3 tane ped koymuştum ama gerek olmadı hastaneden verdiler.göğüs pedi bebiş için 2 tane hastane çıkışı 1 tenesini kullandık 2.ye gerek kalmadı ama koymakta fayda var çorap battaniye 10 15 tane bez ama bezide hastanede verdiler ıslak mendil pişik kremi emzik biberon bunları mama vermek gerekebilir sütüm hemen gelmez diye koymuştum emzikte işe yaradı çünkü gece çok ağlamıştı kızım emziklede hastane odasında tanışmış oldu :k06:  işte bu kadar yanii boşuna fazla abartmayın tabii bu saydıklarım özel hast doğum yapıcaklar için devlet olunca ihtiyaç listesi artar sabun havlu koruyucu pedler vs  :icon_thumright:

derya_1984

merhabalar bende yeni üyelerdenim.. eee ...

mavili

derya merhaba hoşgeldin aramıza eeee  ne ne ögrenmek istiyorsun canım sende biraz tanıt bakalım kendini tanıyalım seni de  :flowers: