29 Mart , 2024, 01:20:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

SUDAFED ŞURUP

Başlatan hümeyra_t_e, 24 Mart , 2012, 22:11:13

« önceki - sonraki »

hümeyra_t_e

kızlar kullanan varmı bu şurubu?emrenin burnu akıyo ve hapşuruyodu bu şurubu veriyorum üst solunum yolları içinmiş ama sanki emrede huysuzluk ve hırçınlık yaptı bileniniz varmı yanısıra mukoral veriyorum balgam sökücü biliyosanz bi yardm edin valla cok yoruyo beni

hümeyra_t_e

kimse kullanmadımı bu ilacı yaaa :director:

zeynep0655

geçmiş olsun canım. ben hiç kullanmadım ???

°•.ℓανιηуα.•°

canım ben de hiç duymadım  :dontknow:

ama inşallah en kısa zamanda geçer hastalığı ve huysuzluğu  :amin:

nehirmiray

Alıntı yapılan: hümeyra_t_e - 24 Mart , 2012, 22:11:13
kızlar kullanan varmı bu şurubu?emrenin burnu akıyo ve hapşuruyodu bu şurubu veriyorum üst solunum yolları içinmiş ama sanki emrede huysuzluk ve hırçınlık yaptı bileniniz varmı yanısıra mukoral veriyorum balgam sökücü biliyosanz bi yardm edin valla cok yoruyo beni

canım öncelikle geçmiş olsun ...ben kullanmadım ama reçetesine yan etkilerine bi bak istersen yada doktoruna danış...küçük bebeklere doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanılmasını önermiyolar...

°•.ℓανιηуα.•°

canım bak bi yerde tesadüfen okudum ve paylaşayım:

İÇERİĞİNDE pseudoefedrin alerjik uyarıcı bulunan şurupların tümünün 2 yaşın altındaki çocuklara yasak olduğunu belirten İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özgür Kasapçopur 'Bu bilgi, prospektüste de var. Aileler, Türk hekimlerine güvensinler. Hiçbir çocuk hekimi zararlı bir ilacı yazmaz. Zaten Sudafed, Aktifed gibi pseudoefedrin içeren ilaçların 2 yaş altı kullanımı yasak. Bu bilinen bir şey' dedi.

http://www.kadinlarkulubu.com/subat-anneleri/275692-cok-onemli-dikkatle-okuyun.html

burda yazıyodu. verme bence  :dontknow:

Aytii

6 yaş altındaki çocuklara herhangi bir şurup vermek yasak kızlar

doktor yazsada içirmeyin

çocukların hasta olmaması için elimizden geleni yapmamız lazım  :sad1:

°•.ℓανιηуα.•°

hümeyra burayı oku bacım  :director: :director: :director:

hümeyra_t_e

ozaman ne diye veriyo bu salak doktırlar :caca: :caca: bizde kullanıyoruz güvenip bıraktım zaten ilaçları ben ıhlamur falan veriyorum hasta olunca :caca:

mahsel

06 Nisan , 2012, 08:53:04 #9 Son düzenlenme: 06 Nisan , 2012, 08:55:50 mahsel
mrb canım biraz geç oldu ama senin ilaçlarla ilgili sorunu şimdi fark ettim eşim eczacı ve özellikle arayıp sordum dr. yazdıysa rahatlıkla kullansın dedi fakat ölçeğine dikkat etsin günde 3 kez(sabah,öğlen,akşam) tok karnına 1'er çay kaşığı versin çacuğa faydası olur dedi.Çok geçmiş olsun.
Rabbim ömür boyu yüzünü güldürsün, hayırlı ,sağlıklı,başarılı bir insan ol inşallah (amin)

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: mahsel - 06 Nisan , 2012, 08:53:04
mrb canım biraz geç oldu ama senin ilaçlarla ilgili sorunu şimdi fark ettim eşim eczacı ve özellikle arayıp sordum dr. yazdıysa rahatlıkla kullansın dedi fakat ölçeğine dikkat etsin günde 3 kez(sabah,öğlen,akşam) tok karnına 1'er çay kaşığı versin çacuğa faydası olur dedi.Çok geçmiş olsun.

canım bende yeni gördüm cvbını uğraşmış sormuşsun çok tşk