Doğumda yanınızda kim kaldı? Kalacak?

Başlatan hüzünden_gelme, 23 Mart , 2012, 20:48:33

« önceki - sonraki »

Balböceği

Vicdanları mı olmadığından hor gördüklerinden mi anlamıyorm.. Allah onlar gibi etmesin   :amin:

Arkadaşıma o.bu validesi bir çiçek aldı getirdi demedi ki iş mi var güç mü var demedi çiçeği verdi kaçtı zilli  :cildir: :cildir:

Aşkk

canancım inş bende bundan sona öle yapıcam tabi inş  :BangHead:
iyi geceler canım hepimizin kadir gecesi mübarek olsun rabbim tüm dualarımızı kabul etsin inş  :amin:
eda kıskançlıklarından mı bencillik mi ben çözemiyorum  :dontknow:
iyi çiçeği alıp gelmiş  :ehi: :ehi:

xxcansuxx

kızlr görgü meselesi... görmüş geçirmiş biri yapmaz gelinine oğluna kıyamaz o torunu sevmesini biliyorlar birazda bakımını üstlensinler ya 5-10 gün... onlara zimmetlicek değiliz valla benim annem gelinin doğumunda yanındaydı d.önce 1 ay gelin bizde kaldı... bana yetişememesinin sebebi gelinimizin oğluna bakmasıydı... çocuk emanet birinde ne kadar az kalırsa o kadar iyi rezil olmasın diye erkenden gelmedi ondada doğum yaptım hala mahçuptur annem telde gurbette nasıl tek başına kaldın diye ağlayıp ağlatmıştı...
böyleleride var ne bileyim herkesin huyu suyu değişik olduğu gibi kabul etmek lazım eşimin sözü  :k06: :k06:

Aşkk

canancım biraz da işlerine nasıl geliyorsa öyle  ;)
ister istemez kabul etmek zorunda kalıyoruz  :BangHead:
bizim daha ilk torun nasıl olacak bilmiyorum ama şu an hiç bir heyecan ve kıpırtı yok  :dontknow:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Aşkk - 04 Ağustos , 2013, 01:41:01
canancım biraz da işlerine nasıl geliyorsa öyle  ;)
ister istemez kabul etmek zorunda kalıyoruz  :BangHead:
bizim daha ilk torun nasıl olacak bilmiyorum ama şu an hiç bir heyecan ve kıpırtı yok  :dontknow:
canım ailelerle aynı şehirdemisiniz bilmiyorum da erkek annelerinden çok kız anneleri telaşlanıyor,heyecanlanıyor  gibi  sonuçta kendi kuzusunun kuzusu oluyor :love9: :love9: :love9:
doğumu yaşayıp bilen büyükler olarak cesaret için kızlarının yanında olmak istiyorlar
dediğin gibi işlerinede gelmiyor mesela görümcem hamile kalsa mide bulantıları vs olsa doğuma falan koşa koşa gider evde kocayı tınlamaz... aslında önemlide değil evim dağınık olur yemeğim 4 4lük olmaz ama huzurm olur şunu dedi bunu yaptı moral bozukluğu olmaz lohusa lohusa

asya81

benim doğum akşam saat 7 gibi oldu mecbur gece kaldık ben kocam kalsın istedim yanımda annemlevalideyiyolladım eve iyide yaptım gerek yokki birine bebek acıktıkça hemşireler getiriyor zaten bişe oldumu onlar bakıyor bir tek eşime gece iki saate bir ağrı kesici için uyandırıp hemşireyiçağırttım  eniyisi eşin kalması

Aşkk

canancım kv lerle aynı annemlerle ayrı şehirdeyiz  :sad1:
bence her iki tarafın eşit olması gerekir   :dontknow:
eminim bizim de dediğin gibi olurdu herkesin kendi kızı sonuçta   :cussing:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Aşkk - 05 Ağustos , 2013, 00:01:40
canancım kv lerle aynı annemlerle ayrı şehirdeyiz  :sad1:
bence her iki tarafın eşit olması gerekir   :dontknow:
eminim bizim de dediğin gibi olurdu herkesin kendi kızı sonuçta   :cussing:
ayyy canım ya kıyamam ben böyle durumda sinir hastası olurdum sanırım  :ehi: :ehi:
karışıyorlar ya eşim memlekete tayin istemem diyor ne kadar uzak o kadar iyi diyor anamdanda ayrı olsam şükrediyorum halime...

amannn hayırlısı olsun tadını çıkar annen yanında olcak bak yarın  :muzz: :muzz:

Aşkk

bende olmamaya çalışıyorum  :ehi: öyle samimi değiliz ayda yılda bir görüşüyoruz yok gibiler zaten  :dontknow:
burda yapa yalnızım hiç ilgilendikleri yok  :dontknow: çok tuhaflar çözemiyorum  :icon_scratch:
aynen yarın annem geliyo gerisi boş  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Aşkk - 05 Ağustos , 2013, 00:23:34
bende olmamaya çalışıyorum  :ehi: öyle samimi değiliz ayda yılda bir görüşüyoruz yok gibiler zaten  :dontknow:
burda yapa yalnızım hiç ilgilendikleri yok  :dontknow: çok tuhaflar çözemiyorum  :icon_scratch:
aynen yarın annem geliyo gerisi boş  :hieyt: :hieyt: :hieyt:
ne güzel en iyisi yok gibi olmaları sanırım ben beraber olcağım anammm hergün beniz gittiği yere sürükler bir sürü misafir getirir, işi için çağırır ooo ben benlikten çıkarım  :cildir: :cildir:

<<<betty>>>

cananım okudum biraz burdan da, faceden yazmadan önce okusam olucakmış  :k06:
dediğin gibi kesin yan çizer senin kv. iş var ya  :ehi:
aynı benimki  :ehi:  :ehi:
boşver iyi olur, 1-2 gün gelip de misafir gibi sonra kaçacak aklı sıra, eşin de babanı haklı bulmuş, ohhh daha ne istiyorsun, baban sen zorda kalacaksın diye anneni gönderir zaten, ondan sonra bal dök yala  :occasion5:

benimki gibi iş yapıyorum diye gözüküp karşıdan çok çok konuşup sinir bozacağına gelmesin daha iyi...
hatırlarmısın bilmem, doğumdan çıktıp akşam eve gelmiştik, kayınvalide bizim eve çıkmış, sofra hazırlamış, yemekte ne vardı biliyormusun? KURU FASULYE  :cildir: :cildir: oğluna yapmış, oğlu yaptı ya doğumu  zaten... neyse annem dolaptan bi gün önceden yaptığı çorbayı çıkardı, ısıtmıştı bana... aç kalmadıydım anam sayesinde  :love9:

Aşkk

ayyyy tam çıldırmalık  :cildir: böyle olmasındansa ben iyiyim  :ehi: beni de aksine hiç bir yere çağırmazlar :dontknow: sevilmiyorum sanırım hislerimiz karşılıklı  :suclu: :suclu:

xxcansuxx

ilahi demet ya hiç mi aklına gelmedi ki kuru fasülye yiyemez yeni doğum yapan diye  :k06: :k06:
aynılr zaten bunlar kardeş olmasın  :ehi: :ehi: :ehi:
bekliyorum demet Allah büyük kızıda hamile kalsında çeksin mide bulantısı vs koşa koşa gidince söylerim eşime ananı gördün mü diye

öyle bakalım canım hiç takmıyorum gelmezse eşimde anlar anasının iyiden iyiye işten kaçtığını bende bunu bahane edip hastalıklarında aramasın ben bakmaya gidemem diyeceğim

Aşkk

kuru fasulyemi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
bilerek yapmış onu sen yeme diye yada ye de kötü ol diye  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:

<<<betty>>>

valla kuru fasulyeyi çıkarmış tencereyle, kapağı kapalı tabi, masaya oturduk nasılda açım, kapağı kaldırdım bi baktım ki kuru fasulye  :honk: şaşırdım, masaya baktım ortada da turşu, hamişsiniz bayanlar inşallah canınız çekmez. lenn dedim eşime ocak ayındayız bu mudur dedim yani, turşu yiyip içimizi mi ısıtıcaz  :cildir: :cildir:
doğuma bi gün önce gitmiştim ben, gece hastaneye yatıp doğum başlatılacaktı, oyüzden annem akşamdan bize gelmişti, ben hazırlanırken çorba kaynatıyordu, anne napıyorsun diye çıkışmıştım ben ona, ne gerek var aç mı kalırız, eve gelince yaparsın demiştim, kadın biliyormuş başına geleceği meğer  :ehi: bende heyecanımdan anacağıma saldırmıştım, o da kızım hazır olsun dünya hali bu, atarız dolaba yarın gelince yiyiverirsin sıcak sıcak dediydi, dediği de oldu  :toothy10: :toothy10:
bi dahha doğum yaparsam kv den habersiz doğurucam, sinirimi bozmaktan öteye gidemedi tüm doğum boyunca  :cildir: :cildir: