27 Nisan , 2024, 23:19:07

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğumda yanınızda kim kaldı? Kalacak?

Başlatan hüzünden_gelme, 23 Mart , 2012, 20:48:33

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Balböceği - 04 Ağustos , 2013, 00:59:57
Ben hiç anlamıyorum niye illa yanınızda biri kalacak  :icon_scratch:

Ne iş yapacak  :icon_scratch:
eda biz burda yalnızız kimse yok akraba,komşu...
sadece arkadaşlar var onların çoğuda doğum zamanımda memlekette olcaak...
ilkinde kimse yoktu zaten eşimle ben idare ettik ama busefer kızım var çok aktif onu kime bırakacağız...
bu beni düşündürüyor sonuçta doğumdan sonrada bizde babaanne ve anane bebek görmeye gelir...
hatta öyle arkadaşlarımın k.valideleri varki çocuğun doğumgününe taaa memleketten kalkıp geliyorlar bizimkilerin umru olmuyor eşimde üzülüyor annesinin babasının gelmemesine...

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Balböceği - 04 Ağustos , 2013, 00:59:57
Ben hiç anlamıyorum niye illa yanınızda biri kalacak  :icon_scratch:

Ne iş yapacak  :icon_scratch:

Kiz niye olcak yardimci olmak icin yemegini yapar cocuga bakmada yardimci olur esler heran olmuyoki olsada bi anne gibi olmaz  birde onde 1 tane daha cocuk varsa daha zor

Balböceği

Aman eksik kalsınlar   :ehi: çok şükür kendim hallettim herşeyimi  :amin: bu konuda 9 ay boyunca dua ettim  :amin:

Yaparlar iki gün sonra başa kalkarlar ne gerek var  :k06:

Aşkk

çocukla daha zor tabi ki haklısınız ama ilk doğum da zor tecrübesiziz her türlü destek  :-*

Lă_Tăhzen!

Ilk zamanlar zor ozellikle ilk  bir hafta Allaha sukur hepmizi kendimiz hallettik ne kaynana ne baska biri sekerim ama yinede sart bulursak tabi  :ehi:

Balböceği

Bekarlığımdan beri biri doğum yapar akrabası veya anası ona bakmaya gider vs hep gördüm de  :k06: bi benin yanımda kalan olmadı  :ehi: eşim halletti sağolsun  :k06:

Bende arkadaşıma gitmiştim kimsesi yoktu vardı ama yoktu iste bende ona bakmıştım  :k06:

Ama bir ikinci olura valideye baktıracam özel ilgi istiyorum ondan duyurulur  :ehi:

xxcansuxx

ceylanım annenin yanında olması iyi olur ilk bebekte..annem bana bir iş bırakmadı bebe uyuyunca git yat dediler kalkıyordum göğsüm taş gibi süt dolmuş oluyordu bol bol dinlendim hiç zorlanmadım  ;)
anammmm k.valide bir geldi dötüm yer görmedi desem yeri kendide birkaç iş yaptı hakkını yemeyeyim ama bana lohusa değilmişim gibi davrandı gündüzleri hiç uyuyamadım yorgun dştüm gece kız uyutmadı bir gitsede düzen otursak diyordum  :ehi: :ehi:

Aşkk

en iyisi insanın kendi annesi gerisi boş  o da yoksa eşi ve kendisi başka kimseye gerek yok  ::)

Balböceği

Ha bu konuda pek bir biligilyimdir  :ehi:

Anama bid arkadaşa baktım ya pek zor olmadı sadece 15 gün dikişler zorladı beni  :k06:

Soğuk kanlıyım, arkadaşımın bebeği mini minnacıktı yıkıyacak kimse yok dedim ben hallederim  :ehi:

Kendisi korkuyor dedim ne korkacan alışacaksın  :ehi: oda 2. Çocuğu  :ehi:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 04 Ağustos , 2013, 01:14:12
ceylanım annenin yanında olması iyi olur ilk bebekte..annem bana bir iş bırakmadı bebe uyuyunca git yat dediler kalkıyordum göğsüm taş gibi süt dolmuş oluyordu bol bol dinlendim hiç zorlanmadım  ;)
anammmm k.valide bir geldi dötüm yer görmedi desem yeri kendide birkaç iş yaptı hakkını yemeyeyim ama bana lohusa değilmişim gibi davrandı gündüzleri hiç uyuyamadım yorgun dştüm gece kız uyutmadı bir gitsede düzen otursak diyordum  :ehi: :ehi:

of off sormaaa suanda kendime kiziyorum 1 kac ay sonra uykuya hasret kalacan git yat ama ne uyku geliyor ne baska biseyy mumla aricaz

xxcansuxx

eda benimde 2. ya bende özel ilgi beklediğiminden k.valideyi çağırıyorum :k06: :k06:
ilkinde sen doğumu yap toparlan gelirim dediydi meğer işten hastaneden kaçmış safım ya anlamadım  :ehi: :ehi:

Aşkk

canancım anacığım olacak inş  :amin: hatta p.tesi gelecek doğuma kadar da yanımda olacak  :hieyt:
benim ki de gelse aynı seninki gibi olur anam bellenir bu halimle bi kere geldi 3-4 gün kaldı da hiçbişi elini sürmeden gitti hep ben hizmetlendim  :cussing: bölesine iş vercen bak nasıl arkasına bakmadan kaçıyo  :ehi: :ehi:

Balböceği

Görür gözüm tutar elim, Allah kimseye muhtaç etmesin  :amin:

Doğru valideden önce annem gelir o daha iyi anlar..

Benim babanne de gitmişti buz gibi suyla yıkamış kadını  :-ooo :-ooo böyleleri de var  :violent1:

Aşkk

nur o bende de var ama uyku tutmayınca ne yapacan oturcan  :ehi:

xxcansuxx

haydi gidin yatın bebeliler  :k06: :k06:
ben kaçar kızlar A.E.OLUN KADİR GECEMİZDE MÜBAREK OLSUN gidip dua edem k.valide çok naz yapsında gelmesin bende eşimle anamla güzel güzel günlerin tadını çıkarayım doğum sonrası  :sleepy1: :sleepy1:
ceylan gelsin kalkar mıyım işi dayayacağım çabuk kaçsın aklımda olsun  :ehi: :ehi: