teyzeleri kızımda iştahsızlık başladı

Başlatan izemsevi, 22 Mart , 2012, 11:22:02

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızlar kızımın dişleri çıkmaya başlayalı acayip iştahsızlıkda beraberinde başladı hergün ne değişik muhallebi,çoba ve yoğrtlar hazırlıyorum yemiyor 1-2 kaşık alıyor sonra yüzünü buruşturuyor yemiyor emmek istiyor 3 ölçek zorla meyve suyu içiriyorum oda 1-2 saatte anca içiyor bir tek kahvaltıyı güzel yapıyor birde beni emiyor onun dışında hiç bir şey yediremiyorum ne yapmalıyım sizlerin başınada geldimi neler yaptınız.

Aytii

dişlerinden dolayı öyle yapıyor canım

zorlamaktan başka çaren yok malesef  :-\

yani yeteri kadar verince daha da zorlama tabi

ama hiç vermemezlikte yapma

güldürerek kandırmaya çalış

izemsevi

ne şaklabanlıklar yapıyorum eşim bir taraftan ben bir taraftan yemiyor ilk başta tadına bakıyor sonra yemiyor
ağzını mahkeme kapısı gibi kilitliyor birde artık reddediyor yani büyük adam gibi böyle kafa felan tutuyor

°•.ℓανιηуα.•°

sevaaaalll... malesef o dişlerden canım  :-[

sarper de dişinin ağrımadığı günlerde şağur şupur yiyo.

ama dişi ağrıdığında hem huysuz hem de yemiyo. ben de bi kaç kaşık da olsa zorla veriyorum, ne yese midesine ne gitse kardır diye.

ama yine de zorla verme sakın. hani böyle bazıları çenesinden tutup ağzını sıkarak yediriyo, o çok yanlış.

bi kaç gün ara ver. sadece sevdiği sıvı şeylerden ver...

aydinays

kızlar bu diş huzursuzlukları ne kadar sürüyor. Benim paşamında eli 2. ayından beri ağzında. Garibimm ağzına dişlik versem hırslanıyor. Sonra başlıyor ağlamaya.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

tulayysl

canım albenm kızım da öyle. bir dişi çıktı diğeri de yolda sanırım. kaç gundur bişi yediremiyom çocuğa gece de uyumuyor. sadece emmek istiyor. bende pepe nin aşkına iki lokma yedirebiliyosam yediriyorum.

aydinays

Alıntı yapılan: tulayysl - 22 Mart , 2012, 13:47:03
canım albenm kızım da öyle. bir dişi çıktı diğeri de yolda sanırım. kaç gundur bişi yediremiyom çocuğa gece de uyumuyor. sadece emmek istiyor. bende pepe nin aşkına iki lokma yedirebiliyosam yediriyorum.

berra buğlemime bak sen. Pepeci bu çocuklar ya :k06: :k06: :k06:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

tulayysl

canım guya cocuğa tv izletmek yasaktı bizim evde. napiim olmuyo pepesiz

aydinays

Alıntı yapılan: tulayysl - 22 Mart , 2012, 13:54:46
canım guya cocuğa tv izletmek yasaktı bizim evde. napiim olmuyo pepesiz

ya bende baktırmamaya çalışıyorum ama biz salondayken ister istemez bakıyor. Birde sesler değişine çok dikkatini çekiyor. Dönüp sese bakıyor.

izemsevi

hiç zorlamıyorum drda sordum oda yemiyorsa zorlama daha çok tiksinir dedi ama bir daha hiç yemez diye korkuyorum eskiden yoğurtu felan çok güzel yerdi meyve suyu bitince ağlardı şimdi 90cc meyve suyunu 2 saate anca içiyor acaba kahvaltısı çokmu doyurucu oluyor yemek istemiyor olabilirmi ama ozaman doyurucu olsa benide emmez değilmi

muhribe

canım bu dönem geçici, merak etme.

ben de yiğit için dişler çıkana kadar kilosu iyi olsun, diş zamanı zaten iştahsız olacak kilo verecek dedim.

şimdi kilosu iyi maşallah ama bir-iki gündür daha az yiyor. ben de zorlamıyorum. ara ara bir iki kaşık yesin diye deniyorum. istemezse zorlamıyorum. artık damak tadları da oluşuyor, ne yiyip ne yemeyeceklerine kendileri karar verecek  :icon_thumright:

tulayysl

canım doyurucu olsa bile kaç saat tok tutabilir en fazla. hadi tutsun 6 saat. yine bişi yemek istemiolar ki

izemsevi

Alıntı yapılan: aydinays - 22 Mart , 2012, 12:33:44
kızlar bu diş huzursuzlukları ne kadar sürüyor. Benim paşamında eli 2. ayından beri ağzında. Garibimm ağzına dişlik versem hırslanıyor. Sonra başlıyor ağlamaya.

canım benim kızımda 3aylıkken başladı 7.ayına girince çıktı ama 3-4 ay el hep ağızda ve salyalıydı

Dilara Ebrar

biz diş çıkarken hiç bişi anlamadım.inşallah geçici bi durumdur  :amin: :amin:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

KONYALI

kızlar zerende aynı durumda..çatlamak üzereyım...ne yapsam ne versem kilitliyor ağzını..pat elime vuruyor üzerine dökülüyor...ben ısrar edince hüngür hüngür ağlıyor..ne yapacağımı şaşırdım..sadece emıyor...ve sutumde artık ıyıce azaldı...herobaby,hip,sma mamadan sonrada sımdıde aptamılı denedım..biberondan su içmeyi seviyor...biberonu gorunce sevındı,ağzına alınca sankı zehır verıyorum içi kalkıyor mamadan napıcam ben ya :sad1: :sad1: :sad1:
demın elmayla muz ezdım onuda yemedı offffffffffff of