Gönlümün sultanı, minik prensesim, Asya Nil'imle yepyeni hayat ...

Başlatan <<AyBüKe>>, 20 Mart , 2012, 23:32:53

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

çok geçmiş olsun canım benim babana..

yaz tabi annesi,ilerde okusun kuzucuk. ihmal etme burayı da.

sarper de adım atıyo ama hemen yapışıyo bana ya da düşüveriyor.  :k06:

<<AyBüKe>>

Çok sağol canım ameliyatı da atlattık çok şükür  :amin:

Ya yazıcam yazıcam diyorum ama artık hiç fırsatım olmuyo .

Asya 1 dk. durmuyo yerinde ee havalarda düzeldi dışarı çıkmak istiyo .

Kapının önüne gidiyo öyle dikiliyo dışarı çıkmak için  :k06:

Bu sıralarda doğum günü için temizlik yaptım hep ama artık her gün yazıcam Allah'ın izniyle hatıra olsun kuzuma  :)

Düşünce korkuyolar gerçekten ya bide ben panik yaptım benim sesime de daha korktu çocuk şimdi hemen elime yapışıyo  :y25:

Sarper nasıl canım ?

°•.ℓανιηуα.•°

ooyyyy kıyamam miniğime. korktu demek ki annesi. merak etme ama çok şükür sağlıklı bi bebek asya. elbet yüreyecek annesi.

sarperim de iyi nasıl olsun. birazdan gidicem eve kavuşcaz oğluşumla  :love9: her gün yeni maceraları ekleniyo  :toothy10: yeni şeyler öğreniyor. çok taklitçi. dün en son atatürk dedi  :k06: pepe nerde diyorum televizyona bakıyo yok yok diyo  :ehi:

biz de doğum gününe hazırlık yapıyoruz. bakalım.. inşallah güzel olur. kostüm arıyorum. kostüm giyindircem doğum gününde  :laughing7: inşallah planladığımız gibi olur  :amin:

öp kuzumu yerime.  :opucuk:

<<AyBüKe>>

Oyy maşallah kuzuma  :nazar:

Bu zamane çocukları çok zeki oluyo maşallah  :nazar: :nazar: :nazar:

Bütün vaktimizi, ilgimizi onlara yönlendiriyoruz onlarda kapıyolar hemen  :love9:

Zaman ne çabuk geçmiş valla yaşlarına giriyolar insan duygulanıyo  :y25: Allah'ım uzun ömür versin evlatlarımıza biz de hep mutlu haberlerini paylaşalım canım  :amin:

Sende öp mis kokulunu benim yerime  :opucuk:

<<AyBüKe>>

Canım evlatcım;

Bugün annecik seni babayla evde başbaşa bırakıp çarşıya gitti  :k06:

Senin doğum günün için ciciler aldı kendine  :k06: Kuaförden randevuda aldı  :laughing7:  O kadar hevesleniyorum ki Allah ağız tadıyla geçirmemizi nasip etsin yavrum  :amin:

3 saat ayrı kaldık bugün senle eve bi geldim nasıl özlemişsin beni  :love9:

Babişinle koca yatağa kurulmuşsunuz kıkırdayarak oyun oynuyodunuz yerim ben ikinizide  :love3:

Yanağımı yaklaştırıyorum sana öp anneyi diyorum yalayarak öpüyosun beni minik sıpam  :ehi:

Şimdi yemeğimizi yedik uyuyosun mışıl mışıl .. Uyanda bugünkü 3 saatlik yokluğumun acısını çıkaralım senle aşkım benim  :love9:

<<AyBüKe>>

Tatlı prensesim ;

Bugün babişle beraber uyandın erkenden kahvaltımızı yaptık hep beraber  :aferin:

Babişi uğurladıktan sonra azcık oynadık ve şu an mışıl mışıl uyuyosun  :love9:

Saat 3 te doktor randevumuz var bebeğim bakalım kaç kilosun gelişimin nasıl öğrenelim ..

Bana sanki hiç kilo almamışsın gibi geliyo kuş gibisin be yavrum  :k06: Çıtı pıtı bi kız olucaksın sanırım .

Her gören öyle diyo ve çok kibar diyolar senin için  :aferin:  Ekmek veriyorum eline onu bile yerken tutuşun kibarcık  :ehi:

Cumartesi akşamı eurovisionu izlerken bizi o kadar şaşırttınki meleğim .  Baştan itibaren izledik ama sen 1 kere bile çıkan ülkelere bakmadın hiç ilgini çekmedi . Ama Türkiye bi çıktı Bonomo bi söylemeye başladı sen coştun  :toothy10:  El çırpmalar, kahkahalar ...

Babanla ağzımız açık kaldı vallahi  :-ooo   Resmen anladın sanki ee tabi şarkıda coşturdu seni bıdığım dimi  :love9:

Şimdi sana sürekli o şarkıyı açıyorum beraber coşuyoruz  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

Dün akşamda saatlerce top oynadık senle. Bayılıyosun topla oynamaya.

Oturtuyorum seni yere bende karşına geçiyorum sen bana atıyosun ben yakalıyorum . Bana o at deyişin yok mu ısırasım geliyo ağzını  :love7:

Sen iyice dillendin bu aralar kuzum. Bıdı bıdı anlatıyosun bişeyler. Bide kızıyosun bana arada dedededede diye bi başlıyosun taramalı tüfek gibi susmuyosun ben gülmekten bi hal oluyorum  :k06:

2' ye kadar sayıyosun ben 1 deyince sen hemen "ki" diyosun  :nazar:  :k06: :k06:  Çok akıllısın maşallah kuzum ne öğretsem hemen kapıyosun ballı lokmam  :nazar:   

Seni çok seviyorum güzel kızım. Seni verene kurban olurum ben  :love9:

°•.ℓανιηуα.•°

anammmm yirim seni yirim kibar kızım benim.. annesi kilosunu hiiiiç ama hiiiç takma. şişman çocuk sağlıklı çocuktur diye bişiy olmaz. tam aksi zayıf çocuk daha sağlıklı. yemesi gerekeni yiyorsa hiiiç sorun yapma. vallahi sarper de hiiç kilo almadı bu ay eminim  :laughing7: maşallah asyama  :nazar:

<<AyBüKe>>

Sağol Öznur'um  :opucuk:

Ya Asya gerçekten zayıf 1 yaşıan giricek 2 gün sonra en son 8.300 'dü  :sad1:

Yemesi düzeldi maşallah yemekte seçmez ne yapsam yiyo . Üstüne üstlük bütün gün elinde bişeyler var ağzı boş durmuyo  :k06: Ekmek çok seviyo veriyorum eline dolaşa dolaşa bitiriyo , çubuk yiyo , bisküvi ... Üstüne bide emiyo  :dontknow:

Ama anlamadım gitti nasıl kilo almaz bu çocuk . Maşallah koca kış geçti 1 kere hasta oldu sadece sağlıklı olmasa  sürekli hasta olurdu diyorum .

Neyse napalım benim kızda böyle olucak sanırım  :laughing7:

°•.ℓανιηуα.•°

vallahi canım bünyesi öyle demek ki. hiç sorun değil. önemli olan aynı zamanda zihinsel ve sosyal gelişimi de. gerisi olur gider :)

<<AyBüKe>>

Kuzuşşş  :love9:

Dün doktor amcaya gittik kontrole . Maşallah gayet sağlıklısın ama gram almamışsın be yavrum  :sad1:

Senin bu yediklerin boyuna gidiyo sanırım fındığım  :k06:

Doktor 7 ile 11 kg arası normal oluyor deyince rahat bi nefes aldım .

O sedyeye yatınca ayaklarınla öyle bi ittirdinki doktor amcayı hepimiz güldük  :k06:

Bi rahat vermedin ki adama seni muayene etsin  :ehi:  Tam sakinleştin derken bu seferde adamın steteskopunu çekiştirmeye başladın yaramaz kuzum benim  :k06: :k06: :k06:

Bu sıralar iki elini yumruk yapıp dişlerini sıkıyosun sinirden . Şu kadarcık bebekte bu sinir ne anlamıyorum .

Hele geçen akşam oyuncak filenden bebeği alamadın diye sinirlendin o hareketi yaptın ya şok olduk babişinle  :-ooo 

Onu da sorduk doktora ve gayet normal dedi. 1-3 yaş arası öfke nöbetleri çok olurmuş bunlar daha neki deyince iyice şaşırdık  :laughing7:  Kendini yere atabilir, sizinle inatlaşabilir, saç yolabilir bunlar hep olağan şeyler dedi doktor bizde öğrenmiş , bilgilenmiş olduk  :)

Bol bol kitap okuyun, önünde diş fırçalayın dedi ayrıca. Bu yaşlar tam hemen herşeyi kapma dönemiymiş kuzucum  :aferin:   Biz zaten bunları yapıyoruz annem sana demekki doğru yoldaymışız  :aferin: 

13 aylıkken su çiçeği aşısı varmış özel bi aşıymış kuzucum. Onu mutlaka yaptırın kız çocuğu yüzünde iz kalmasın dedi doktorumuz tatlişkom . Hiç sevmiyorum şu aşıları ama hepsi senin iyiliğin için gül yüzlüm  :love9:

2 gün sonrada 1 yaş aşımız var şimdiden içimi sıkıntı kapladı hayırlısıyla atlatsak onu da yavru kuşum  :amin:

Uykucuğun geldi sanırım şimdi gözlerini ovuşturuyosun sürekli hemen daddi yapalım annem benimmmmm yaradana kurban  :nazar: 

<<AyBüKe>>

Ömrüm, yaşama sebebim ...

Bugün dünyamıza geleli, anneciğinle babacığının hayatına katılalı tam 1 yıl oldu.
O kadar duygu doluyum ki bugün, nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum.
Sen beni dünyaya bağlayan sebep oldun bebeğim.
Anne olunca tamamlandım sanki ben .
Rabbim küçük bir hücreden masum bir melek gönderdi bize. Sana bakmaya, seni koklamaya doyamıyorum yavrum.
Senin bize müjdelendiğin gün ve seni ilk gördüğüm an hayatımın en güzel günleriydi. Sonra tüm bu güzelliklere karşı çekilen birçok sıkıntı .
Seni kaybetme korkusu ...
Ama şimdi öyle masum, öyle içten, öyle sevgi dolu bakıyorusun ki , o bakış karşısında değil sıkıntılarımı, dünyanın bütün kötülüklerini unutuyorum güzel kızım .
İnşallah büyüdüğünde de bu saf ruhunu koruyanlardan olursun günahsızım ..
Bir annenin evladına beslediği şefkatin ve merhametin ne kadar büyük olduğunu senle anladım ben.
Sen hasta oldun ateşlendin ben yandım!
Sen üşüdün ben dondum !
Sana gelen bana gelsin dedim hep.
Gençliğimi en güzel emanet olduğun için sana feda ediyorum yavrum .
Haklarımda helal olsun sana evimizin nuru..
Belki yıllar sonra etrafını çocukların saracak . Ama sen benim hep küçük kızım olarak kalacaksın.
Ben yine seni seveceğim beklentisiz, çıkarsız ... Her annenin çocuğunu sevdiği gibi .
Hiç düşünmeden üzüntülerini ben almak isteyeceğim,acılarını ben çekmek isteyeceğim. Sevinçlerin benim sevincim olacak, gülüşlerin mutluluğum ...
Göğsümü gururla kabartacaksın biliyorum güzel kızım .
Ben bu dünyada olduğum sürece hep yanında olacağım , seni hep koruyacağım. Allah seni hep iyi insanlarla karşılaştırsın kızım.
Seninle beraber aldığım her nefes benim için bir nimet.
Seni canımdan çok seviyorum . Doğum günün kutlu olsun bebeğim.  ANNEN.

Aytii

<<AyBüKe>>

Aşığım kızım sana
Ve her gün yeniden aşık oluyorum
Bakısındaki o ışık beni hayata daha da çok bağlıyor
Seni seviyorum melek yüzlü kızım
Hayatımıza girdiğin gün anladım ki
Hayatta sahip olunabilecek
En güzel,en değerli şey sensin
Ve sen meleğim; Büyüdün, Kocaman bir kız oldun
Yeni yaşına giriyorsun
Nazlı, cilveli, cana yakın, akıllı ve de çok şekersin
Allah'ıma her gün şükrediyorum
Senin gibi bir evlada sahip olduğum için
Seni lütfedip bana verdiği için
Dilerim ki her günün güzel
Mutlu, huzurlu, sağlıklı, başarılı ve bol kazançlı geçsin
'Dilerim ki Allah'ım karşına hayırlı insanları çıkarsın
Dostlarında senin gibi sevecen olsun
Yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazmasın
Sıcakkanlı ve iyi insanlar olsun
Dilerim ki meleğim içindeki iyi niyet
Ömrün boyunca rehberin olsun
Seni doğru yerlerde doğru insanlarla karşılaştırsın
Dilerim ki Allah'ım sana da senin gibi evlatlar versin
Bazen kırılıyor olabilirsin, Bazen üzülüyor olabilirsin
Ama emin ol ki her gözyaşının ardından kocaman bir mutluluk tebessümü yerleşir içine
İçinden gözbebeklerine kadar uzanır.
Ben de annende seni çok ama çok seviyoruz
Bizi ayakta tutan, Senin gözlerindeki o muhteşem ışık
O mutluluk, O her şeye sevinen kızımızı çok seviyorum
Senin için her şeye katlanacağımızı
Senin için neleri feda edebileceğimizi
Büyüdüğünde daha da iyi anlayacaksın.
Seni çok seviyorum sultanım ve senin baban olduğum için gurur duyuyorum
Her zaman her koşulda senin yanında olacağıma
Desteğimi ve sevgimi senden esirgemeyeceğime söz veriyorum bebeğim...
Doğum günün kutlu olsun kızım
BABACIĞIN...

Buda babişinin mektubu bebeğim. Sen bizim kıymetlimizsin seni çok seviyoruz güzel yavrum .

<<AyBüKe>>

°•.ℓανιηуα.•°

:y25: :y25: :y25:

duygulandım canım nedense okuyunca yazdıklarını. zaman ne de çabuk geçti değil mi. beraber şafak saydığımız günler sanki dün gibi.

inşallah kuzum hep böyle sağlıcakla mutlu huzurlu yıllar geçirsin, yeni yaşı hayırlı uğurlu olsun  :flowers:

bu arada bişi sorcam canım. kan değerlerine baktırdın mı. mesela demir ve kan değerlerine  :dontknow: