ovulasyon testi kullanan varmı?

Başlatan ayse_etiskenece, 20 Mart , 2012, 18:57:47

« önceki - sonraki »

ayse_etiskenece

bu ay ovulasyon testi kullanmayı düşünüyorum aldım şimdiden daha adetliyim ...faydası olurmu acaba kullananlar varmı?

dilekibrahim

ben geçen ay kullandım canım bu ayda çatlatma iğnesinden sonra kullandım hemen belirdi 2. çizgi inşallah faydasını görürsün

ayse_etiskenece

kullanımı yazıyor ama çok detaylı bulmadım..nasıl yapıyorsunuz?diyelimki çift çizgi çıktı ne zaman ilişkiye giriliyor aynı gün falan mı yoksa süresimi var?

muhribe

tatlım, hemen açıklıyım.

şimdi eğer testin bolca varsa, adetin bittikten bikaç gün sonra her gün düzenli yapmaya başla. ilk önce tek çizgi çıkacak. demek ki yumurtlamıyorsun.

yumurtlama tarihin yaklaştıkça ikinci çizgi silik belirmeye başlayacak. gün aşırı ilişkiye başlayın o zaman.

ne zaman ki tam kızardı 2. çizgi. yumurtladın ya da yumurtlamaya çooook yakınsın demek.  :icon_thumright:

birkaç gün arka arkaya ilişkiye girin. eğer eşinde sperm azlığı sorunu yoksa tabi. eğer varsa yine gün aşırı.

umarım yardımcı olabilmişimdir arkadaşım  :opucuk:

muhribe

ayrıca ben oğluma hamile kaldığım ay ovulasyon testi kullanmıştım  ;)

ayse_etiskenece

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Mart , 2012, 22:31:12
ayrıca ben oğluma hamile kaldığım ay ovulasyon testi kullanmıştım  ;)
valla çok teşekkür edrim canım..güzel bi açıklamaydı ardındanda güzel haberi vermeniz dahada umutlandırdı bnei inşşşş ya heyacanlıyım deneyeceğim için..20 tane ovulasyon testi var bakalım inş iyi olurrrrrrrr ;D ;D

sezen_6190

ayse_etiskenece

yumurtlama dönemini gösteriyor testte...yumurtlama döneminde hamnile kalma oranı daha yüksek olduğu için daha bilinçli oluyor