28 Mart , 2024, 11:55:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Semizotlu lorlu börek tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 18 Mart , 2012, 17:00:44

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Baklava Yufkasıyla Semizotlu Lorlu Börek:
Malzemeler:
Bir paketten az baklava yufkası(Marketlerde satılıyor)
2 demet semizotu
1 su bardağı böreklik lor peyniri (ben sütü kestirip kendim yapmıştım)
2 yumurta
2 su bardağı süt
3/4 su bardağı sıvıyağ
1 kabartma tozu, tuz isteğe göre nane,karabiber, pulbiber

Yapılışı:

Önce  fırın kabını yağlayın.1 adet baklavalık yufkayı serin buarada 2  yumurta,2 bardak süt,sıvıyağ, kabartma tozu ve biraz tuzu bir kasede  çırpın.3-4 tane yufkayı parçalayıp aralarına bu karışımdan gezdirip  tepsiye yerleştirin.

Semizotunu  irice kıyıp lor peyniri ile karıştırın ve istediğiniz baharatları  ekleyin.Bunun yarısını fırın kabındaki yufkaların üzerine yayın.

Tekrar 3-4 yufkayı parçalayıp aralarını soslayarak üzerine serin.Kalan semizotlu karışımı üzerine yayın.

4-5 yufkayı son olarak parçalayıp yerleştirin.

En  sona da 1 bütün yufkayla üzerini örtün,bıçakla birkaç yerinden  delin,kalan sosu üzerine gezdirin.Susam ve çörek otu serpin.Isıtılmış  180 derece fırında kızarana kadar pişirin.

Pişip ılınınca büyük başka bir tepsiye ters çevirin.İstediğiniz büyüklükte dilimleyip servis yapın.

Afiyet olsun.

Alıntı

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

<<<peri masalı >>>

nefis görünüyor ne yapcaz şimdi bak canım istedi  gönder banada ben anlamam :)

oslemturgay

güzel bi tarif semizotunu salata ve yemek olarak sevmesemde böreğini severim

bizde semizotunun içine domates biber soğan ve karabiber tuz atarız ve saç böreği yaparız çok lezzetli oluyor

Balböceği

bizde semizotunu mal misali yiyoz  :ehi: :ehi:

hic boyle borekini falan denemedik,  :ehi: :ehi: yiyoz derken ben arada bir validemin

bagirsaklari calissin diye gunluk yiyor kadin.  :ehi: :ehi: :ehi:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...